Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem el a cumit a 3...

Ludmill@ kérdése:

Hogy vegyem el a cumit a 3 éves fiamtól?

Figyelt kérdés
Csak elalvásnál kell neki. Azzal nyugtatja meg magát, csak alvásnál adom neki oda. Az óvodában nem engedi az óvónő, hogy cumizzon és ott elalszik cumi nélkül ,én is próbáltam itthon többször , hogy elveszem de nem hajlandó úgy elaludni és sÍr érte , könyörög. Nem is szeret az oviban aludni és sokáig minden nap sírva ment az oviba. Lehet, hogy valami lelki oka van a cumizásnak? Elvegyem tőle egyáltalán vagy ne? Nem tudom mi lenne a jó. A pszihológus azt mondja ne vegyem el majd elhagyja magától. Nem tudom.... szerintetek?
2012. jan. 4. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem anno anyukám azt mondta, a cicámnak kiscicái lesznek, és szükségük lesz nekik is cumira, odaadom-e nekik. Persze, odaadtam, imádtam a macskámat :)))


A fiadnak mi a gyengepontja? :)

2012. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
erre a kérdésre a 3. válaszoló voltam.ezért most nem írom le mit csináltam.de én sem tudtamés nem is akartam tőle elvenni,iszonyatosan ragaszkodott hozzá és láttam mennyire megnyugtatja.igy vártam a jó alkalomra.nálunk ez a szakadt cumi volt.de msánál megfázás vagy valami más.mond neki sokat,hogy ell kell majd tenni,nagy fiúmkap helyette mást,nem baj,ha sokáig azt mondja nem kell inkább semmi,elöbb utobb megérik rá,hogy eldobja egyedül is. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..
2012. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is sok mindent kipróbáltam a fiamnál, hogy végre cumi nélkül aludjon.Nálunk eddig mindig a megbeszéléses módszer volt a nyerő mindenben.Mikulás előtt megbeszéltem vele, hogy mi lenne, ha kitennénk az ablakba a cumit, had vigye el a mikulás és hoz helyette ajándékot.Kitettük, elvitte és azóta egyszer sem kérte a cumit. Számomra hihetetlen volt, de ugyanígy voltunk a WC-vel is.Egyszer csak hipp-hopp egyik napról a másikra szobatiszta lett. Én soha semmit nem szoktam erőltetni,mindennek eljön az ideje, nálunk a beszélgetések nagyon fontosak,úgy érzem azok vannak a legnagyobb hatással rá:)Valószínűleg nálunk az is közrejátszott, hogy van egy kistesó és ő a "példamutató" nagy fiú:)Szerintem beszélgess vele róla, hogy miért van szüksége rá és hátha elgondolkozik rajta:)
2012. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!