Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban csak akkor érdemes...

Valóban csak akkor érdemes levenni a pelust éjszakára, amikor már többnyire száraz pelussal ébred a gyerek?

Figyelt kérdés
Úgy látom, már csak megszokásból is belepisil a kislányom a pelusba, ha ráadom éjszakára. Nappal már teljesen szobatiszta, de éjjel még kell a pelus, reggelre kb. kézilabda súlyúra pisili tele a pelenkát. Várjak tényleg még vagy inkább vegyem le, vállalva, hogy eleinte bepisil? 2 év 9 hónapos, kb. 3 hónapja szobatiszta
2012. jan. 7. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
en nyari idot valasztottam a leszoktatashoz es gumilepedot tettem a lepedo ala,levettem a pelust es elmondhatom 2-3 alkalommal tortent csak baleset:)
2012. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már fél éve volt szobatiszta, és kb 3-4 hónapja nappali alvásnál is, amikor ő szólt, hogy ő most már pelus nélkül fog aludni éjjel is. Így levettem róla. Az első pár nap bepisilt, de nem teljesen, hanem csak az eleje csurgott be, arra felébredt, a többi ment a vécébe. Azóta nincs gond.

Nálunk ez nem jött volna be, hogy száraz pelussal ébredjen, mert még most is belepisilne, ha ráadnám, mert lusta fajta gyerek. Próbálj beszélni a lánykáddal, hátha ő is maga dobja el éjjelre a pelust, mint az én lányom. Tegyél alá matracvédőt, készíts be másik ágyneműt, másik pizsamát, ezek mindig legyenek kéznél még jó pár hónapig, ne éjjel kelljen kotorni.

Most már kb 3 hónapja ágytiszta is a lányom, de most karácsonykor párszor bepisilt, mert olyan fáradt volt, nem kelt rá fel. Sok volt a vendég, beteg is volt, nem csodálom, hogy bepisilt.

2012. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fiam már pár hónapja nappalra szobatiszta volt, mikor egyik este mondta, hogy neki nem kell pelus. Megbeszéltük, hogy szóljon ha kell pisilni, megyünk bilizni. A biztonság kedvéért a lepedő alá tettem gumilepedőt. Néha volt hogy nem sikerült időben szólni, de általában száraz maradt a lepedő. 2,5 éves volt ekkor a fiam és nyár volt. A lányom már kettő múlt, de még nappalra sem szobatiszta, nem szól ha bilizni kell, csak utána, ha már tele a pelus.
2012. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!