Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nem beszél még a...

Akinek nem beszél még a gyermeke,2-3 éves, hogyan fejezi ki magát? Kialakult nála a szerepjáték? És Ha kérdezel tőle valamit, felel rá? Hogyan?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 07:05
 1/4 zstimi válasza:
Szia. Kisfiam 2 és fél éves. Nem beszél, de teljesen megértjük egymást. Ez a szülő és gyerek között kialakul. Mindent elmutogat, egyes tárgyakra hangutánzó szavakat használ vagy jeleket. Pl nálunk a traktorra azt mondja hogy báá a Mickey egérre tapsikol. Mivel megérteti magát lusta beszélni pedig szerintem már ha akarna akkor tudna.
2012. jan. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legidősebb fiam 2,5 évesen kezdett el beszélni. Viszont addig is tökéletesen megérttette magát. Ha valamit akart, odahúzott, rámutatott, kifejlesztett magának egyféle "gesztusnyelvet".

Szerepjáték? Mire gondolsz pontosan? A hivatalosan vett szerepjáték a gyermeki játék legmagasabb foka, csak óvodáskorban valamikor jelenik meg. Amit sokan összetévesztenek vele, az a különböző, felnőttek utánzásán alapuló gyakorlójáték. Azaz, hogy kavarja az "ételt", ringatja a babát, eteti... Itt még a funkciót gyakorolja, persze nem tudatosan. A szerepjáték ennél sokkal összetettebb, mélyebb dolog, ott a gyermek valóban azonosul az általa megszemélyesített szereplővel, általában az egyik szülővel.

2012. jan. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam mutogatni szokott, van néhány jel, hangutánzó szó, amivel megérteti magát. Én sem értem, mire gondolsz szerepjáték szó alatt. Általában eldöntendő kérdéseket teszek fel, és azokból kitalálom, mit szeretne. Megérteni (szinte) mindent megért, ami napi szinten felmerülő dolog (tárgyak, személyek, élelmiszerek, cselekvés, stb).
2012. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nincs valami csecsemőkori oka,amire visszavezethető?Mert a nagyobbik fiam 2x volt mélyaltatásban csecsemőkorában műtét miatt és az agyának egy bizonyos része nem kapott elegendő oxigént pár másodpercig,aminek az lett a következménye,hogy később alakult ki nála a beszéd és hiperaktív lett.Az óvodába úgy ment 3 évesen,hogy szinte egyáltalán nem beszélt,de ott is meg tudta értetni magát az óvónőkkel és a többi gyerkőccel.Ő is inkább mutogatta,hogy mit szeretne és hangutánzó szavakat használt.Legtöbbször eldöntendő kérdést tettem fel neki,ahogy egy előttem szóló is írta,amire igennel és nemmel tudott válaszolni.Rengeteget barchopáztunk,néha,nagyon ritkán előfordult,hogy mérges sírásba kezdett,mert nem tudtam kitalálni mit szeretne.
2012. jan. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!