Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hónapkig tartó izületi gyullad...

Hónapkig tartó izületi gyulladás miatt a kisfiam tartós beteggé lett nyílvánitva, most jár le az egy évünk mitől függ, hogy megkapjuk e a tartós beteg minősítést ismét?

Figyelt kérdés

Találtak egy gént ami hajlamossá teszi később Bechterew korra,erre fogták az izületi gyulladást.

Azt modták,hogy egészen kamaszkoráig kell majd járnunk az immunológiára.


Az izületi gyulladás nem tért vissza az egy év alatt,az is igaz,hogy közösségbe sem javasolták járnatni télen ,nehogy ismét elkapjon valamit és az izületére menjen ,itthon volt egész télen burokban.


Jelenleg szteroidot alkalomszerűen szed,akkor kell neki adnom egy szem Metypredet amikor belázasodik (nem fertőzéstől,hanem autoimmun dolog miatt)és szájnyálkahártyafekélyei lesznek .


2012. jan. 14. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Ezt az őt kezelő szakorvos fogja eldönteni.Fogtok kapni olyan nyomtatványt amit ki kell a dokinak tölteni akkor is ha tovább javasolja,akkor is ha nem,aláírás,pecsét legyen rajta,két példányban,az egyik a dokinál marad,másikat a MÁKnak kell küldeni,így folyamatos lesz a dolog.
2012. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor nem nekem kell majd rákérdeznem az orvosnál (olyan kínos :-/ ),hanem automatikusan küldenek nyomtatványt a MÁK-tól?
2012. jan. 14. 17:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Az előző vagyok.Nálunk úgy volt eddig mindíg hogy vagy én letöltöttem a nyomtatványt a netről,illetve küldik is a lejárat előtt kb 2 héttel a MÁKtól hogy figyelmeztessenek le fog járni.Attól függ hogy mikor kell mennetek a dokihoz,ha előbb mint küldenék a nyomtatványt akkor nyomtasd ki 2 példányban és mikor mentek add oda a dokinak.Ő majd mondja hogy indokolt -e a hosszabítás vagy nem.Nincs mit szégyellni ez jár,egy pecsét és aláírás nem kerül semmibe.A doki tudja hogy a ti betegségetek jelenlegi állapota benne van-e a tartós betegségek listájában.Ha kitöltötte és aláírta küld el a MÁKhoz,mert ha lejár nem kapjátok a támogatásokat.Ha úgy mentek hogy letelt az idő(1 év)akkor is elfogadják 3 hónapra visszamenőleg is,de a honlapon a MÁKnál le van ez írva.Nekünk pl. november 30.-án lejárt de most januárban kellett menni dokihoz,de én is igy utólag küldöm majd az igazolást.
2012. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!