Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog, hogy egy 9 és...

Normális dolog, hogy egy 9 és fél éves lány egyáltalán nem olvas, hanem csak képes könyveket nézeget? Mivel lehetne rávenni az önálló olvasásra?

Figyelt kérdés
Élettársam lányáról van szó. Én úgy látom, korának egyáltalán nem megfelelő módon viselkedik: csakis képes könyveket böngész, de még azokból is felolvastat magának "esti mesét", és egyáltalán nem olvas önállóan. Azt állítja, hogy kötelező olvasmányt sem kell olvasnia, mert azt is a tanárnő olvassa fel az órán -szerintem ez nem lehet igaz. Amúgy értelmiségi családról van szó, jó iskolába jár a gyerek, átlagos tanuló. Szerintetek egyszerűen "nem divat" már az olvasás, és ne erőltessük, ha őt nem érdekli, vagy valahogyan azért meg kéne próbálni rávenni erre? Ha igen, mivel lehetne?
2012. jan. 14. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem divat az olvaás már,de valahogy rá kéne venni,h olvasson,mert később már lesz neki suliban bőven mit olvasnii
2012. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az hogy nem divat azzal nem értek egyet.régen se volt divat szerintem külöünösebben csak nem volt más lehetőség. énse szerettem gyerekkoromba olvasnikifejezetten utáltam..max képregényeket...aztán ilyen 14-5 éves koromba rátaláltam azokra a témákra amik érdekelnek.és azokat szívesen olvasom. egy antigonét gimibe kiolvasni vagy eyg honap volt viszont egy 6-700 oldalas tom clancy könyv az meg eyg nap...vagy valami kriminologiás cucc. olyan könyveket keress neki ami az érdeklődésébe tartozik bár szerintem 9 10 évesen még nincs olyan kialakult érdeklődési köre vagy hobbija ami le tudná kötni
2012. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bxyhk válasza:
Az előző válaszíróval nem értek egyet.A fiatalabb gyerekeknek is ugyanúgy van kialakult ízlése, mint a 14-5 éveseknek. Bár én amint áltiba kerültem faltam a regényeket, de meg kell találni a megfelelőt. Melegen ajánlom, Balázs Ágnes:Lufi ésszamóca c. könyvét és folytatásait.
2012. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!