Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom visszatartja...

4 éves kislányom visszatartja a kakit. Hogyan lehetne ezt kezelni? Tanácsokat várnék.

Figyelt kérdés

Kb. egy hete tettem fel a kérdést a problémás gyermekek témakörben, akkor még nem volt biztos, hogy azért vannak a gondjaink, mert visszatartja a kakit. Most már rájöttünk, hogy visszatartja, és ezért mindig bemegy a bugyiba a - mi így hívjuk - színes puki.


Nem erőltetem, nem szidom le, sőt amikor kakil nagyon megdicsérjük, hogy ugye mennyivel jobb, már nem fáj a poci, meg már nem olyan pufi a pocakod stb.

De, ha látom rajta, hogy kell neki és szólok, hogy hozom a bimbit, akkor azonnal visszakozik, hogy nem is kell neki stb. (Próbáltuk már, hogy wc-be kakiljon, mint mi, de nem ment.) Nem akarom erőltetni, de neki sem jó, hogy visszatartja.

Szerintetek csak a türelem vezethet a megoldáshoz, vagy esetleg van valami tanácsotok?

Előre is köszönöm.


2012. jan. 17. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én ebbe már profi vagyok.

4 gyerekem van a másodiknál voltak ilyen problémák.

Évekig kezeltem s jártunk a budai gyerekkórházba.

Rostkomplexet vettem a gyógynövényesbe,ami helyre hozta.A pacific szilvalekvárt vetten neki,de csak napi 2 kinkanálal adtam,nert görcsöket tud okozni a szilva.A laecolac-ot vettük,de az semmit nem ért.A parafin olajat adtam neki évekig s az megkönnyítette a kakilást.Tudom ez nagyon borzasztó.Volt,hogy beöntést is adtam neki rengetegszer,de volt,hogy a sebészeten szedték ki belőle vagy 2-szer.Azóta megnőtt már 11,5 éves nagylány s semmi probléma a wc-zéssel.Ja s most jutott az eszembe,hogy a Guttalalax cseppet adtam neki utoljára.Pár naponként.Csak vigyázzni kell vele,mert könnyen hozzá szokik a szervezet.

Ha esetleg van még kérdésed szívesen válaszolok!

2012. jan. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Nekünk a kaki állagával nincs gond, tehát nem kell neki "higítani". (Ilyen gonduk is volt, de azon már két éve túl vagyunk.)

Nálunk az a gond, hogy nem akar kakilni. Pisilés minden zokszó nélkül, de nem akar kakilni, nem fáj neki, amikor kakil, csak a végsőkig bent tartja és közben azért a vége néha-néha be-bemegy.

2012. jan. 17. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom,de ebbe nem tudok tanácsot adni.Esetleg a védőnő vagy a gyermek háziorvossal konzultálj,hátha tud valami okosat.
2012. jan. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gyerekorvos annyit mondott, hogy ez ilyen korban még természetes. Dicsérni kell, ha sikerül és nem szabad megszidni, ha "színes puki" van.

Csak azt nem értem, hogy két hónappal ezelőtt, észre sem vettem, magától kiment a bimbiért és már csak azért kiabált, hogy töröljem ki a kis fenekét.


Már arra is gondoltam, hogy talán a dadus néni erélyesebben szólt rá egy ilyen baleset miett (elhiszem, hogy kellemetlen takarítani utána) és az miatt van. De nem tudom. Annyit azért kérdeznék tőled, hogy a joghurt, az segíthet?

2012. jan. 18. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!