Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdtetek ülésmagasítőt...

Mikor kezdtetek ülésmagasítőt használni? Kislányom 2,5éves 15kg, már használhatjuk vagy még maradjon a gyerekülés?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ülés magasító csak olyan 5-6 éves kortól lehet úgytudom.

2,5 évest én semmi esetre sem raknék ülésmagasítóba.

2012. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a súlya alapján már használhatjátok, a lényeg hogy a biztonsági öv ne a nyakánál menjen. Mi 3 éves kortól használjuk.
2012. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem , köszönöm..akkor még maradunk a gyerekülésnél
2012. jan. 17. 14:23
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 éves kor felett.
2012. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam eddig, hogy 120 cm felett, de most meg 135 cm-t olvastam.

Mi is dilemmázunk, mert a kisebbik fiúnk nemsokára kinövi a 9-18-as ülést, a nagynak pedig van egy 15-36-os ülése, így ezt megkaphatná a kicsi, a nagy pedig elvileg ülhetne már ülésmagasítón is, de én azt nagyon kevésnek találom. Tulajdonképpen semmi sem védi, csak annyi, hogy az öv elvileg az ülésen tartja őt. Pl. oldalirányú ütközésnél simán lefejelheti az üveget, és ez még csak a kisebb baj, de nem részletezem.

A kislányodnak a 15-36 kg-os ülés kell már, ezen ne spóroljatok!

2012. jan. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Kresz szerint 3 év feletti, de 135 cm alatti gyermek csak a hátsó ülésen és csak gyermekbiztonsági rendszerben,azaz gyerekülésben szállítható!


A Tied még nagyon kicsi, én a 105 cm, majdnem 4 évesemet nem merem ülésmagasítóra ültetni. Nekik még a gyerekülés való, én is azt mondom, ezen ne spóroljatok. Inkább vegyél használtan, olyantól akitől át tudod venni személyesen és tüzetesen meg tudod nézni mielőtt kifizeted, hogy nincs-e rajt repedés, sérülés stb.

2012. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van gyerekülésünk, nagyon jó 36kg-ig tudjuk használni! :)
2012. jan. 17. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Max 15-36 kgs ülésbe teheted ennyi idősen, ha a bizti öv jó helyen fut. De a kora miatt maradjon még oylan ülésben, aminek van saját öve! Feltéve, ha a feje nem lóg túl az ülés tetején.

Ülésmagasító kb. 9 éves kortól használható! Magassághoz van kötve.

2012. jan. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!