Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet tudogyulladas?

Lehet tudogyulladas?

Figyelt kérdés
Kislanyom 11 honapos. Par napja hanyt, hasmenese, laza volt. Most Nem akar enni, egesz nap ugy viselkedik, mint egy rongybaba, logatja fejet a vallamon, sir, nyoszorog. Az orvos azt mondja, kicsit piros a torka.
2012. jan. 19. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy tüdőgyulladása lenne.

Akkor 40 °C-os láza lenne, sípolna a tüdeje nagyon durván.

Legvégső esetben vért köpne.

2012. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Plusz, az orvos csak észre vette volna már, mikor a tüdejét meghallgatta. A tüdőgyulladás nem egyik percről a másikra alakul ki, hanem napok alatt.


Egyébként hányós-hasmenéses vírus van most jelenleg a kisgyerekek között. Elég durva, de megfelelő orvosi ellátással (gyógyszer, kezelés) gyógyítható.

Legrosszabb az, amikor óvodás gyermek beleesik, meggyógyul és az oviban újra összeszedi.

2012. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kislányomnak nemrég volt tüdőgyulladása.Magas láza volt és iszonyatosan köhögött.Hányás,hasmenése nem volt.
2012. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak 3 napi nem vették észre a tüdőgyulladását. Hányással kezdődött. Másnap a hasa is ment, majd csillapíthatatlan láza lett és köhögni kezdett. A második nap végén már csak pihegett. Még akkor is csak azt mondta a doki, hogy vírus. 3-dik nap én vittem be a kórházba. Kétoldali tüdőgyulladás és ki volt száradva. Mivel semmit nem evett és nem ivott, viszont magas láza volt és az első két nap minden kijött belőle.


De nem kell mindig a legrosszabbra gondolni. Ez a hányós hasmenős vírus is járhat lázzal. Az én gyerekemet pl úgy kiütötte, hogy kézben kellett bevinnem a rendelőbe. Nem bírt menni, 4 éves pedig.

Tüdőgyulladásnál eléggé erős köhögés is van.

2012. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!