Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki beadatta gyermekének a...

Aki beadatta gyermekének a "bárányhimlő elleni" védőoltást, annak hogyan viselte át a gyermeke mikor elkapta a himlőt?

Figyelt kérdés
kicsit érthetetlen voltam lehet :) de azt olvastam attól még elkapja a gyerek a bárányhimlőt, csak enyhébb lefolyású lesz a megbetegedés. mit tapasztaltatok?
2012. jan. 20. 16:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
mi pont karácsonykor estünk át a bárányhimlőn, 12-15 pöttye volt, nem voltak hólyagosak, más tünete nem volt, a gyerekorvos először nem is nyilvánította bárányhimlőnek, ilyen kis hangya vagy bolhacsípésekre emlékeztető pöttyök voltak, majd miután 2 héttel később az öccsén is kijött (ő még nem kaphatott oltást, mert kicsi hozzá) elég erőteljesen, akkor revidiálta az álláspontját és mondta, hogy ezek szerint a nagyon is bárányhimlős pöttyök voltak. Sem láz, sem étvágytalanság, sem levertség, csak a néhány pici piros pötty. Sajnáltam ,hogy a kicsi még nem kaphatott oltást, össze sem lehetett hasonlítani a kettőjük tüneteit. A nagynál annyi volt, hogy este mondta, hogy vakarjuk meg a hátát, mert viszket. De nappal még ennyi sem.
2012. jan. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nem "elkapja", hanem "elkaphatja"!

A különbség nagyon nem mindegy, szóval nem biztos, hogy az oltottak közül találsz olyat aki elkapta.


Ez szerint 78%-99%-ban egyáltalán, még enyhén se kapja el:

[link]

2012. jan. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

köszönöm :) gondolkodunk az oltáson. van egy ismerős ő azt mondta az elsőnek nem adatta be, két hétig volt beteg a baba még a kis kukiján is hólyag volt. a másodiknak beadatta és pár nap alatt szinte gond nélkül átvészelte.

de azért az sem jó ha nem kapja el, nem? mert mi van ha mondjuk mivel lányom van terhesség alatt kapja el?

2012. jan. 20. 16:26
 4/23 anonim ***** válasza:

igen, a kukin a hólyagok nagyon ijesztőek tudnak lenni, ezt tanúsíthatom

én másodszor is így döntenék, tényleg ég és föld volt a két gyerek között a tünetegyüttes és látod, az oltástól függetlenül elkapta ő is...

2012. jan. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm. igaz nem valami olcsó meg ugye kettő is kell, de ha tényleg enyhébb akkor mi is beadatnánk.


köszönöm a wikipedia linket is :)

2012. jan. 20. 16:32
 6/23 anonim ***** válasza:
nekünk azt mondta a doki, hogy a kettővel is ugyanúgy elkaphatja, ő csak az elsőt szokta beadni, azt tartja indokoltnak, mert mostanában sok a szövődményes bárányhimlős
2012. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Előre bocsátom én is laikus vagyok nem orvos, de értelmezve a folyamat lényegét:


- Az oltás kialakítja a test természetes védekezését, felismeri a kórokozót és megbetegedés nélkül legyőzi azt később.

- Az oltott személynél természetesen bepróbálkoznak a vírusok DE a test nem betegedik meg, nem lesznek vízszerű gennyes hólyagok, szövődmények az esetek 78-99%-ban.


Ami itt többen leírtak, az nem a megbetegedés volt hanem a szervezet küzdelme a betolakodó betegség ellen, amit aztán a megbetegedés előtt le is gyűrt. Ez így működik. Nincs olyan oltás, ami a kórózókat, már a testbe jutás előtt megállítja.


Ez a folyamat már amúgy szintén erősíti az immunrendszert.


Elvileg a két oltás lényege az, hogy felnőtt korba se kapjuk el, szóval ezért (én laikus számára) nem tűnik jó ötletnek az egy oltás beadása.

2012. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
nem tűnik jó ötletnek az egy oltás beadása. = nem tűnik jó ötletnek a csupán egy oltás beadása a kettő helyett.
2012. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

köszönöm. írni akartam hogy ami dokink mindkét oltást beadja, de tény az is ha beadatjuk akkor legyen teljes. de azért rákérdek az egy oltásra is.


köszönöm hogy megerősítettetek. :)

2012. jan. 20. 17:03
 10/23 A kérdező kommentje:

nézzétek, itt is egy oltást írnak a himlőnél:


[link]

2012. jan. 20. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!