Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szeretetthetem meg a...

Kiss ferenc33 kérdése:

Hogyan szeretetthetem meg a tesomal a hajmosást kérek mindenkit aki tud segítsen, főleg lányok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyit segít, de elmondom, hogy én hogy szerettem meg, talán tanulságos lesz.


Úgy 3-4 éves koromig hányásig üvöltöttem minden hajmosásnál, annyira utáltam, hogy vizes lesz az arcom, egyszerűen rettegtem tőle. Aztán eljött hozzánk vendégségbe édesanyám egyik barátnője, akinek combig érő, gyönyörű, dús barna haja volt. Emlékszem, ahogy húzogattam a haját, és egyre azt ismételtem, hogy ilyen kell nekem is. Anya erre azt mondta, lehet róla szó, de akkor ezentúl csöndben kell lennem hajmosásnál. És láss csodát, többet meg sem nyikkantam, mikor a hajamat mosták!


Lehet, hogy ha a kislánynak lenne egy hasonló "példaképe", könnyebb dolgod lenne?


24/L

2012. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogyan szerettetheted meg a tesóddal a hajmosást? attól függ, hogy miért nem szereti? Van néhány tippem: Szemébe, fülébe megy a víz, csíp a sampon, hideg vagy éppen meleg a víz, gondolom ilyesmi. Az én lányom is ilyen. 5 éves. Egyszer már le is vágattam a haját, de semmi nem változott, mert hajat mosni akkor is kell. Eddig a Schauma törpillás samponja volt a legjobb, az tetszett is neki és nem is csíp. Sőt még gubancos sem lesz tőle. Kipróbáltuk még az úszószemüveget is. Nem sok sikerrel, mert befolyt alá a víz + még a hajmosást is akadályozta a pántja. A zuhanyt utálja legjobban, alig tudom beállítani a vizet, mindig túl hideg, meleg vagy éppen erős. Szóval néha csak kancsóval öntögetem neki a vizet, de úgy sokáig tart. A legjobban az jött be, hogy megritkítottuk a hajmosások időpontját. Azt nem mondom, hogy 2 hetente, de kb 10 naponta mossuk. A gyerekeknek még nem zsírosodik olyan hamar.
2012. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!