Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti megengednétek a 8 évesetekn...

Ti megengednétek a 8 éveseteknek, hogy leigya az apja söréről a habot?

Figyelt kérdés

Mindig ezért nyafog, hogy hadd kóstolja meg, de csak a habjááát. Emlékszem rá, az első 'piám' nekem is a sörhabvolt, amit nagy ritkán megengedtek.De nem tudom, hány évesen. Szerintem ennyire nem korán.

Amúgy a drágám onnan szedte ezt, hogy az osztálytársa is leihatja az apukájáét... Csak nekem furcsa ez? Miért kell ilyen korán elkezdeni?


Még mi magunk is ritkán iszunk alkoholt.. :/ De arra gondotlam, ha már annyira akarja, egyszer egy kis habot kaphat (úgysem fog neki ízleni, és majd leszáll róla alapon) Szerintetek? :/


2012. jan. 23. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Első reakcióm az volt, hogy te úr isten dehogy, de jobban belegondolva ha le nem is ihatná, de azért megkóstolhatja (mondjuk megnyalintja)

A barátjáéknál lehet apuka sokszor iszik sört ezért dicsekszik vele. Sajnos a nevelőapám is ilyen és a féltesóm szerintem már 4 éves korában itta a sörhabot (szerencsére nem lett alkoholista, de akkor is durva)


Ami még eszembe jutott az a malátaital, ami sörszerű, de alkoholmentes vagy esetleg a férjed 1X alkoholmentes sört iszik és annak leihatja a habját.

2012. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Én engedném az én gyerekemnek a sörhabot.
2012. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Semmi baja nem lesz tőle.Amikor kicsi voltam én is mindig ezt akartam.Nekem megengedték és nem is ízlett utána már nem érdekelt a dolog :)
2012. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
asz én purgyém mán rég a sőrt ita 8 évesen!!
2012. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal egyszerűbb,ha engeded megkóstolni,mert a tiltott,az mindig izgalmasabb.Ha tudja,hogy milyen,nem vágyik rá annyira és nem az lesz a legfontosabb,hogy kipróbálja,esetleg a kocsmában a haverokkal.
2012. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Lehet, hogy kicsit hülyén hangzik, de mi van ha ízlik neki?

Hálaisten ritkán lát olyat, hogy itthon bármit is innánk, de ha átjönnek a férjem haverjai, eleve elfogy 1-1 üveg sör. Nem akarom, hogy ez legyen neki a példa, és hogy azt higyje, hogy ez olyan jó. Szóval akkor egyszer egy alkoholmenteset hadd kóstoljon meg?

2012. jan. 23. 20:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Én imádtam a sör habját kiskoromban, a szüleim ritkán ittak alkoholt, de a hab mindig az enyém volt. :P
2012. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
A habtól semmi baja nem lesz. Még akkor sem, ha rendszeresen leissza. Nem kell túldramatizálni.
2012. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Én nem dramatizálnám túl, egyszerűen megmondanám neki, hogy ezt nem szabad. Felnőtteknek való. Az én 8 éves lányom karácsonykor a likőrömbe akart belenyalni, azt se engedtem neki. A sör habja is alkoholos, egyrészt nem kell rászoktatni, másrészt nekik nem akkora a májuk mint a felnőtteknek. Nem viccből árusítanak alkoholt 18 éven felülieknek. Gondolom a cigidet se gyújthatja meg (ha dohányzol), pedig az is csak egy slukk, és semmi baja nem lesz tőle (azon kívül hogy rászokik és a tüdejét rongálja). A pia se jobb.
2012. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én is leittam a sör habját nagy ritkán kiskoromban. de nem lettem sörimádó :) egy picit a nyelvét érintse bele...csak nehogy az iskolában meg azt mondja hogy sört ivott :)
2012. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!