Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennétek Barbie babát a 4...

Vennétek Barbie babát a 4 éves kisfiatoknak, ha azt kérne ajándékba valamilyen alkalomra?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 07:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha lehet inkább Kent. Én legalábbis.
2012. jan. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A kérdés egyébként erről a cikkről jutott eszembe: [link]
2012. jan. 24. 07:37
 3/15 A kérdező kommentje:
A 4 éves pedig onnan jött, hogy ennyi idős az én fiam.
2012. jan. 24. 07:37
 4/15 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem igen. Bár lányom van és még kisebb, de ő kap kisautókat és kis szerszámokat. Most nála menő a kalapács, tipli, szögek. Amit lehet ellenőrzés mellett kipróbálhat igaziból és utána veszek neki játékot.


Én fiús kislány voltam. Mai napig nem nőttem teljesen ki. De ez semmiben nem akadályozott, sőt egy csomó dologban hasznos volt. De a női dolgokat is elsajátítottam és semmi problémám belőle.


Ja azért nem nélkül nem nevelném a lányom :)

2012. jan. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Érdekes, nem is tudom mit gondoljak erről. Én soha nem nevelném így a fiaimat, a lányomnak vannak kék ruhái, sötét is, az meg nem tűnik fel senkinek. Én a fiaimat egész pici korukban se ötlöztettem lányos ruhába. Még csak 17 hósak, de már rendes kispasinak vannak öltöztetve. Lányom meg lányosba inkább, de már 3 éves.

Kíváncsi vagyok én is a többiek mint gondolnak erről, remélem minél többen válaszolnak a kérdésedre!

2012. jan. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2,5 éves az unokatesótól, hozott el egy babakocsit és egy babát imádja tologatni, nemrég egy barbie babát is hozott tőle, de addig tekergette a fejét még le nem tört a feje, egyébként néninek nevezte.Egyiket sem tiltottam el tőle ,hogy most aztán nem babázhatsz, de ha nem lenne lányokkal körülvéve ( lány unokatesók), nem biztos,hogy szándékosan babát vennék neki,hogy babázzon,de hogy a lányokkal szeret babázni nem tarom szörnyűségnek, meg azt sem,hogy tologatja ababakocsit, ettől még teljesen normális gyerek lesz. Karácsonyra egyébként játékkonyhát kapott, mert imád főzni, nagyon szeret vele játszani, vannak akik ezt is kifejezetten lányos játéknak tartják. De mindezek mellett van rengeteg autója, és azokkal is nagyon szeret játszani, soha nem indul el úgy sehova ,hogy ne lenne a kezében egy kisautó.

Na szóval a lényeg az,hogy szerintem nem az határoz meg egy embert,hogy gyerekkorában mivel játszik, de azért biztos nem csinálnék olyat,hoyg nem árulnám el neki a nemét, és nem öltöztetném lány ruhákba még itton sem.

2012. jan. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Bár nekem még nics saját gyerkőcöm, de óvónéni vagyok, és azt gobndolom, hogy mindkét nemnek bele kell kóstolni a másik nem dolgaiba. Minden normális, amíg nem kóros mértékben csinálja. Hogy ajándékba vennék-e...ez fogós kérdés, talán a saját régi babáimból hoznék fel neki a pincéből. Érdekes kérdés, jó, hogy kiírtad!

23N

2012. jan. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem vennék neki. Nem értek egyet ezzel a nemtelen világgal. Szerintem igenis vannak fiú/lány, nő/férfi szerepek. Nekem fiú testvéreim vannak, így gyerekkorban a kisautókkal babáztunk. De erre a kérésre nemet mondanék. Elég ferde így is ez a világ. Szerintem a cikkben olvasott gyerek, akkor is életvidám lenne, ha nem titkolták volna a nemét. Én ezt kifejezetten buta dolognak tartom. Ha esetleg másnemű akarna lenni, vagy a saját neméhez vonzódna a gyerekem, azt döntse el felnőtt fejjel. Nem kell erre tanítani! Nekem egyébként ez nagy törés lenne... De nem lenne más választásom, mint az elfogadás.
2012. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen. Én vettem a fiamnak amikor 4 év körüli lehetett. Mindig látta hogy az unokatesója hogyan öltözteti őket és tetszett neki. Megkapta kb 3-4 -szer játszott vele, és soha többé. :-)

Arra megkért hogy azért ne mondjuk el senkinek hogy babát kért. :-)))

Azóta 10 éves igazi rosszcsont .

2012. jan. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Még annyit nyomatékosítanék, hogy semmiféle ferde hajlamot, nem okozott hogy volt babája. Nekem 2 bátyám van. Úgy nőttem fel hogy szinte csak fiús játékokkal játszottam. Volt vagy 10 babám de nem játszottam velük. Inkább a matchbox, lego stb.

Nálam se okozott ez soha nemi identitás beli kérdést. 19 évesen már férjhezmentem. 2 fiam van.

2012. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!