Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs rossz hatással egy...

Nincs rossz hatással egy óvodás kislányra, ha sokszor látja az apukáját meztelenül?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm gyakran meztelenkedik a lánya előtt, sőt a kislány be szokott menni vele a wc-be és nézi, ahogy az apja pisil. Hallottam már tőle, hogy "apa, de szép nagy kukid van!" Ez nem lesz egy gyerekre rossz hatással?


Nekem is lányom van (még csak 9 hónapos) és nem tudom, hol van a határ. Mi az amit láthat majd és mi az amit nem. Biztos látni fog minket időnként meztelenül, de gondolom az már nem egészséges, ha egy lány az apja péniszét nézegeti közelről (mint a barátainknál).



2012. jan. 25. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Másfél éves lányom még soha nem látta az apját meztelenül és nem is fogja,nálunk ez a határ...ahány ház annyi szokás...
2012. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem sem egészséges dolog, én sose engedtem a 3 gyermekemnek, és ők is így viszik tovább majd az ő családjukba. Mint keresztény elmondanám, a biblia kimondottan tiltja :ne fedd fel a te szemérmedet..persze a házastárs kivétel!
2012. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk sincs direkt meztelenkedés a gyerekek előtt. De néha bejönnek utánunk a vécébe, fürdőbe, és akkor látnak mindent. Engem nem zavar, én lány vagyok (ahogy a gyerekeim is lányok), de a férjem már ki szokta őket küldeni. A nagyobb lányom már mondott ilyet, hogy nahát apa neked milyen kukid van, meg ha majd ő is nagy lesz, akkor majd neki is lesz kukija mint apának. Amíg a férjem fürdik vagy vécézik, igyekszem lefoglalni a lányokat, hogy ne legyenek ilyen szituk. Fogalmam sincs, hogy milyen hatással van rájuk amúgy. Ja egyszer megkérdezte a lányom, hogy apa adhatok egy puszit a kukidra, nna azóta fokozottan figyeljük, hogy apa egyedül fürödjön. 1 és 3 éves lányok.

Még az is eszembe jutott, hogy amikor megvan nekem és tamponozok, akkor kizárom őket, mert félek, nehogy ellessék, hogy dugdosok magamnak, nehogy utána leutánozzanak. Amíg én tamponozok, mindig szólok a férjemnek, hogy foglalja le őket. Ha nincs itthon a férjem, akkor igyekszem gyorsan titokban csinálni. A betét nem érdekel, arra azt mondtam a nagylányomnak, hogy anya punija bibis, ezért kell a betét, és ha ő is nagy lesz, akkor majd neki is kell ilyen. De azért azt sem szeretem, ha látja.

2012. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy gondolom nagyon takargatni nem kell magadat a gyerek előtt, DE mutogatni sem... szerintem az arany középút a legjobb, legalábbis én így tervezem csinálni majd a kislányomnál. Mi úgy beszéltük meg a párommal, nem fog külön bujkálni ha pl. átöltözik stb... DE nyilván nem fog naphosszat meztelenül mászkálni a lakásban, és nem fogja a gyerek nézni amikor pisil (ilyet eddig még nem is hallottam- ez szerintem már sok), és fürdeni is csak úgy fognak együtt ha apa vesz fel egy fürdőgatyát...
2012. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az együtt fürdésről a férjem is így gondolkodik, mármint, hogy vesz fel majd egy fürdőgatyát. Mi sem szoktunk meztelenkedni, de sokan azt mondják, hogy az a jó, ha a gyerek hozzászokik a látványhoz. Hát, nem tudom...
2012. jan. 25. 14:49
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Legfeljebb nem lesznek gátlásai. Engem úgy neveltek, hogy soha semmi ilyesmivel nem találkoztam, utána évekbe telt, hogy ne érezzem magam kínosan, ha látom a párom meztelenül.

Amelyik gyerek kiskorában megszokja ezt, az a meztelenséget nem automatikusan a szexualitással kapcsolja össze, hanem egy természetes dolog lesz nála.

2012. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Igen hozzá kell szoknia de szerintem keretek között... pont ezért van, hogy szerintem ha néha átöltözik apa a kislány előtt az nem baj sőt... de azért keretek között kell kezelni ezt a meztelenkedést (szerintem, de ez tényleg egyéni döntése minden szülőnek)...
2012. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Hát ez úgy gondolom nem normális, hogy bemegy vele a wc-be. A férjem soha nem mutatkozik meztelenül a lánya előtt, olyan volt már, hogy a gyerek véletlenül benyitott zuhanyzásnál, de aztán elmagyaráztuk, hogy az apának mije van ott. Azóta annyi van, hogy kíváncsi, amikor a férjem alsógatyában van (és többnyire abban van) sokszor kérdezni, mi van ott és be akarna kukucskálni, persze nem engedjük. :) 3,5 éves egyébként.
2012. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen hatással van az óvodás kislányra a fentiek. Talán egy pszichológus megmondaná.

A férjemmel nem igazán csináltunk ebből sosem gondot. Igaz nem szokása meztelenül szaladgálni a gyerekek előtt, de ha ép fürdik, és oda megy a kislányom (3,5 éves) nem süllyed el szégyenében. Amúgy a lányomnak van egy 14 hónappal fiatalabb öccse, nos alaposan átvizsgálta már... Most mit csináljak? Tiltsam meg a közös fürdést? Nyilván majd, ha nagyobbak lesznek nem akarnak maguktól sem együtt fürdeni...

2012. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk se megy a gyerek a wc-be az apja után, de a tusolásnál előfordul. A kisfiam 3 éves, a kislányom 16 hónapos, ők együtt fürdenek. A kisfiam nem tulajdonít jelentőséget a kislánynak, de kicsi mutogat a nagy kukacára, meg oda akar nyúlni. Nem fürdés közben, hanem öltöztetésnél. De nem engedjük nyilván, meg elmondjuk hogy az a tesó kukaca mert ő fiú, neked meg puncid van. Engem rendszerint látnak tusolni, mert hétközben egyedül vagyok velük és nyitott ajtónál tusolok, de nem foglalkoznak a témával. A férjem a kisfiammal fürdött kisebb korában együtt, a kislánnyal sosem. Én mindkettővel, de nem már nem jellemző.
2012. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!