Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar a 3,5 éves...

Miért nem akar a 3,5 éves ovis lányom a wc-be kakilni, mikor tudja jól hogy oda kell? Hogyan tudnám rávenni, hogy ne a bugyiba kakiljon? Ötletek?

Figyelt kérdés
A lányom már ovis,kiscsoportos és még mindíg a bugyiba kakil .Tudja jól hogy nem oda kell,ha valahol vagyunk pl.a mamánál vagy oviba haza hozza itthon elbújik és bekakil.Már régóta próbáljuk rávenni,mondjuk szépen türelmesen ,de már kezd elfogyni a türelem,mert egyszerűen nem hajlandó a wc-be.Mikor volt egy kis betgségünk és ment a hasa utána szépen a wc-be végezte a dolgát,meg is dícsértük minden és amint meggyógyult ujra minden a régi.kétségbe vagyok esve mit tehetnék még?Mondták hagyjuk neki benne és majd rájön milyen rossz kakisan,de üvöltessem?Télen?Nagyon jól tudja hogy nem oda kéne már mert olyankor bűnbánó arccal jön,arcát a kézbe temeti és kér hogy vegyem ki a kakit.Ha ráripakodok üvölt.Ha szépen kérem meg se hallja.Mindíg ígérgeti hogy majd holnap a wc-be kakil....Mit csináljak vele?Meddig kakil be,apjával azt beszéltük talán 18 évesen is bekakil még,majd ezt meséljük az udvarlónak " A jány bugyiba kakilt évekig....".Segítség kéne.

2012. jan. 26. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Na, mi is pont így jártunk, csak nekem fiam van!

2 éves és 2 hónapos korára teljesen szoba tiszta lett éjjel-nappal és mindezt magától. Aztán ahogy közeledett a 3 éves kora felé egyre többször fordult elő, hogy bekakilt. Azt azért megjegyezném, hogy volt egy alkalom, amikor iszonyatosan megszenvedett, hogy kijöjjön a kaki. Talán onnan kezdődtek a gongok. Ahogy jött az ovi, még rosszabb lett. Én is próbáltam szép szóval, szó nélkül, és kiabálva. Aztán egyszer nagyon kiakadtam. Bekakilt, rendbe raktam, és kb másfél óra múlva ismét bekakilt, mert a WC-be Ő sem volt hajlandó kakilni. Nagyon kiabáltam vele, megvontam tőle a csoki evés, fürdést (csak gyors zuhany volt), és még az esti mesét is mindaddig, amíg a WC-be nem kakilt. Mindezt ordítva mondtam neki. Volt aztán sírás, amikor este mesélni kellett volna, de szépen elmagyaráztam neki, hogy miért és meddig nem lesz mesélés. Aztán végre a WC-be kakilt. Amikor már láttam rajta, hogy kell neki, akkor figyelmeztettem a megvonásokra. Utána megint bekakilt és megint megvontam tőle a fent említetteket. Aztán megint WC-be kakilt. Nagyon megdicsértem! És a mai napig nem történt bekakilás!!!! :))) Kb 2 hónapja.

2012. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elozo valaszado nagyon rossz peldat irt le, ezt ne kovetsd!

Az en lanyom 3, o sem hajlando meg leulni a wc-re. De en turelmes vagyok hozza, soha nem uvoltenem le, inkabb mosok egesz heten pisis-kakis ruhat. Szerintem par heten belul elhagyjuk a pelenkat. Remelem.

2012. jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit az első válaszoló írt, az a lehető legrosszabb megoldás!!! Sajnálom is nagyon az ő gyerekét! Ha kiabálsz vele, csak szorongani fog, és annál nehezebben fog leszokni arról, hogy pelenkába kakiljon. Csak végtelen türelemmel, és szeretettel lehet célt elérni!!!
2012. jan. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Itt már nem a pelus elhagyása volt a kérdés. Vagy félre értettem valamit?

Amúgy nálunk bevált, hogy jól leszidtam.

A pelust 2 éves és 2 hónapos korában magától elhagyta!

2012. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem kisfiam van 2,5 éves 2 éves kora óta szobatiszta éjjel nappal, de neki is volt ilyen időszaka tavaly év végén, aztán 1 hónap után meguntam,hogy hiába mondtam neki szépen ,csúnyán, és ő ere mindig mondta ,hogy legközelebb szólok. Na szóval egyszer mikor bekakált én nem vettem ki a kakit a gatyóból, nem kiabáltam vagy ilyesmi csak elmondtam neki,hogy ha már megint bekakált akkor maradjon is benne, persze sírt és utánna lefeküdt a földre, ott volt egy darabig aztán egyszer mikor néztem,hogy mit csinál láttam,hogy már nem fekszik ott, bement a fürdőszobába levette a kakis ruhát, a kaki meg persze a földre esett,láttam maint felveszi a kakit wc papírral és bedobja a wc-be.Utánna megmosdattam és felöltöztettem.Amióta ez történt egyszer sem kakált be.
2012. jan. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Anyukám is azt mondta hagyjam benne neki és akkor nem fog többé bugyiba.Állítólag a nővéremnél is ez vált be.
2012. jan. 27. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!