Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kisfiam bántja a...

Másfél éves kisfiam bántja a macskánkat, hogyan reagáljak?

Figyelt kérdés
Szegény cica nem védi meg magát, nagyon jámbor. Kisfiam néha odamegy, és (szerintem minden ok nélkül) elkezdi tépni a szőrét, vagy ütni, vagy rá akar lépni! Néha csak megsimogatja, nem lehet előre látni, mire készül. Én mindig megfogom a kezét, magyarázom neki, hogy nem szabad, fáj neki, ritkán az is előfordult, hogy mérgemben rácsapok a kezére... Pedig sosem szoktam megütni, csak már annyira felzaklat ez a dolog, és féltem a cicát... :(
2012. jan. 26. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
nekünk is van cicánk, de nem járkálhat a gyerek körül, el van "különítve". a garázsba bejöhet de ott meg csak akkor játszhat vele a fiam ha én is ott vagyok. miénk is jámbor de azért ha elfogyna a türlme és belekarmolna a fiamba akkor nagyobb baj is lehetne, ezért csináljuk így. ráadásul annyi betegséget behozhat, hogy mindig kezet is mosunk. ha lába alatt lenne akkor ez sem lehetne kivitelezni, szóval szerintem inkább az a megoldás, hogy rakd külön a cicus, míg a gyerkőc 2,5-3 éves lesz és megérti, hogy hagyja békén :)
2012. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Magyarázd el neki,hogy nem szabad, ez a cicának fáj,ahogy eddig is csináltad.Az én fiam 2,5 éves eddig nem volt a közelébe macska de most van egy a szomszédb az néha átjön a mi kertünkbe, ő is eleinte rugdosta a macskát meg húzgálta a afarkát, de a macska egyébként sosem bántotta. Mindig mondtam neki,hogy nem szabad fáj a cicának, aztán mostmár legtöbbször csak simogatja, na persze azért néha még most is előfordul,hogy megpróbál belerúgni.
2012. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond, ha ráütsz a kezére, e miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod.Meg kell tanulnia, hogy nem bánthatja, mert mi lesz ha véletlen visszakap, vagy esetleg másik cicával is így bánik, és az nem reagál ilyen jól?

A lényeg szerintem, hogy meg tudd különböztetni mikor bántja direkt, úgymond "bántásból" és mikor van az, hogy nem tudja kontrollálni a mozdulatait.

Lényegében mindkét esetben szólj rá, hogy ezt nem lehet, mutasd meg hogy kell simogatni(gondolom ezt megtetted már) és ha ennek ellenére is direkt megveri, akkor nem teszel neki rosszat, ha ráütsz a kezére!!

Anyuméknál van egy kiskutya, kisfiam 15 hónapos, és ő is marcangolta egy időben,de már nem bántja.Nem rövid folyamat, türelem, kitartás kell hozzá.

De pont tegnap volt, hogy úgy rálépett, hogy vonyítva ugrott fel a kutyus:/

Hát meg kell tanulniuk hogy legyenek finomak...

2012. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én fiamnak mutogathattam, csak a saját kárán tanult. Mikor nem figyeltem, akkor is csesztette. Kétszer megkapta a kis kezét. Még csak 1 éves lesz, de már tudja, hogy nem tépjük a macskát.

(Nyilván én sem így akartam megtanítani, már egész jól haladtunk a simogatással, amikor rátalált a fülére és elkezdte tépni. Ja, és nem, nem vertem el a macskát, le lehet pontozni. Magát védte.)

2012. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon okos kisfiú, szerintem nagyon is jól tudja kontrollálni a mozgását, és ha akar, tud szépen simogatni. Minket már nem bánt egy ideje, sikerült megtanítani. Nekem úgy tűnik, élvezi a dolgot, talán azt is, hogy kihoz vele a sodromból :( Egyébként nagyon kedves kisfiú, és a cicán kívül senkit sem bánt mostanság. Azért is aggódom, mert a kistesó már itt van a pocakomban, mi lesz, ha majd ővele is ezt fogja csinálni? Igaz, addig még jópár hónap el fog telni...

Lehet, hogy a cicán vezeti le az összegyűlt indulatait?

Csak úgy tudom elkülöníteni őket, ha kirakom a cicát, de akkor meg ezért sajnálom, ott ül kint a hidegben az üvegajtónk előtt, és néz be szomorúan... Hülyén hangzik, de én már örülnék neki, ha egyszer végre megkarmolná a fiamat, amikor bántja...

2012. jan. 26. 15:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ez itt a kulcs! Hogy arra hajt, hogy te majd ideges leszel miatta. Ha bántja a cicát, akkor fogd a gyereket, teljesen nyugodtan mondd el neki: most rossz voltál,tudod hogy nem szabad bántai a cicát. Ez nagyon fáj a cicusnak, neked se esne jól ha valaki húzná a hajadat, vagy a füledet tépkedné. Aztán néhány perc a sarokban, vagy akárhol, a lényeg, hogy a kiszabott büntetési idő alatt nem foglalkozol vele. És ami a legfontosabb: ne lássa rajtad hogy dühös vagy.
2012. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A cica szimplán dinka, már rég meg kellett volna karmolnia, és akkor rájönne a gyerek, hogy hoppá, ez fáj.


Én is nyúztam a cicánkat kiskoromban, aztán jól megkapta a kezem, úgyhogy aztán tépés helyett simogattam. :)

2012. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is így volt. Minden lehetséges módszert próbáltam már,de semmi nem használt. Igaz nekem a 3 éves yorkimat terrorizálta. Már-már azon gondolkodtunk,hogy odaadjuk a szüleimnek vagy párom húgának a kutyust,de történt,hogy épp "nyúzta" a kislányom szegényt és egy kicsit megharapta a kezét.Nem nagyon,még a foga nyoma sem látszott. Azóta nem bántja.
2012. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

első vagyok. na jól le lettem pontozva :)


na de akkor leírom.

engem megkarmolt pár éve a cicám. nem nagyon, mikor a reggelijét kapta akkor picit, véletlenül.


délben már az orvosok körülöttem ugráltak mert elég gyorsan jött fel a lila csík...


szóval én akkor is azt mondom, hogy veszélyes lehet egy karmolás :S

2012. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es, nem én pontoztalak le, minden tanácsot szívesen fogadok és megfontolok. Szeretem ezt a cicát, most mégis azon gondolkodom, hogy amikor már nem lesz ennyire hideg odakint, kirakom az udvarra arra az időre, amíg a kisfiam ébren van. Egyébként ha éppen nincs bent a lakásban, a kisfiam már keresi a cicát... De van egy olyan érzésem is, hogy ő nem tudja, hogy szegény cica nem csak egy felhúzható plüssállat, és ezért is bánik vele durván.
2012. jan. 29. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!