Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányás 2 évesnél, hogyan...

Hányás 2 évesnél, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
ma este lefekvés előtt 2 x hányt...nincs más baja,se láz,se rossz kedv.Mire vigyázzak? ha éjjel szomjas,mivel kínáljam?nem cumis,tejes folyadékot nem iszik.szerintem valami vírus lehet,mert nekem is ma reggel óta fáj a gyomrom.a család többi tagja nem beteg.
2012. jan. 29. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Babatea de kanalazva, hogy ne igyon hirtelen sokat, mert az újra kijön. Mi is így jártunk, de 2 hányással és egyetlen hasmenéssel megúsztuk, meg pár nap étvágytalanság jött. A kiszáradást kell elkerülni, az evést majd bepótolja. (Anyukám is kanállal adta nekünk anno a citromos-cukros teát.)
2012. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
adj neki vizet, vagy langyos citromos teát. ha vírus van a hányás mögött, akkor nem tudsz sokat tenni, hagyni kell kimenni a gyerek szervezetéből és az egész család immunrendszerét erősíteni kell.
2012. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egyszer hasonlót kérdeztem és ezeket a válaszokat kaptam:


1.

Hányás esetén B6 vitamin (ampullában van, és vényköteles), nálunk mindig van itthon, felnőttnek is beválik.

Inni pedig nem szabad, még akkor sem ha kéri, csak minimum fél órával a hányás után, és akkor is csak kortyonként. Különben újra kezdődhet.


2.

minden vírusos betegség hányással kezdődött a gyerekeimnél:

ügyeletes orvos mondta, bevált:

hányás után 6 ó hosszan nem adunk SEMMIT.

Utána kortyonkénk(kanalanként )jéghideg vizet!!!

10' 1-2 kanál

(ne teát, kammillát se,ne meleget!)

ha megmarad,

akkor kevés teát, /reszelt almát/ kekszet, /ropit

de nagyon keveset először


3.

Én az első hányás után nyomom a Daedalonetta kúpot. Később B6 vitamint adok, mert az nálunk csak a későbbi hányingerre szokott jó lenni. Daedalonetta mindig van itthon. Hányás után egy órán keresztül semmit nem adok, majd ha eltelt egy óra, akkor kortyonként jó hideg teát. Ezenkívül megy az első adag Normaflore, ez rendbe rakja a bélflóráját. Amióta így csinálom, nem kerültünk be hányással a kórházba. Ezelőtt viszont voltunk párszor, mert a kúppal megvártam a második harmadik hányást, mindig reménykedtem, hogy csak gyomorrontás. Ma már nem érdekel, ha valami ki akar jönni, megy a kúp.


4.

Igen, tényleg először is a kúp. Aztán a B6 vitamin ampulla, aztán a normaflore. Nem teát és főleg nem kamillát (ami hashajtó hatású), hanem hűtő hideg szénsavmentes ásványvizet kanalanként, a hányás után másfél órával. Aznap csak ropit, kekszet. Azt is csak fokozatosan.

2012. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jesszus, 3. válaszoló... én is voltam gyerek, de nálunk nem volt ilyen bonyolult a helyzet. Ugyanúgy hánytam és fostam én is, mégis itt vagyok. Ha én hánytam, vagy ment a hasam, az első volt hogy megitattak (felnőtt fejjel is egyből iszom egy kicsit róka után), mert SZOMJAS az ember olyankor. Persze, nem vedelni kell, hanem pár kortyot. Ha bent marad, 10-20 perc múlva még 2-3 kortyot. Ha nem itatod meg a gyereket, akkor ki fog száradni...


B6 vitamin viszont tényleg jó hányásra. De nem kell ennyire túlkomplikálni a helyzetet.

2012. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Senki nem komplikálta túl, csak bemásoltam milyen válaszokat kaptam. Gondolom elolvastad az elején, hogy mit írtam: ezeket a válaszokat kaptam (az nincs ott, hogy most rögtön meg kell mindegyiket csinálni).


Csak azért másoltam be a kérdezőnek, hogy lássa mennyiféle választ lehet kapni, és milyen lehetőségek vannak. Gondolom a kérdező is elég okos ahhoz, hogy ne vesse be az összes szert/gyógyszert/praktikát.

2012. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én hányás után nem tudok inni, nem szoktam olyankor szomjas lenni. Persze felnőttként tudom, hogy ez fontos és idővel persze iszom is egy kicsit.

Egy gyerkőc viszont nem biztos, hogy elfogadja a vizet. Főleg, ha levert és rosszkedvű is.

Tudom fontos itatni, és az ember meg is próbálkozik vele, de azért hogy enyhítsek a fájdalmán, nem árt, ha tudok pár praktikát, ha netán az egyik nem válna be, akkor ott a másik.


A B6 vitamint szinte mindenki fontosnak tartja, és a hideg víz kortyonkénti adását is szokták ajánlani.

2012. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!