Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiad mekkora, hány...

3 éves kisfiad mekkora, hány kiló, miket tud már?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben volt 3 éves a kisfiam, 98 cm és 12,5 kiló. Reggeltől estig mondja a magáét :))) /Későn kezdett el beszélni, már 2,5 éves volt/. Nagyon mozgékony, legozni nagyon szeret, az mellett megül meg rajzolgatni (nem formákat csak úgy össze-vissza). Énekel állandóan, főleg amiket a bölcsiben tanulnak. Éjjelre még sajnos nem ágytiszta, de a nappali szobatisztaság már egy jó ideje megvan. Nagyon szereti ha mondókákat mesélünk neki, ja és persze mindig azt akarja csinálni amit Anya, Apa. Főz, barkácsol, vasal, most a legújabb a bevásárlás, listát is "ír".
2012. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam márciusban lesz 3 éves. Most 15 kiló és szintén 98-as méretet hord.

Mi mindenben egy kicsit mintha később érők lennénk, meg nem vagyunk talán annyira átlagosak, íme mit tud, illetve nem tud:


Nem szereti, ha énekelek, vagy verselek neki. Türelmetlen lesz, vagy próbál túlkiabálni. Fogalmam sincs, miért teszi ezt.

A meséknél még csak a nagyon rövideket hallgatja végig, pld. a Boribon meséket imádja, de annál hosszabbat felesleges neki mesélni, mert nem hallgatja meg, szintén türelmetlen. A beszédfejlődésnél ott tartunk, hogy mondja utánam a szavakat, egyre többet és többet tud, de a folyamatos nyelvet én még nem értem. Néha egy-egy szót elkapok belőle, de pontosan nem biztos, hogy megértem, mit szeretne. Logopédus szerint a gyerek rendben van, ez simán belefér fiúknál 3 évesen. Szobatisztaság most folyamatban van. Bilibe kakil, és néha bele is pisil, de többnyire még a pisi az pelusba megy. Az öltözés-vetkőzésből a vetkőzés az már megy egészen jól. Öltözni még nem is próbáltuk csak a zoknit és cipőt, de azok nem mennek.

2012. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam májusban lesz 3 éves.

Ő is későn kezdett beszélni,a bölcsi hatására.Gyönyörű szépen beszél,bárkivel megérteti magát.Összetett mondatokat használ,és pont a múlthéten mondták a bölcsibe,hogy nagyon szépen használja a ragokat.

Sajnos a szobatisztaság még nagyon nem megy...emiatt kicsit aggódom is.Néha pisil wcbe,de a kaki még csak pelusba megy.Kb 14 kiló körül lehet de régen volt mérve.

Rajzolni nagyon szeret.A játékai közül a szerepjátékokat részesíti előnybe.(bábok,orvosos készlet)

Most a kedvenc meséje a chuggington.Minden reggel 2 részt néz végig és csak utánna indulunk a bölcsibe.Este pedig Elmót és Pumuklit szokott nézni lefekvés előtt.Mesekönyvből a mesét max 20 másodpercig hallgatja..majd veszi ki a kezünkből a könyvet és rakja vissza a polcra,hogy nem kell mesét olvasni.Eddig egyetlen egy mesét se hallgatott végig.Érdekes mert a bölcsibe meg olvasnak nekik mesét és gond nélkül végighallgatja és figyel.

2012. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az én kisfiam 108 cm, 19,5 kg, és lassan 29-es cipőre fogunk váltani.:D 3 éves kora ellenére nagyon sokmindent tud. Nagyon érdeklődik a zene iránt,jó a ritmusérzéke. Ősz óta szobatiszta teljesen. A "R" betű kivételével mindent ki tud mondani. Sok mondókát, verset tud, szereti ha olvasok mesét, főleg este, alvás előtt. Nagy csibész is tud lenni, amikor olyan kedve van. :) Néha akaratos, de többnyire megértő,segítőkész, nem hisztis. Imádom.
2012. febr. 1. 06:12
 5/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam múlt hónapban volt 3 éves, 109 cm és 19,8 kg. Jó nagy, de mi is azok vagyunk. A lába neki is 29-es. Sokat beszél (korán, 12 hónaposan kezdte), mondókázik, énekel, viccel. Nagy mókamester :-). Már ügyesen rajzol, egyszerű emberformát, autót, napocskát, stb. 10-ig elszámol magától. A polón/pulcsin kívül önállóan öltözik-vetkőzik. Kb. 8 hónapja szobatiszta éjjel-nappal. Most hirtelen ennyi jut eszembe.
2012. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!