Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ragaszkodó gyermekkel mit...

Ragaszkodó gyermekkel mit lehet tenni? Több kérdés van lennt. Ti mit tennetek a helyemben? Hasonló helyzetű anyukáknak mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Nem apás, vagy anyás, mindkettőnkhöz _nagyon_ ragaszkodik. Most próbáljuk családi napközibe szoktatni, mert jön a kistesó, ott is mondták, hogy ők még ilyen gyereket nem láttak, aki ennyire ragaszkodik. Járunk korai fejlesztőbe is, ott azt mondta a hölgy, hogy ne adjuk be heti két napra se (2 hónap mulva 3 eves, hó végén jön a kistesó), minden anya otthon tud lenni két gyerekkel egyedül, segítség nélkül, én is képes leszek rá. Szerintem viszont nagyon érzékeny gyermek, egyből 30 gyerek közé atmenet nélkül jobban megviseli, mintha a heti ket nap csana lenne az első közössége. (nem akarok okosabb lenni a pszihologusnal, csak a fokozatossag miatt).


(Ja, egy kislany megfogta a maciját, és "összetört", fel oran keresztul sirt, es haza akart menni. Felnottekkel remekul elvan, csak a gyerekek.. apaval volt beszoktatason, itthon azt mondta, hogy a gyerekek szethordjak a jatekokat, rendetlenek, es felboritanak mindent, es fel toluk)



2012. febr. 1. 07:58
 1/10 A kérdező kommentje:

A masik, hogy a pszihologus velemenye szerint egy kisbaba "nem fer be" a napirendunkbe, annyira kitolti a fiam. Isszonyu rossz anyanak erzem magam, mert eddig tenyleg max 5 perceket volt el egyedul, mindig jatszottam vele, es most bármi lesz, mindenkeppen meg fogja viselni, ha kevesebbet foglalkoztam volna vele, de ha igenyelt, mindig ott voltam (velem nem foglalkoztak kiskoromban, eleg durvan bantalmaztak, sose volt senki, ezert nem erzem az "egeszseges" hatarokat).. szerettem volna kistesot neki, de egymas mellett, es nem egymas utan felnevelve (3 evet mondtam maxnak, bejott), de most ugy erzem neha, hogy milyen jogon lesz ketto, ha egyet se tudok normalisan felnevelni.. apa is tanacstalan, bar neki jo gyerekkora volt (relative), nagyon hasonloan gondolkodunk gyerekneveles teren (sőt, 3 ev alatt egyszer nem volt nezetelteresunk)..

(hab a tortán, hogy nem sikerult nevet valasztani a pocakomban levo lanykanak, es 3 het van hatra a szulesig..)

2012. febr. 1. 08:05
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anyuka! Ne hibáztasd magad semmiért! Semmit nem rontottál el! Szeretet veszi körül a gyermeket, és az a legtöbb, amit kaphat.

A leírtak alapján én nem adnám még őt közösségbe, sok lenne neki, főként ha még tesó is jön mellé. Mellőzve érezné magát még jobban. Én otthon tartanám, és hívnék barátokat, kispajtásokat vendégségbe magunkhoz, hogy szokja a gyerekek társaságát. És sűrűn vinném játszótérre is. A kistesó érkezése nem könnyű egy gyerkőcnek sem, próbáld majd meg bevonni minél több tevékenységbe őt is, hogy ne érezze mellőzve magát.

Drukkolok nektek és sok sikert kívánok!

2012. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

3 héttel a kiírt idő előtt én sem adnám be a fiúcskát.

Alig szokná meg az új helyet, máris újabb nagy változás az életében: a kistesó. Talán 3-4 hónap múlva, heti 2-3-szor fél napra.

Biztosan nagyon nehéz lesz neked, én vissza is jöttem dolgozni a két kicsi között, nem bírtam volna 4-5 évet otthon, egyhuzamban. Nem vagyunk egyformák.

Ennek ellenére azt mondom, lehet hogy hosszú távon sérülne a köztetek lévő viszony, ha mos beadnád.

2012. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az ellenkezőjét mondom, egyszer eljön az az idő hogy a gyereknek bölcsibe, vagy oviba kell mennie, és meg kell szoknia az új helyzetet. Nagyon sok gyerek ragaszkodó, sír az anyukája után, vagy ha elveszik valamilyét, de előbb utóbb megszokja a közösséget!

Bölcsiben is volt aki még 1 hónap után is sírt egész nap az anyukája után, de az anyukának dolgoznia kellett, nem tudott mit tenni, viszont a második hónapban már lettek barátai, és szívesen ment, nagyon jól érzi magát a bölcsiben!

Szerintem jó ötlet ez a családi napközi, csak neked is, vagy apának menni kéne vele minden nap reggeltől délig, mintha játszóházba járnátok, te ülnél szépen a sarokban,ha hív játszanál vele, de megkérnéd a gondozó nőt hogy ő is hívja a gyereket, játszon vele, a többiekkel ismerkedjen,játszon, majd 1 hét után ott hagynád 1 órára, 2 órára, majd 3 órára, és a végén csak megszeretné!

2012. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves első: lehet túlparázom, de én még emlékszem az első pár hétre/hónapra. Le se tudtam ulni (gatmetszes miatt talan vagy a szules miatt nem tudom) (3 het volt), 2 orankent evett a fiam (fel ora etetes, negyedóra bufiztetes, tisztaba rakas, negyedora altatas, egy ora szereny kiserlet az ejszakai alvas potlasara+ hazimunka, es utana elolrol). tudom a pszihologus szerint tok normalis, aki mindemmellet meg ugyanugy foglalkozik a nagyobbal, ahogy azelott, es lehet, hogy kepes leszek ra segitseg nelkul, de.. rettegek. SENKI kisgyermekes ismeros nincs (vagyis van, de sose jonnek at, hiaba hivjuk oket, pl a szomszedban van ket lany, mindig van valami programjuk, ok sose hivnak, nekik van kialakult tarsasag, barati kor, amibe ugy latszik mi nem ferunk bele). par ismerosom meglatogat neha, de nekik nincs gyerekuk. a jatszótéren elmondom mi szokott lenni: az anyukak ulnek egy kupacban, a gyerekeik tok jol elvannak egyedul, en meg jatszok a fiammal, mert o viszont nincs jol el egyedul. amugy jarunk meno mano tornara, jartunk ringatóra, meno manon o az egyetlen, aki sose azt csinalja, amit "kell", bar szeret jarni.

amikor jatszok vele, es mondom, hogy akkor most pl el kell mennem megcsinalnom az ebedet, magahoz olel, kozli, hogy "szorít", es nem enged el. legtobbszor negyed-fel ora kell, mig sikerul lefejtenem magamrol, megbeszeljuk, hogy utana visszajovok, es folytatjuk, de ha a kisbaba sir, akkor nem tudom vele igy megbeszelni, mert en olyan vagyok, hogy rogton felveszem (ha ehes/fájós/stb sirasa van)


Második: szeptembertol lenne ovis, es a pszihologus szerint nyar elott meg se kisereljuk a szobatisztasagra valo szoktatast, mert ugyis vissza fog esni. akkor ket valtozas lenne, a csana utan rogton ovi, nem biztos, hogy az jobb lenne. mindamellett en nem arról beszelek, hogy heti ot napra adnam be, csak heti 2-3. es bar a ferjem szerint lehetetlen, szeretnem ugy szervezni, hogy legalabb 1 olyan nap legyen, amikor csak ő van. (vagy ugy, hogy a ferjemre bizom a kisbabat, es a masik nap meg csak a ferjem megy el vele, igy neki is lenne ket babamentes napja. plussz amikor negyesbe megyunk el, szerintem akkor sem fog az elejen "sok vizet zavarni" a baba.


Harmadik: ezen a heten minden delelott volt csanaban apaval, amikor fel orara ment ki apa, jol viselte, ma 1 ora volt, uvoltott, mint a faba szorult fereg. de az uvoltes mellett jatszott a kisvonattal, es mondta, hogy tetszik neki az ovoneni, szoval nem remenytelen, csak ehhez is baromi sok ero kell (azert csinalja a ferjem, en nem lennek ra kepes :(( )szerintem meg legalabb egy het (ezt a harmadik nap utan mondom), de muszaj, hogy kialakitson viszont.. en ugy erzem. szerintem az a "tipusu" gyerek lesz, aki nem akar oviba menni, es ha ottlesz, es ertemegyunk, nem lehet majd hazarangatni. (remelem :))


kerlek irjatok, akar velemenyt, akar tapasztalatot, ha ovonenik/bacsik vagytok akkor foleg, lehet, probalom sok szemszogbol atgondolni, ugy, hogy mindnekinek jo legyen.


egyebkent esti mesebe bele-belefontam a testvereket, meg az ovodat, szeret mindkettorol hallani (az ovodarol kulonosen, a testver ellen meg nem ellenkezik), szoval en erettnek, fogekonynak latom ra (foleg, hogy be is vallotta, hogy a masodik nap csak azert sirt, hogy apa vegye fel (annyira bombolt, hogy hazakuldtek oket), most meg nagyon szepen elmondta, hogy apa megigerte, hogy miutan megeszi a tizorai almat ertejon, csak felt, hogy megse, de megbeszeltuk, hogy ez butasag (kinosan ugyelek ra, hogy mindig betartsam, amit igerek neki)..

2012. febr. 1. 18:01
 6/10 A kérdező kommentje:
ja, mindenkinek ment a zold kezecske, koszonom az eddigi valaszokat is!
2012. febr. 1. 18:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát én lehet nem kapok zöld mancsot,de nektek kell elengedni a gyermeket!!!Én úgy látom,hogy mivel ti ennyire ragaszkodtok hozzá,ő ugye ezt tanulja meg.Ha főzni kell,hát főzni kell...nem a világ végére mégy,csak a konyháig,ezen negyedórát egyezkedni.Tudja ezt a kicsi is,hogy ezekkel sakkban tarthat ám!Én kicsim is sokat üvöltött először a bölibe,mára megszokta,szereti,elkeseredett ha szom van és nem mehet.

Kicsit próbálj te engedn azon a láthatatlan köteléken,engedd kicsit el magadtól!!!

2012. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

koszi a valaszt (nekem hasznos minden epito jellegu valasz, ment a zold mancs, szerintem mas se fog lepontozni).

eszrevettem, hogy nagy szinesz, még egy kis oleles, puszi (nem tudok ra nemet mondai, teny :((), meg van reggeli siras (aludni akarok, ikeaba akarok menni, itthon akarok maradni, minden vegig volt zongorazva) (utana jott a még dajkál, stb).

de nagyon jo (es sajnos draga) csanat fogtunk ki, hozza haza mit festett, hajtogatott, meseli, hogy miket gyurmazott, ebednel apa hallgatozott, foleg az o hangjat lehetett hallani (van benne krumpli? en azt szeretem. ó, nincs benne? akkor mi van benne? répa? azt nem szeretem. inkabb jol laktam, sokat ettem).. es nagyon vidaman jott haza (remelem ma is), szoval egyre konnyebben engedem el, apa azt mondja mehetne tobb napra, hogy szokja a rendet, en meg nem engednem el, mert ha jon a kisteso, lehet csappanna a lelkesedes (meg a kezdeti lelkesedes utan sokszor hallom, hogy van egy melypont, amikor rajonnek, hogy ez mar mindig igy lesz)..


nehez dontes, tenyleg, ahogy latom, négy véleménybol ketto erre ketto arra hajlik, szóval nem en vagyok tul donteskeptelen,hanem tenyleg nehez kerdes.


ha viszont ovis lesz (csanás), akkor viszont a baba mellett mindenkeppen muszaj lesz itthon dolgoznom valamennyit, hogy finanszirozni tudjuk.

2012. febr. 3. 12:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Én amellett vagyok, hogy még ne add be csanába. Lelkileg nem a legjobb időpont neki, hogy most születik a kistesó, akivel otthon vagy egész nap, őt meg pont most "küldöd el" otthonról. Saját magát fogja okolni, hogy valamit rosszul csinál.

Eddig ott tudott tartani téged ha sírt, mert úgymond nem volt komoly dolgod, ami miatt tényleg ott kellett volna hagynod. (ez nálunk dettó így van, kevés olyan helyzet van, amire azt kell neki mondanom, most tényleg dolgom van) A kistesó egy olyan ok lesz, ami miatt menned kell és ezt ő nagyon hamar meg fogja érteni. NEKED lesz nehéz az elején, de a nagy meg fogja tanulni.

Szerintem csak nyerhettek vele, mert a nagy nem úgy fogja érezni, hogy a kicsi miatt lepasszolod és még tanul is egy kis türelmet, plusz bevonhatod a kicsi körüli teendőkbe. Lehet, hogy ezáltal fog tudni kicsit jobban elszakadni, hogy ő lesz a nagy és ezt érezni is fogja sok téren.

2012. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bocs, hogy pár év elteltével írok, de nagyon érdekelne hogy alakult a csana, majd az ovi beszoktatás. Nálunk tök ugyanez a helyzet, az én fiam is érzékeny,tart a többi gyerektől. Megköszönöm, ha leírod,hogy szokta meg a közösséget, gyerekeket.
2016. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!