Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Törődjek bele, hogy a gyerekem...

Törődjek bele, hogy a gyerekem gyakorlatilag semmit nem eszik, és mégis jól elvan?

Figyelt kérdés

Mindig is rossz evő volt, kisebb korában a fogára fogtam, amióta kijött az összes foga, el is kezdett jobban enni. Ez kb 1 hónapig tartott, meg is örültem, mert egyre több ételt elfogadott (nemcsak azt a 2 félét) és nagyobb mennyiséget megevett. De most újra kezdi a nem evést. Tegnap pl a reggeli és az esti tejen kívül semmit sem evett. Ma beleevett az ebédbe egy, azaz 1 kanállal és eltolta. Most 5 órakor újra megkínáltam, most sem kellett neki. De más sem, joghurt, puding sem, amit nagyon szeret.

És egy így megy kb 1 hete. Különben meg teljesen vidám, jókedvű, mozgékony. Inni szokott rendesen, de csak vizet. Kakija is van, csak tudnám hogy miből.

Hogy lehet étel nélkül ilyen vidám, nem értem?

Mit csináljak? Hagyjam rá? Már az idegeskedésből is elegem volt, annyit hergeltem már magam az étkezésén.

Volt valaki ilyen helyzetben?


2012. febr. 2. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért azt leírhattad volna, hogy mennyi idős. :))))
2012. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2.5 múlt.
2012. febr. 2. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne idegeskedj! Nem fog éhezni, hidd el ha valóban éhes lenne úgy hogy kopogna a szeme, akkor enne is normálisan.


Másodszor: vidd el a dokihoz és kérd meg hogy ajánljon valami vitaminkészítményt. Mert a nemevéssel semmi fontosat nem visz be a szervezetébe, pedig kellene.

Van is valami vitamin és étvágyjavító, aminek nagyon finom narancsos íze van de nem jut eszembe a neve... a lányom is azt kapta.

2012. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ezt 3 évesen csinálta a Félixem. (Nem a fiam, de lényegtelen.) Nem ette meg a krumplit, nem ette meg a főzeléket, csak spagettit akart enni vagy palacsintát. Ezt a kettőt akarta csak enni, de nem lehet minden nap ezt enni!!! Hiába kérleltem, hiába mondtam neki, hogy ha nem eszik rendesen, akkor nem jár finomság, nem hatotta meg, mert nagyon makacs.

Az almát, az uborkát meg paprikát, amit felvágtam neki nasiként, azt is megette, de főtt ételt nem akart enni.

Aztán valamiért megjött az étvágya. Persze most is van, amit nem hajlandó megenni - ami zöldes meg teli van főtt zöldséggel. Pedig nyersen megeszi. Hát ki tudja, lehet, hogy nyűgös. Ha a gyerek éhes, úgyis mondani fogja, ne erőltesd szerintem. Tudják, hogy mennyit kell enniük. Én csak azt nem szerettem, hogy óránként jött oda hozzám, hogy éhes, de rendesen nem akart enni.

2012. febr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 22hónapos ő is nagyon rossz evő,nálunk is van olyan nap hogy alig eszik valamit.Én adom neki a Cebiom Multivitamint,ez valamit segít az étvágyán.
2012. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam, hogy fájhat a torka, mert nekem most éppen fáj, hátha vmi vírus. De semmi jele nála hogy beteg lenne, viszont néha azt mondja hogy fáj a foga, és belemutat a szájába. Amúgy meg teljesen jókedvű, csak néha jut eszébe panaszkodni. A fogán sem látok semmit, teljesen épek a fogai, ezért gondolok a torkára.
2012. febr. 2. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!