Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit vennétek 2 éves kisfiúnak...

Mit vennétek 2 éves kisfiúnak születésnapjára? Készségfejlesztő, könyv érdekelne, vagy más jó ötlet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha még nincs neki: Böngésző könyvek

[link]

Lányomnak a Tavaszi böngésző van, nagyon imádja kutatni benne a tárgyakat, embereket, állatokat stb.

2012. febr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1 het mulva 2 eves. Mi gyurma keszletett vettunk neki sok-sok szerszammal amivel nyomtatni, vagni, preselni meg formalni lehet. A bolcsibe allitolag nagyon szeret gyurmazni igy innen szarmazik az otlet. Szinten vettunk neki muanyag konzerves dobozokat amibe muanyag gyumolcsok meg zoldsegek vannak es szamolni meg pakolni lehet oket. Ezeket azert kapja mert imad dobozokbol ki be pakolni meg szamolni (na persze meg ossze-vissza). Lego duplo tuzoltosagot kap mert megvan neki a rendorseg meg a csoves szett es ezeket szereti. Gondoltuk bovitjuk a keszletet. A nagyszuloktol kap konyvet de nem tudom, de sajnos nem tudom, hogy pontosan mit. Nem tudom ezek a jatekok amiket vettunk mennyire keszseg fejlesztoek, talan a szamolos konzerves dobozok. A lego is valamennyire fejleszto mert ugye ossze kell oket epiteni meg majd kesobb kell hozza egy kis kepzelo ero is.
2012. febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2,5 éves volt karácsonykor és ezt a könyvet kapta.Nagyon szuper könyv csak ajánlani tudom.Mi a tescóba vettük ez volt akkor az utolsó darab.


[link]

2012. febr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pl. "szeletelő" játékot. A Régió játékboltban vettem a kisfiamnak. Fából készült gyümölcsök, zöldségek vannak feldarabolva (a darabok tépőzárral összeragaszthatók), a vágás mentén kell a kicsiknek felszeletelni az adott gyümölcsöt. A bölcsiben is nagy kedvenc ez a játék. Vagy pl. olyan autót/repülőt/motort amit tényleg lehet szerelni, mert van hozzá csavarhúzó, és a szétcsavarozott járművet újból össze lehet csavarozni. Ez létezik csavarbehajtós változattal is. De tudom ajánlani a Lego Duplo-t vagy olcsóbb változatként a Megablocks-ot, vagy az Unicot is.. Ezek mind nagyszerűen fejlesztik a finommotorikus képességet.
2012. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Novemberben volt 2 éves a kisfiam, szülinapra és karácsonyra ezeket kapta:


Az én kisfiamat a kirakók érdeklik nagyon, ezért 2. szülinapjára is kapott olyat, amit 2 vagy 3 egyenes darabból lehet összerakni.


Ilyeneket kapott:


[link]

[link]


Könyvekben nálunk abszolút kedvenc a Boribon; Bogyó és Babóca; Szutyejev: Vidám mesék; pl. Tescóban kapható mondókás könyvsorozat (4 részes: boci, cica, mókus, nyuszi van az elején). Ő is kapott mesélő könyvet:

[link]


Nagyon szereti még a kihajtható fülecskékkel rendelkező könyveket.


Ezek mellett a legnagyobb örömet műanyag állatokkal lehet neki szerezni. (Amit pl. a 100 forintos boltokban lehet kapni zacskóban.) Van egy terepasztala papírból (van rajta ház, tyúkól, tó, több karám, kukoricás madárijesztővel, pajta/istálló, dagonya a disznóknak)és arra rakosgatja az összes jószágot, kecskétől a tigrisig.

2012. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon bevált a Kismanók nagy kirakói sorozat, Napraforgó könyvkiadó, ezekben 4 db 4 db-ból összeilleszthető kirakó van, alatta látszik a teljes kép, könnyen kirakható. Nagy sikere van a Munkagépeknek, mert imádja a traktorokat. Van 9 darabból összerakható változat, Óvodások kirakója címen futnak, ebből az Egy nap a falun, nagyon bababarát, egyszerű, a 19 hósom rakosgatja. Ezekben 8 darb 9-dbos kiarkó van, amit ha kivesz alatta ugyanaz a kép kiszínezhető. (majd később)
2012. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A gyümölcsszeletelő nagyon jó, nálunk is bejött!

Ezen kívül nagy fa fűzhető gyöngyök vannak, és a cipős fa játék

[link]

amit persze egyelőre nem rendeltetésszerűen használunk, de nagyon élvezi.

Ezen kívül a mágnesen könyvet ajánlom,

[link]

amiben szabadon lehet rakosgatni a figurákat.

2012. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 éves volt december a legkisebb.A kedvencei közé tartozik a nyerítő,farokcsóváló hintaló,az építőkockák,labdák az autók.


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó ötletek! Elteszem :). A kislányom2 hétmúlva lesz 2 éves.
2012. ápr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!