Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha filmet nézek, és ott a...

Ha filmet nézek, és ott a fiam is a szobában de játszik, és van egy-két gázosabb jelenet, pl sikítanak benne, stb, az okozhat neki gondot? Mármint lelki valamit?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:

suttogóban azt írják, hogy egy ilyen miatt rosszat álmodhat.

egyébként nem tudom, csak ez bugrott

2012. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen persze,nem is nagyon kéne ilyen filmeket nézni gyerek mellett.nagyon nem tesz jót neki,még ha úgy tesz mint aki nem is hallja.nálunk nincs is csak este tv nézés.
2012. febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, tapasztalhattad már más esetben is, csak úgy tűnik, hogy nem figyel. Azért még képben van, hogy mi zajlik mellette. Így okozhat gondot, bár nem feltétlenül! A gyerekek nem tudják különválasztani a filmet, mesét és a valóságot. /Rendszeresen hallott/látott keményebb film hatására zaklatottá, agresszívvá, félőssé, rettegővé... stb válhat a gyerek. Rossz álmok, ágyba vizelés, düroham, hiszti is a filmek számlájára írható. Extrém esetben a vér, gyilkolásra, agresszióra teljesen immunissá válhat.-De gondolom ebben az esetben nem erről szól a kérdés).
2012. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát mikor én kicsi voltam, akkor este a szüleim mindenféle gyilkolós filmet néztek a tv-ben, és nem lett semmi bajom, egészséges felnőtt lettem. Azért nem hiszem hogy ettől lelki beteg lenne a gyerek.
2012. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Havonta kb 1x nézek filmet, általában mindig mese megy, és amúgy nem szoktam ilyesmit nézni, de amit ma nézek, abban volt érintőlegesen gyilkosság, ezért ijedtem meg picit. De természetesen nem rendszeres a dolog, sőt, nagyon is kivételes....
2012. febr. 3. 16:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Én imádom ezeket a helyszinelős sorozatokat, de csak akkor nézem ha a másik szobában alszanak a gyerekek. Ha felébred a gyerek, akár du, akár este sajnos el kell kapcsolnom és sosem tudom meg ki volt a gyilkos.

De sajnos még a híradó is lehet rosz hatással, a lányom pl tavaly a földrengéstől félt, hetekig benne maradt és kérdezgette, hogy "ugye Magyarországon nem lesz ilyen?" akkor volt 3 éves.

2012. febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na igen, a híradó sem a legjobb... De azt meg nem lehet 9kor nézni:)
2012. febr. 3. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan jelenet van benne, halkítsd le a tévét. Ha meg odanéz, kapcsold el arra a kis időre.
2012. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az elkapcsolás azért nem működik, mert ha már odapillantott, akkor már késő elkapcsolni pl ha épp egy ilyesztő jelenet van. Ha gyorsan elkapcsolok, akkor még jobban megerősítem benne, hogy ez valami rossz dolog volt.
2012. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!