Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt átmeneti csípőizületi...

Volt átmeneti csípőizületi fájdalma gyermekednek?

Figyelt kérdés
tapasztalatokat várnék, kicsit tartok a perthes kórtól.
2012. febr. 3. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mennyi idős a gyermek?


Hányadszor jött elő,mióta tart nála ?


Legtöbb gyereknél egyszer előjön és később soha többé nem ,életkori dolog főleg fiúknál ovis.kisiskolás korban ,sokan átesnek rajta.



Sajnos vannak tapasztalataink,egy egész nyáron át tartott a kisfiamnál (június elejétől,szeptemberig).

A végén szteroidot kapott már,babakocsiban toltuk végig 4 évesen.

Én idegileg kikészültem,mély depresszióba estem.

Utánnaolvasva én is a Perthestől tartotam akkoriban.


Ám nálunk beigazolódott egy HLA-B27 pozitivitás ami viszont Bechterew korra hajlamosít,gyermekkorban az első tünete a csípőizületi gyulladás.


Mindez 2010 -ben volt,azóta is járunk kontrollra,bár nem jött vissza a gyulladás azóta is kapjuk az emelt családit stb ...



Mostanában már kezdek megnyugodni,hogy talán mégsem lesz semmi gond a későbbiekben,nagyon nehéz a gyermek felé végig pozitívnak maradni,végig bíztatni ,hogy rendbejössz kicsim,amikor látom,hogy hónapok óta semmi sem segít.

2012. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenek eszembe sem jutottak. Az én kisfiamnak is vannak időszakai amikor ez fáj az fáj. Először 3 éves kora után mondogatta egyszer-egyszer hogy itt fáj(csípőjére mutatva), utána figyeltem, de a mozgástól, kis óvatos tornától pár nap alatt elmúlt. Legutóbb a térdei fájtak. Előtte meg a vállai. Én ezt annak tudtam be, hogy mivel elég szép szál legény, jó gyorsan nő és a súlya is elég szép, valószínüleg ez terheli meg a kis izületeit. Amire azt olvastam, hogy lassan fokozatosan de egyre többet kell mozogni. szaladgálni, tornázni. Ezt tettük és elmúlt.
2012. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az én fiam is "szépszállegény", /3,5 éves 110 cm 18 kg/de most megijedtem a doki és a neten olvasott dolgok miatt.


2,5 hétig beteg volt és végre meggógyúlt, rá 2 napra reggel nem tudott lábra állni. Végül mint egy kis bicebóca, lábujjait behúzva jött-ment. A védőnő a vitaminthiányt kizárta, mert akkor mindkét lábán behúzná a lábbújjait. Az ortopéd orvos mondta, hogyha újra előjőn -mert amikor voltunk már szinte rendesen ment meg amikor kérte, hogy menjen akkor szaladt- ha megint előjőn menjünk vissza. Most 3 nap telt el, de már megint úgy köhög, hogy hányik attól, és reggel megint alig tudott lábra állni. Hogyha nem múlik neki, akkor szerdán megint jelenésük van :( Ő a talpát fájlalja, de sztem nem tudja hol fáj, csak fáj neki :(

2012. febr. 4. 12:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a talpát fájlalja az nem a csípőizületi gyulladásnak a jele.


Ágyékhajlatban fájlata annak idején a kisfiam,mikor forgatták csípőből a lábát akkor az fájt neki nagyon ,kötöttebb olyankor az izület mint máskor,tehát kissebb a mozgásterjedelme.

A kisfiamnak ahányszor előjött mindig csak egy-két napig fájt nagyon,utánna már ment volna szegényem,de nem engedték neki,hogy járjon rajta ,ert az ultrahang meg mutatta ,hogy továbbra is folyadék van a csípőizületnél.


A kisfiamnál ugye 4 hónapig tartott,jellemző volt a "kaszáló járás" ,olyan érdekesen lendítette a beteg oldali lábát.


Ha később mentetek mint kezdődött a fájdalom akkor már tünetek híjján nehét megmondania az orvosnak,hogy mi volt az,csípő ultrahang elég sokáig mutatta nálunk még,hogy folyadék volt a csípőizületnél.


Úgy múlott a gyulladás ,hogy egy ideig még reggel sántított,aztán a végén már reggel sem.


Nektek nem néztek ultrahangot ?

2012. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem nézték uhval, mert akkor már nem fájt neki. Pedig reggel még húzta a lábát, d a doki annyira unszimpatikus volt neki, hogy amikor mondta neki, hogy menjen, akkor odafutott hozzám és erre az volt a válasz, hogy nem futna, ha fájna. Ha majd megint fáj neki, menjünk vissza...pfff
2012. febr. 4. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!