Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 2 és fél éves a fiam,...

Lassan 2 és fél éves a fiam, ha a bilire ültetem oránként pisil a bilibe, de nem szol csak mikor csorog. érdemes probálkozni vagy hagyjam az egészet mig magátol fog szolni:?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam 2 éves volt novemberben és mi is kb itt tartunk. Mi 1 hónapja kezdtük el intenzívebben a bilizést, hogy sűrűbben ültetem rá, de ő is csak akkor szól ha már csorog. Én látom a fejlődést, bízom benne hogy nyárra már szobatiszta lesz, addig van pár hónap. Én nem hagynám, ha rendszeresen pisil a bilibe az már jó jel.

2012. febr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából egykorúak a gyerekeink. Ha ráültetem, mindig belepisil a bilibe, de a világért nem szólna, inkább elücsörög benne, ha becsorog. Viszont ha pucér (pl fürdés előtt), azonnal ráül a bilire, ha úgy érzi kell. Két ok miatt nem foglalkozom vel, vagyis három:

1. irtó macera őt öltöztetni, és nincs kedvem egész nap ezen vesződni, nálunk nem 25-30 fok van a lakásban, így a melegítőt levenni nem oly pikkpakk.

2. nagyon dacos, és nem akarom hogy ebben is kialakuljon az ellenállás, pl kakivisszatartás formájában

3. bőven ráér nyáron leszokni a pelusról, több kisgyerekes anyukának is az a tapasztalata, hogy ált később gyorsabban megy, de mindenre van kivétel persze

2012. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a múltkor kb.2 hete sétálni voltunk és rájött,hogy anya a hóba kell pisikálni ,-6fokban pisilt kint a hóba ,de azóta sem.
2012. febr. 9. 17:49
 4/6 A kérdező kommentje:
miután bepisil a pelusba szól,hogy adjak tiszta pelust,mert ez pisis!
2012. febr. 9. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem ültetgetném, hiszen az teljesen más, hogy óránként "kiengedi" azonos szituációban, amit Te állítasz fel mesterségesen, mint az, hogy időben felismeri az ingert és szól. Ha magától szól, az a legjobb. És amint írod, jó úton vagytok. Dicsérd meg nagyon, amikor szól, és mondd neki, hogy ha majd mindig szólni fog, lejön róla a pelus, mint a nagyokról, akik már bugyiban vannak. (Mint apa meg anya, akik nem pelusosak.)

Én mindkét gyerekemnél így csináltam, megvártam, amíg egy-egy lépést maguktól akartak lépni. És nem bántam meg, pedig így sem haladtunk/haladunk (kicsim még alváshoz pelusos) villám sebességgel, de szinte nincsenek balesetek, úgyhogy én elégedett vagyok.


Persze az "ültetgetős módszerrel" is sokan lettek már szobatiszták, én is tudom, csak nekem nem jön be.

2012. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is próbálgattam így,mint te.ahányszor ráültettem,mindig pisilt.így 1,5 óránként ráültettem.bugyipelut vettem,hogy könnyebb legyen lehúzgálni.ha egész nap itthon voltunk,kisgatyát kapott.nem pisilt bele,de szó nélkül belekakált.amikor hazahoztam a bölcsiből,azonnal levettem a pelenkát,fürdésig gatyában volt.egyszer sem pisilt be,de bekakált.

aztán két hete beteg lett.aznap,amikor itthon maradtunk,nem kapott pelenkát.kérdezgettem,vittem pisilni,és kakálni is sikerült bilibe.három nap telt el,és szobatiszta lett.nem is kérdezgettem utána,megbíztam benne,szépen szólt pisinél,kakánál.az elmúlt két hétben egy baleset volt,a harmadik napon bekakált,de nem itthon voltunk,hanem vendégségben.azóta bölcsibe is pelenka nélkül megy,délben sem pisil be.reggel ahogy felébred szól,és pisil,de éjszaka még bepisil.úgyhogy szerintem ki kell várni,amíg érett lesz rá.

2012. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!