Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak 14 hónaposnak...

Mit adjak 14 hónaposnak vacsorára, reggelire? Ti bírjátok, hogy állandóan a menükészítés a program? Vagy hogy csináljam, hogy ne csak erről szóljon az élet?

Figyelt kérdés
Már kifogyok az ötletekből, nincs agykapacitásom erre, nem tudom, hogyan etessem a babát változatosan úgy, hogy ne egész nap főznöm kelljen -- mert a babaszakácskönyv mintaétrendje alapján egész nap a menükészítéssel foglalkozhatnék, márpedig az nem megy (se idő, se kedv)
2012. febr. 10. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora gyereknek add ugyanazt enni, amit ti esztek, semmi szükség külön ételekkel etetni. Reggelire valamilyen kenyeret, zsömlét, müzlit vagy amit ti is esztek, ebédre a normális ebédet, vacsorára meg megint azt, ami éppen a vacsora nálatok. Délelött tizóriara meg délután uzsonnára adj gyümölcsöt neki, az böven elég.


Nem kell külön menüket késziteni, fözz magatoknak is változatosan és az megfelel a gyereknek is.

2012. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak mi sajna össze-vissza eszünk, és sokszor hülyeségeket vagy nem olyat, amit a gyereknek adnék. Neki sok fontosra van még szüksége, nem olyan vackokra, mint amit időnként én eszek (pl virsli,pástétom, felvágottas kenyér, illetve én eszem a gyerek maradékát, ha van olyan - amit neki már nem adok, mert régi)
2012. febr. 10. 19:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mindenképpen a ti étkezéseteket kellene átalakitani normálisra, mert legkésöbb fél év - éve múlva már nem lesz hajlandó máshogy enni, mint ti. Szokjátok meg ti is a rendszeres étkezéseket, meg a normális ételeket, mert a gyerek a ti példátokat másolja, másrészt nektek sem tesz jót az összevissza evés, ebböl még komolyabb egészségügyi bajotok lehet.
2012. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Meleg ételre gondolsz vagy hidegre? Ha hideg: vajas lekváros kenyér, felvágottak, májkrémek, tonhalkrém, ezekhez én vágtam össze kevés paradicsomot, uborkát. ennyi! Gyümölcsjoghurt kaláccsal, krémtúró kiflivel.


Meleg: tojásrántotta (egy kávéskanál olajon pici sóval megsütök egy tojást), sültkrumpli virslivel, rántott halrudak, paprikáskrumpli nokedlivel, tojásleves (10 perc alatt kész) rántott csirkefalatok (chicken nuggets az iglo-tól) utóbbi is kész 10 perc alatt, lecsós virsli tarhonyával, túróstészta, krumplistészta, grízestészta lekvárral, főzelékek, (általában krumplit és borsót főzők az 20 perc (borsóból igló mert az nagyon zsenge és édes) .

Melegszendvics (háromszög sütőben, vagy simán- ekkor májkrém +sajt vagy sonka+sajt)

2012. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi az ötleteket. Néhányat illetőleg válogatós vagyok, mert bolti fagyasztott készételt nem adok neki, meg ugye virslit se akarok, stb.

A mi étkezésünk hogy összevisszaság= nem akkor étkezünk, amikor a gyerek, hanem akkor, ha éhesek vagyunk. Még nem volt belőle egészségi probléma (én egész életemben így voltam vele). A férjem (aki bezzeg orvos) táplálkozása mellesleg olyan botrány, hogy csak (szinte semmi zöldség, és soha semmi gyümölcs. Képtelen őket enni, utálja!), mégse volt eddig emiatt semmi baja. Tudom, hogy a mi étkezésünket kéne alakítani, de én annyira nem szeretek az evéssel foglalkozni, hogy nem akarok egész nap főzőcskézni, mert akkor meg semmi egyébre nincs idő... A baba étrendjére viszont nagyon odafigyelek, igyekszem őt megfelelően táplálni.

2012. febr. 10. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerek miatt sok dologban alakítottam a mi étkezésünkön is, ugyanis nem volt és nem is lenne kedvem évekig szenvedni azzal, hogy külön együnk mi, külön egyen a gyerek, naponta szenvedjek a főzéssel és az agyalással.

Ez nem jelenti, hogy minden áldott nap ugyanakkor és ugyanazt eszem amit a gyerek, mert én is másképp működök, de bevezettem fontosabb zöldségeket a táplálkozásunkba, és valamelyest rendszeresebbre vettem az étkezéseket és főzéseket.


Reggeli nagyjából ezeket kapja a lányom: rántotta, joghurt gyümölccsel, kifli felvágottal, kenyér sajttal, jobbféle virsli, tojáskrém, vajas kenyér és felvágott, és az épp aktuális idényzöldségek persze: paradicsom, hagyma, paprika, mikor mi...

Tízóraira: gyümölcsök, joghurtok, kekszek, sajtok, túrókrém...

Ebédre nagyjából ezeket kapja: minden olyan főtt étel, amit mi is eszünk. Pl. húsleves, grízgombóc leves, borsóleves, rakott krumpli, főzelékek, pörköltök, tészták stb.

Uzsonnára: joghurtok, gyümölcsök, kekszek, sajtok, pudingok...

Vacsorára szintén valamilyen főtt étel.


Ne zárkózz el attól, hogy ti is és a gyerek is együtt egyetek, vagy hát legalábbis ugyanazt. Inkább alakíts a saját táplálkozásodon is, mivel a gyereknek te leszel a mintakép. Lehet még kicsi, de már most megjegyzi, hogy anya nem eszik velem, anya csipszet eszik én meg nem...

S nem bántásból írom, mert én sem vagyok egy mintapéldány, csak látom, hogy a lányomat nem csak táplálnom kell, hanem az étkezési szokásokról is ki kell alakítanom számára egy normális képet.

2012. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi neked is a tippeket.

nem, nem zárkózom el attól, hogy együtt együnk, hanem igyekszem afelé haladni. Meg én majd szívesen eszem a gyereknek főzötteket (férjem étkezését ugyebár képtelenség hozzánk igazítani), csak még nem tudok neki mindent úgy adni ahogy én eszem, mert ő pl. mindent még eléggé "nedvesítve" igényel (levessel vagy főzőlével feltuningolva kicsit, ilyesmi) - ami száraz, kiszedi a szájából. Amúgy nem szoktam chipset enni, és eléggé normálisan étkezem, de a lányom étrendjéből lehetőleg még ki akarok hagyni egyet s mást, mint ahogy írtam is

2012. febr. 10. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sok jó tanácsot nem tudok adni, mert pontosan ugyanígy vagyok én is. Mondjuk még csak 1 éves.

Mi annyi rendszert vezettünk be, hogy este, mikor apa hazaér, vacsora van, nekünk főtt étel. Ez a napi főétkezés (külföldön élünk, itt így is szokás, de jobb is így, együtt lehet a család), olyankor szendvicset kap vacsira, mert akkor együtt tudunk enni, mert azt egyedül is tudja enni. Reggelire még tápszert kap, lassan váltok pépre szerintem, vagy inkább müzlire vagy ilyesmire. Később, ha már eheti ugyanazt, amit mi, úgy tervezem, hogy ahogy eddig, a délutáni alvása alatt megfőzöm a vacsit, és neki hozzá külön párolok még kis vajon zöldséget, ha nagyon "apás" a menü.

2012. febr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

akkor ügyes egyévesed van, hogy egyedül eszi a szendvicset :)

Még szoptatom is a babómat, meg nem siettük el a hozzátáplálást annyira, mint egyesek, de azért már szinte "mindent" eszik a 13,5 hónaposom. Csak irtó nagy problémát tudok ebből is csinálni, mert nagyon jól szeretném csinálni, meg egyúttal úgy is, hogy nyűg se legyen belőle. És már bosszant, hogy folyton kitalálgassam, miket kellene ennie, hogy jó legyen.

köszönöm a választ neked is

2012. febr. 10. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!