Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha 2,5 éves gyermek...

Mit tegyek ha 2,5 éves gyermekem nem hajlandó bevenni a gyógyszerét?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok :( Mandulagyulladása van, de sehogy sem tudom beadni neki a szirupot.
2012. febr. 12. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
teába probáltad már neki beadni? 1 dl teába belekevered
2012. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én fecskendővel adom,aztán azonnal öblítés van,így nem is érzi az ízét.muszáj beadni,gondolom antibiotikumot kap.ha máshogy nem megy,akkor belenyomom a szájába,úgy lenyeli.de nem szokott gond lenni,mióta fecskendővel kapja
2012. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszerbevétel nehéz ügy,mert nagyon gyorsan el lehet játszmásítani.Persze,hogy nem akarja,mert kell.Ha mondjuk nem lenne szabad,akkor akarná.De túl ezen,nem kell se rábeszélni,se könyörögni,mert ebből nem jövünk ki győztesen.A gyerekosztályon dolgozó nővérek egy pillanat alatt be tudják adni.És tudod miért? Mert irtó határozottan beleöntik a gyerekbe,még meglepődni sincs ideje.Fontos,hogy tudja,hogy te vagy a főnök,és kész.De ,ha te sajnálod,akkor kérj meg egy önként jelentkezőt.Kis sírás még mindig jobb,mint az injekciókúra.
2012. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én másfél évesem a fecskendőből nem akarja bevenni, de kanálból simán megeszi. Amit pedig így sem, azt vízbe, teába keverem, ne legyen annyira tömény.
2012. febr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én egy kis vaníliás danette-be kevertem bele, mert azt imádja. elosztottam egy danettet annyi részre, ahányszor szirupot kellett adnom egy nap, s abba tettem bele. nekem így elfogadta gond nélkül.
2012. febr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tömény gyümölcslébe tenni vagy fecskendőbe. És mesélj neki, hogy a kedvenc mesehőse, játéka,stb. is ettől gyógyult meg, amikor beteg lett. Mese, mese, mese...
2012. febr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és várom a további jó ötleteket.

Nálunk a kanál szóba se jöhet, kiveri a kezemből, elrohan, stb.

A fecskendővel hasonló a helyzet, nem engedi, hogy a szájába tegyem.

Próbálom folyadékba keverni, de kiérzi az ízét és nem hajlandó meginni :(

Enni alig akar v.mit, ráadásul ha próbálom belerakni krémtúróba, azt sem eszi meg, pedig normál esetbe imádja.

Ma reggel beleraktam a kakaóba és mondtam neki, hogy v. a kakaót issza meg, v. jön a szirup, így a kakaót választotta, de fintorgott, hogy nem ízlik neki.

Nagyon nehéz így :((

2012. febr. 13. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!