Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a tapasztalatok a bárányhim...

Mi a tapasztalatok a bárányhimlő elkapásával kapcsolatban.100 %, hogy ha van a csoportban bárányhimlős, (múlt pénteken jöttek ki rajta a pöttyök), akkor mindenki elkapja?

Figyelt kérdés

Szóval múlt pénteken derült ki az egyik kisfiúról a csoportban, hogy bárányhimlős. Most várjuk, hogy mi elkapjuk-e. Jó lenne túl lenni rajta, de 19-én lesz a születésnapja. Szerintetek mennyi az esélye, hogy alkapja és kb. mikorra várjuk?


Ja, és nem oltattam be. Hogy miért nem, abba nem szeretnék belemenni.



2012. febr. 13. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem akár 2 hét is lehet a lappangási idő. Valószínűleg elkapja.
2012. febr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy elkapja.

Nekem nem is egy olyan ismerősöm van akik nem kapták el.Pont a kolléganőm is mondta,hogy az ő fia sem kapta el pedig az egész csoport beteg lett kivéve 4 gyereket azok azóta sem voltak bárányhimlősek pedig ez már több mint egy éve volt.Még érdekesebb,hogy én 22 évesen kaptam el a bárányhimlőt oviba dolgoztam és akkor kaptam el.Mint ahogy a példa mutatja én sem kaptam el se a bölcsibe se az oviba se a suliba 22 évig:)

2012. febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ezek szerint ha nem jön ki most péntekig, akkor nem is fog? Mehetünk hétvégére vidékre?
2012. febr. 13. 09:22
 4/5 anonim ***** válasza:
21 nap a lappangási idő, az első pöttyök megjelenése előtt már két héttel fertőz, , és egészen az utolsó pörk leeséséig. De egyáltalán nem biztos, hogy el is kapja egy kisgyerek. A fiam arcán egy óriási pötty volt, egy szerda reggelre, sehol máshol semmi. Pénteken látta a gyerekorvos, azt mondta megcsípte valami, kenjem Betadinnal. Pénteken délután itt voltak az unokatesói és a szomszéd kisfiú is, egyik sem volt még bárányhimlős. A fiam másnap reggelre úgy ébredt, hogy se az arcán, se a fején, se a hasán, hátán nem volt rajta szabad felület tiszta pötty lett. Gyorsan szóltam a tesómnak és a szomszédnak, várták, hogy mi lesz. Mi már rég kigyógyultunk, mikor a tesóm kisebbik lányának hőemelekdése lett, és be is pöttyösödött hamarosan. Aztán tőle egy hét alatt elkapta a nagytesó, de a szomszéd kisfiú nem lett beteg.
2012. febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2012. febr. 14. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!