Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam 3 éves,3 hete jár...

A fiam 3 éves,3 hete jár ovódába és délután nem alszik ezért az ovónő egy folytába panaszkodik hogy ne alugyon ott mert nem tudja kezelni?

Figyelt kérdés
mert hangoskodik, felzavarja a többit ezért az óvónő nem tud mit kezdeni vele és azt mondja hogy vigyem el alvás előtt (de én megyek lassan vissza dolgozni ezért nem tehetem meg hogy haza hozzam alvás előtt) MIT TEGYEK ??????
2012. febr. 15. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
semmit,nem vagy köteles hazahozni,ök kötelesek foglalkozni velük,amig érte nem mész.oldják meg ugyanis azért ovonök,sajnos sok ilyen gyerek van,ezt nekik kell megoldani,legalábbis én igy gondolom.bár az én fiam még nem ovis,de szeptembertöl megy,hát kiváncsi leszek,mert itthon nem akar alidni nappal.
2012. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Az óvónő azért szakember, hogy az ilyen dolgokat megoldja. Nem kötelezhet arra, hogy vidd haza.Néha az én fiam sem alszik. Biztos vagyok benne, hogy mások gyerekével is van ilyen.
2012. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Mikor ébred reggel?

Ez nálunk is gond volt, egészen addig, amíg reggel korábban nem kelt. Ha 8kor, vagy utána ébred, egyszerűen nem lesz álmos du.1-ig, ő is volt hogy nem aludt. Mostanában 9 körül fekszik, és 7kor kel. Minden nap alszik az oviban. Ha itthon van, sokszor nem álmosodik el, nem is erőltetem, akkor korábban fekszik este.

3,5 éves.

2012. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos, ha az anyuka nem dolgozik, az óvoda nem köteles délután gondozni. Óvodaköteles ugyan a baba, viszont délután már nincsenek foglalkozások, nem kötelező maradnia. Hord haza, amíg csak tudod, és altasd otthon. Meg kell szoknia. Ha nem is alszik el, 1,5 órát csendben kell pihennie. Sajnos, nem tudok tanácsot adni, hogyan, az én gyerekeim szerencsére nagyon jó alvók voltak, így ilyen gondom nem volt. Anyukám mindig azt mondta: lehetetlen nincs, csak tehetetlen. :D Próbálkozz, te ismered a világon a legjobban a kisfiad, biztos van valami, amivel rá tudod venni a pihenésre! Sok erőt és kitartást neked!
2012. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lányom nem alhat a bölcsiben, mert nem tudják elaltatni, mondták így nem tudják csak délig fogadni.

Sokat ellenkezik, nem teszi meg amire kérik, csak ha ő úgy gondolja, és kéotelenség megtörni, nagyon kitartó! Én tudom kezelni, hátékosan kell hozzá állni, de azzal takarózik a gondozó nő, hogy vannak mellette még 12-en, nem tud csak egyel kifejezetten foglalkozni, vigyem el nevelési tanácsadóba, mert lemínősíti a munkájukat a gyerek!! Nem érzem hogy gondd lenne vele, mert szèpen eljátszik

2012. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
de van hogy mikor kimennek, nem akar kimenni és lefekszik a földre, vagy nem akar leülni enni, és ez zavarja a gondozó nőket, hogy ellent mond a gyerek!
2012. febr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy fogadjon szépen szót, magyarázd el neki, hogy az óvó néninek van igaza, és ha nincs is kedve aludni, akkor is csendespihenő van, ne mászkáljon, csak feküdjön csendben. Reggel pedig hívd oda az óvónéniket, és a jelenlétedben mondja ki nekik, hogy szót fog fogadni, és nem fog hangoskodni.
2012. febr. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhetnek, hogy elhozd!!! Az óvoda teljes napos elfoglaltság, és az óvónő azért van, hogy ezeket a szituációkat kezelje, megoldja!!! Én is óvónéni vagyok, és nem egy gyerek volt, akivel akár egy- másfél évig is harcoltunk a délutáni alvásnál, köztük volt autista is pl. ! Nem kötelező nekik aludni, csendespihenő van, és igenis meg kell oldani a szakembernek!!! Ráadásul a 3 hete járó ovis még nincs beszokva, tehát alapjában nem alkothatna messzemenő következtetéseket!

Ne hagyd magad!!!

2012. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kösszönöm a válaszokat
2012. febr. 16. 16:19
 10/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Mi pontosan ebben a cipőben járunk a kislányommal ő is 3 éves.

Az óvónő megmondta hogy valami testülettől kérelmezni fogja a gyerek 12től fél 3 ig hogy ne tartózkodhasson az ovodában,mert nem haygja a többieket aludni meg rosszalkodik.

De ami érdekes az hogy itthon meg a mamánál sec pec alatt elalszik,csak az oviban nem bírnak vele,a mai ovonők nem tudnak semmit?? Nekik ezt tudniuk kellene kezelniük.-.felháborító mi van.

2012. márc. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!