Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos oltás okozhat...

15 hónapos oltás okozhat affektív apnoét?

Figyelt kérdés

Az oltást követő 11-12. napon hőemelkedést, 13. napon 39-es lázat, 15. napon pedig ájulással végződő, légzéskimaradásos sírást tapasztaltunk.

Gyermekem eddig nyugodt, vidám természet volt, nem volt hisztis, jól kommunikált, most viszont 5 -6 napja kifejezett nyűgös, rosszul alszik, éjszaka felsír, forog. Mellkasát fogja, mindig le akarja tépni róla a ruhát. Mivel jelenleg nem lázas, nem gondolnám, hogy gyulladás okozza, inkább az oltás következményeként fogom fel, amire ráerősíthetett a front is.


Maga az apneós eset teljesen meglepett, mivel vacsi közben nyúlt egy nyers hagymaszelet után, én pedig eltoltam előle, mondva, hogy az erős lenne neki. Erre teljesen váratlanul, minden előjel nélkül kezdett el levegővétel nélkül ordítani, fejét és testét mereven hátraszegezve, szemei szinte fennakadva, és kb. 10-15 másodperc után rongybabaként csuklott össze. Még jó, hogy az ölemben volt...Azonnal felkaptuk, és fejét lelógatva picit megráztuk, mire 3-4 másodperc után már magánál is volt, és persze az ijedtségtől sírni kezdett-ezúttal "rendesen", levegőt is véve.

A gond, hogy tegnap óta újra 3x megismétlődött ugyanez, bár ájulásig nem jutottunk, mert a szájába fújtam, és reflexszerűen levegőt vett. 1 esetben tutira nem hiszti volt a sírás kiváltó oka, ami aggaszt, mert lehet, hogy valami fájdalma van, csak még nem tudja elmondani. :(


Szerintetek mit tegyek? Vigyem neurológiára, ahol mindenféle vizsgálatnak fogják alávetni, vagy ez tényleg csak affektív apnoe lehet, azaz nem szükséges kezelni?

Más nem tapasztalt hasonlót? Főleg oltás után!!!


2012. febr. 18. 11:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Azonnal orvos ügyelet lehet korház megfigyelésre!!!!
2012. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
elsö ilyen este után Heim Pálba kerültünk!!
2012. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Azon túl, hogy oda kerültetek, mi történt ott??? Mi volt a diagnózis, milyen konkrét vizsgálatok voltak, meddig kellett bent maradnotok?
2012. febr. 18. 12:14
 4/21 anonim ***** válasza:
egy éjszakás megfigyelés orrszonda, vérvétel konya és hasi ultrahang volt
2012. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, akkor mindez felesleges volt, hisz további megfigyelést és kezelést nem igényelt, hisz akkor több időt töltöttetek volna bent. Én pont ettől a felesleges traumától szeretném őt megóvni, azaz pl. az orrszondától, kórházi vizsgálatoktól. Az MMR oltás egyik része a mumszra van, így lehet, hogy bedagadtak a nyaki nyirokcsomói és az fáj neki, azért próbálja letépni a nyakról a ruháit is.

Persze ebben nem lehetek biztos...ezért érdeklődöm itt, hogy a 15 hónapos oltás után tapasztalt-e más is hasonlót?

2012. febr. 18. 12:58
 6/21 anonim ***** válasza:

Lehet hogy másnak felesleges volt, de azt gondolom, hogy bár ugyan Te vagy az anyja a gyereknek, és talán Te is ismered a legjobban, de orvos nem vagy, úgyhogy más esetéből ne próbálj diagnózisokat felállítani, hanem azonnal vidd orvoshoz a gyereket! Inkább legyen feleslegesen pár vizsgálat, minthogy valami komoly baj legyen...

Én az első eset után rongyoltam volna a kórházba vele, de még az is lehet hogy mentőt hívtam volna, nálatok meg megismétlődött még 3-szor, és itt kérdezősködsz...

2012. febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogy megmondtad neki edves válaszolo. én rohantam a gyerekorvoshoz vele majd másnap korház de ha nagyobb gond lett volna még roham is akkor Mentővel be azonnal a sűrgösségire. nem nagyon érnék rá ide irogatni
2012. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ezt olvassátok:


"Az affektív apnoe, vagyis a gyermek nagy sírást követő légzéskimaradása a szülő számára ijesztő, szívfájdító jelenség. Sok szülő hiába járja az orvosokat, EEG-, EKG-vizsgálatokat, krupp-ambulanciákat vagy akár epilepszia-szakembereket ezzel a problémával. Úgy tűnik, sok szakember nem nagyon találkozik affektív apnoés gyerekkel, így ha az ember hozzájuk fordul segítségért, néha csak biztatást", megnyugtatást kap -- ami nem kevés, de sajnos a probléma megoldásához nem elég. Főleg nem elég akkor, amikor a szakemberek nagy többsége az affektív apnoét hisztinek, szándékos, a szülőt zsaroló ijesztgetésnek magyarázza.

Az affektív apnoe annyit jelent, hogy a kisgyermek erős sírás (ritkábban nevetés vagy hirtelen ijedtség) hatására nem vesz levegőt, az oxigénhiány okozta változások miatt elkékülhet vagy elvörösödhet, el is ájulhat. Ezek a változások aztán reflexes belégzést indítanak el, ami áttöri ezt az állapotot, de addigra bizony megrémíti a szülőket. A szomatikusan egészséges gyermekeknél az ijesztő klinikai tünetek ellenére az állapot ártalmatlan. Okait sokan sokféleképpen magyarázzák, de a legtöbb szakember biztosat mondani nem tud. Egyben azért sokan megegyeznek, és ezt érdemes a rémült szülőknek is tudni: az affektív apnoének semmi köze nincs az epilepsziához!

A gyermek egy idő után kinövi az affektív apnoét, addig pedig marad a megelőzés és néhány szelíd, egyszerű módszer az ájulások kezelésére."


A leírásnak tökéletesen megfelel az, amit mi átéltünk. A gyermek egyébként nem beteg, most épp olyan, mint bármikor máskor... nevet, játszik, eleven, jókedvű. A további 3 alkalom rövid levegő kipréselése utáni 4-5 mp-es sírás volt, azt persze nem tudhatjuk, hogy utána mi történt volna...mivel levegőt fújtam a szájába.

Mivel erre rendbe jött, nem gondolom, hogy más a baj... bár nem vagyok orvos, ismerem a gyermekem, jók a megérzéseim, és a családban több affektív apnoe-s eset volt. Én pont nem, de a bátyám és az ő fia is...

2012. febr. 18. 14:03
 9/21 A kérdező kommentje:

A kérdésem inkább az MMR és az affektív apnoe összefüggésére fókuszált... arra, hogy az előidézhette-e, számtalan egyéb mellékhatása mellett akár ezt is:


Az MMR oltás leírásában ezek szerepelnek mellékhatásként, nem csodálnám, ha egyéb, még nem kiderített betegségeket is okozna. (Az autizmust is ez okozza, csak még nem sikerült döntő erejűen bebizonyítani.) Na ezek a következők:


Oltási reakciók, szövődmények:


Atípusos kanyaró, láz, szívdobogás, fejfájás, szédülés, irritabilitás, vasculitis, hasnyálmirigy gyulladás, hasmenés, hányás, rosszullét, fültőmirigy gyulladás, cukorbetegség, izomfájdalom, ízületi fájdalom, encephalitis, SSPE (ez egy olyan agyvelőgyulladás, ami a korai gyermekkori kanyarófertőzésre vezethető vissza, tehát a kanyaróoltásra is), Guillain-Barré szindróma, lázgörcs, ideggyulladás, szemidegbénulás, aszeptikus agyhártyagyulladás, tüdőgyulladás, torokfájás, köhögés, nátha, Stevens-Johnson szindróma, különféle kiütések, kötőhártyagyulladás, ja és úgy mellékesen a végére biggyesztve: halál.

2012. febr. 18. 14:16
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

És még hány ilyen eset van, mikor a szülő jobban "tudja" a diagnózist, mint az orvos, vagy meg akarja kímélni a "felesleges" vizsgálatoktól a gyermekét és nem viszi, vagy nem időben viszi orvoshoz és már nem tudnak rajta segíteni.

Nem tudom hogy számol el az ilyen szülő a lelkiismeretével!

Vagy fel sem fogja mit csinál!

Bármilyen szokatlan tünet, mellékhatás jelentendő a gyermek háziorvosának, de az ilyen eszméletvesztéssel én is száguldottam volna a gyermekemmel az ügyeletre!

Védőnő vagyok, nem orvos, nem diagnosztizálok, holott tudom, hogy mi lehet a háttérben, de orvosra bízom, hogy erősítse vagy cáfolja meg, tényleg az-e!

Nem úgy megyek ám oda, hogy szerintem ez a baja, hanem elmondom a tüneteket, megvizsgálja és meglátjuk!!!

Minden eszméletvesztés kivizsgálást igényel, ráadásul nálatok nem is egyszer fordult elő és még mindig otthon malmoztok!

Az egy dolog, hogy van a családban hasonló probléma, attól még meg kell nézetni a babádat!!!

Ja és az én kisfiamnál csak extrém nyűgösség, 3 napig váltott, állandó lázcsillapítás mellett is 38,5 fokos láz jelentkezett, ami ugye belefér.

De már akkor is orvoshoz vittem volna, ha a 4. nap után sem megy le a láza, vagy más tünet is jelentkezik!

Nem vagyok aggódós szülő, egy kis náthával nem szoktunk orvoshoz rohanni, csak ha elhúzódik, vagy lázas, de azért a másik oldalra sem szabad átesni!

Persze hiába mondunk itt bármit, mert te megállapítottad a diagnózist és kész.

Ha lett volna valakinek az MMR oltás után ilyen tünete a babájának, elhiheted nekem, hogy 100-ból 99-en elvitték volna azonnal orvoshoz, az 1 kivétel te vagy...És nem akarlak megbántani, csak a gyermeked érdekeit próbálom nézni.

2012. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!