Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, a lányom (2é)...

Mit csináljak, a lányom (2é) kibontat-elkészíttet kajákat aztán nem eszi meg? Nem vagyok konyhamalac amúgy is fogyózok, nem fogom bekapkodni amiket nem eszik meg, de így meg dobjam ki?

Figyelt kérdés
Van nagyobb tesója de az pont nem szereti amiket a lány kinyittat. Ilyenekre gondolok: pucoljak neki mandarint banánt narancsot, mire megpucolom (valamelyiket nem mindet egyszerre) addigra köszöni nem kéri, joghurtot,pudingot kibontat, egy kanállal eszik vagy annyit se megkenet kenyeret valamivel és nem eszi meg stb. Tudom hogy ez is a dackorszak része, de borzasztó nagy pocséklásnak tartom:(
2012. febr. 22. 14:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerüen az legyen a következö étkezés. nem etted meg a jughurtot vacsira joghurtot eszel. ez van más nincs. vagy majd holnap reggelire. szerintem joghurt puding mind mehet vissza a hütöbe. narnacsnak sem lesz baja a hüttöben, megkent kenyérnek sem lesz baja a hütöben.
2012. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 krisztivan ***** válasza:
Ha kajaidő van akkor kap enni ha nincs idő akkor nincs ennivaló sem.Persze ez alól kivétel lehet a gyümölcs de egyébként mikor csinálod neki a szendvicseket?Eszébejut és akkor kéri?Ne adjál neki.Tudom rosszul hangzik de ha belerázódik az étkezési időkbe akkor az neki is jobb lesz:-))
2012. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Akkor se eszi meg ha este elé teszem amit korábban kinyittatott, inkább ordít amíg nem kap mást.
2012. febr. 22. 14:55
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Rettentően elkényeztetted:( 2 éves? mi lesz később???

Állj a sarkadra!

2012. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
na de ha 3 nap múlva sem eszi meg (és addig tuti nem lesz baja a joghurtnak), akkor egyszerüen többet nem adsz neki, vagy is inkább jobb minek veszed meg neki?
2012. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Elég furcsa, hogy nálatok a 2 éves gyerek diktál, Te pedig szó nélkül csinálod amit parancsol, utána meg itt kérsz segítséget. Erre van a mondás: nehogy már a farok csóválja a kutyát vagy a nyúl vigye a puskát.

Nekem 3 gyerekem van, a legkisebb pont 2 éves.

Az anyai pályafutásom alatt csak akkor tettem ilyet, ha valamelyik beteg volt, persze akkor is ésszerű határok közt. Hasmenésre pl hiába könyörög a pudingért.

Nálunk már a 2 éves is tudja, hogy mikor van evés, és a főétkezéskor nincs nasi, csak utána ha szépen megette az ebédet. Nálam már a joghurt is nasinak számít ha azt főzelék helyett kérné.

A gyümölcs persze más tészta, bármit megpucolok amit kér, felvágom kockákra, hozza a kistálkáját és belerakom. Ha sok lesz, akkor is elfogy, vagyunk 5-en, apránként elcsipegeti a család ha a kicsinek nem kell, de ez is úgy működik, hogy ha épp nyúlok egy szelet mandarinért, már rohan is a kicsi, hogy megegye előlem. Jó példát kell mutatni:)

Egyszóval, én maximum egy pudingot vagy joghurtot nyitnék fel egy nap és kész. És ha nem kéri és ez gyakran ismétlődik, akkor nem is kell venni egy darabig. Ha nem eszi meg, akkor csak unatkozik, menjetek inkább ki sétálni, mire visszajöttök, tuti kérni fogja, addigra nem is romlik meg semmi.

A reggeli, ebéd és vacsora legyen fix, ne legyen előtte nasi, mert akkor nem eszik rendesen.

2012. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És akkor mit adjak neki?? Semmit? Napokig? Képes rá hogy ne egyen akkor inkább. Az jó megoldás? Meg belegondolva nekem is van olyan hogy valamit úgy ennék aztán mikor ott van már rájövök hogy nem is vágyom rá. Jó persze én felnőtt vagyok és akkor átgondolom ki akarom e bontani és ha nem, nyilván nem bontom ki.
2012. febr. 22. 15:05
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor inkább úgy kérdezem hogy ha meghagy egy két vagy több falatot? Azzal mit csinálok? A nagyobbam nem eszi meg általában mert ő megeszi a saját adagját, elég az neki.
2012. febr. 22. 15:06
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Mondom én, hogy nagyon elkényeztetted....
2012. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez téged nem vígasztal, de bizony nálunk is viszi a nyuszi a puskát, már ami az evést illeti. 22 hós a "nyulam" és lassan már alig eszik meg főtt kaját. gyümölcsnél ugyan ez, megpucoltatja velem minden nap a mandarint, de bizony nem eszi meg. határozott fellépés kellenne, és igenis nem adni neki mást, de képes egész nap nem enni.
2012. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!