Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy gyermekem, de szeretné...

Van egy gyermekem, de szeretnék örökbefogadni egyet még egy gyermeket, akkor van rá esélyem hogy sikerüljön?

Figyelt kérdés
Van már egy 3 éves gyermekem, és neki szeretnék egy fogadott testvért, mert már benne is vagyok a korban(40éves vagyok)Meg az első terhességemnél is majdnem belehaltam a szülésbe.Tehát veszélyes lenne szülnöm mégegy gyermeket.Mennyi idős gyermekre lenne kilátás?Mert gondolom, hogy éveket kellene várni, de mi minél előbb szeretnénk, mert, hogy a gyermekünk ne egyedül nöjjön fel, szeretnénk egy testvért, mégha nem vér szerinti is.Mik ilyenkor a teendők, és hogy zajlik ez, és mennyi időt kell várni egy gyermekre, és mennyi idősre van esély, hogy minél hamarabb legyen, és én nem nevelőszülőségre gondoltam, hanem örökbefogadásra.Van aki már jártas ilyenben?Esetleg fogadott már valaki örökbe kisgyermeket?Ha igen mik a tapasztalatok?
2012. febr. 23. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Beadod a kérelmet, leteszed a vizsgákat, megcsinálják a felméréseket.

ha vállalsz nagyobb, nem fehér gyereket is akkor hamarább kaphatsz. Ha csak fehér csecsemőt, akkor akár évekig is várnod kell. A 40 évvel nincs semmi gond.

2012. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szép, hogy így állsz a dolgokhoz!

Bár nem voltam ilyen helyzetben, de majd én is lehet szeretnék később ily módon szülő lenni.


[link]

[link]

2012. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg nem csecsemő lenne, hanem mondjuk 1-2 éves, az sem lenne baj, de mi az esély, hogy egy ennyi idős állami gondozottnak egy hozzátartozója sem legyen kint.Mert gondolom mindnek van anyja meg apja aki egyszer állami gondozásba adta nem? És akkor már csak nevelőszülő lehet az ember nem?
2012. febr. 23. 14:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy a legtöbb állami gondozásba adott/vett gyerek, akinek úgya felé se néz egy rokona sem, nem mondanak le róla. Ugyanis csak akkor adható örökbe, ha a szülőlemondott róla, vagy bíróság végleg elvette.

A csecsemőotthonban lévő gyerekek 60%-áról már most megmondható,hogy soha nem fogja keresni a családja, de azt az utolsó papírn nem írják alá,így örökbe nem adhatóak. (sajnos)

2012. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

egy tipp az említett egyesületen kívül:


Keress fel pár anyaotthont, és azok vezetőinél érdeklődj nyílt örökbefogadás felől. Én egyszer dolgoztam anyaotthonban, és mindig volt 3-4 fénykép, amit gyermekre váró párok hagytak ott azzal a céllal, hogy ha bekerül egy kismama, aki nem akarja a gyermekét megtartani, akkor esetleg őket választja, és nyílt örökbeadással a pár megkaphatja az újszülöttet. Volt is pár sikeres akció.

Próba szerencse!

2012. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Először is a területileg illetékes tegyesznél kell jelentkezni, ott mindent elmondanak (mi a kül nyílt és titkos örökbefogadás, öf és nevelőszülőség stb között), lesz pár vizsgálat (környezettanulmány, pszichológiai teszt, orvosi ig.) és egy tanfolyam.

Fordulhatsz a tegyeszhez v civil szervezetekhez is ha örökbe akarsz fogadni. 46 év a maximális korkülönbség, amivel örökbefogadhatsz, de ezt a civil szervezetek szigorítani szokták. A várakozási idő ált néhány év, ha nincsenek kikötéseid (nem, nemzetiség, életkor), akkor jóval kevesebb.

FONTOS: az 5-ös válaszoló gondolom jószándékkal írt, de én óvva intelek a magán úttól, mert az örökbefogadásnak rengeteg buktatója van, és kell hogy melletted legyen egy szakember (tegyesz, v civil szervezet munkatársa), akinek van tapasztalata a húzós ügyekben is. Ismerek olyan párt, aki ezt az utat választotta és bejött nekik, de több olyan akiknek vagy nem sikerül az öf végül, vagy kínos bonyodalmaik támadtak.

2012. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én ismerősömék terhes anyukát kerestek, akivel előre megbeszélték, hogy ők fogják örökbe fogadni a babát. Nem tudom, hogy jogilag hogy zajlott a dolog, de náluk működött. Sajnos nekik nem alakult valami jól az örökbefogadás. Az anyuka magyar volt, megesküdött rá, hogy fehér az apa is. Megszületett a baba, és hát szegényke igencsak barna volt. Nem volt mit tenni, örökbefogadták, de az örökbefogadó apuka belebetegedett a kisbaba színébe, és elhagyta a családot.
2012. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

testvéremék is szeretnének örökbefogadni.

nekik azt mondták, hogy miután mindenen túl vannak (vizsgálatok, tanfolyamok...) onnantól roma baba/gyerek pár hónap, "fehér" baba jó pár év, 2-3 éves pedig 1-2 év maximum, de lehet csak fél év :)

nyugodtan kérdezz majd rá, el fogják mondani :)

2012. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"az örökbefogadó apuka belebetegedett a kisbaba színébe, és elhagyta a családot"


Kétszeres örökbefogadó szülő vagyok,sosem felejtek el egy apukát az egyik örökbefogadói összejövetelről aki zokogott ! ,hogy mennyire szereti a kis roma örökbefogadott fiúcskáját,ott volt a kisfiú is (kb 4 éves)és olyan összhang volt az apuka és a fiú között,hogy az könnyeket csalt az ember szemébe.

Értemiségi család volt,nagyon jó körülmények között nő fel a kicsifiú.

Teljes elfogadás nélkül nem lehet örökbefogadni...


Idővel ahogy nő a gyermek a bőrszíntől függetlenül ki kellett volna alakulnia az örökbefogadó apuka és a gyermek között egy erős kötődésnek,hány és hány filmet láttam már,hogy egy babát rábíztak egy férfira aki eleinte minden lehetséges módon meg akart szabadulni a picitől,majd annyira hozánőtt végül,hogy semmi pénzért nem adta volna már másnak és ez az életben is hasonlóan működik.


Nézzük csak a külföldi örökbefogadó sztárokat,náluk mennyire nem okoz gondot elfogadni kínai,afrikai stb babát.


Nekem olyan érzésem van,hogy a férfi akiről írtál lehet,hogy vér szerinti gyermekét is hátrahagyta volna,sokan megdöbbenek mennyire nagy változás mikor egy picurka kerül a családba...amennyiben igazán szereti a feleségét,akkor nem hagyja magára a picivel,csak azért,mert a pici bőre barnább mint amit ő fel tud vállalni,ha már egyszer felvállalta a babát,aláírta azt,hogy egy éLetre felvállal egy gyermeket örökbefogadó apukaként,akkor már ne hivatkozzon arra,hogy nem bírta megemészteni a baba bőrszinét,nem játékbabáról van szó,hogy kell ,nem kell,szégyelje magát az ilyen örökbefogadó apuka !

2012. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én mint örökbefogadott..Megcáfolnám az első hozzászólónak ezt a mondatát: "ha vállalsz nagyobb, nem fehér gyereket is akkor hamarább kaphatsz" Mindenhogy hosszú folyamat ez. Főleg akkor ha esetleg később közbe szólnak a vérszerinti szülők is. Szép és jó, hogy örökbe szeretnél fogadni egy gyermeket, bár vannak veszélyei.. :( Nem szeretnélek elszomorítani, mert nyilván nem minden ilyen örökbefogadás fajul később negatív irányba. Szóval sok sikert hozzá!
2012. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!