Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Száraz, kínzó görcsös köhögésr...

Száraz, kínzó görcsös köhögésre mit adsz a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Hétfő óta szedjük az antibiotikumot, sinecodot, cetirizint. A kisfiam mégis úgy köhögött éjszaka, hogy azt hittem megfullad? Mi hat a leggyorsabban?

2012. febr. 24. 09:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A 3 évesem hozta haza nekünk is az oviból ezt a rondán szárazon köhögős vírust... a családból mindenki átesett rajra (5-en vagyunk)


Ugye az lenne a lényeg, hogy ne fojtsa, hanem felszakadozzon. A doki nem írt antibiotikumot... Azt mondta, hogy adjak köptetőt és írt fel hörgőtágítót (Spiropent-et)


Amit eddig próbáltunk: Stodal (nagyon jó, csak most "kevésnek" bizonyult)

Ambroxol (olyan átkozottul mélyről kezdett köhögni, hogy inkább abbahagytuk...)

Mucopront szirup (talán eddig ez a legjobb)


Amit még nagyon javasolnak, most nagyon felkapott lett az Izlandi zuzmó szirup. Még nem próbáltuk ki...

2012. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is a Mucopront szirup vált be!
2012. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hörgőtágítóból a spiropent helyett jobb a ventolin, amit be kell lélegezni, így közvetlenül a hörgőkre hat. A kicsiknek nem közvetlenül kell befújni a szájukba, hanem lehet kapni egy műanyag szerkentyűt, aminek az egyik végét bekapja, van egy szelepe, ami minden lélegzetvételkor nyit-zár, a műanyag másik végébe beleilleszted a fújókát és fújsz a műanyagba. Ez kiváló, a lányom egymás után 2x is átesett makacs hörghuruton, amiben volt makacs száraz, sípoló köhögés, ezt ügyeleten mondták, hogy ha rájön a makacs köhögés, akár óránként is lehet egy puffot fújni neki, 10-et lélegzik és jobb lesz. Mi még amit makacs száraz köhögésre alkalmazni szoktunk, hogy a kádat teleengedem forró vízzel, beledobok pár kamillás teafiltert, bemegyünk inhalálni pár percre a gőzbe. Ez gyönyörűen fel szokta szakítani a váladékot kb. 1-2 nap alatt.
2012. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az izlandi zúzmót én is mondanám, illetve Fenistil csepp (vényköteles) esténként, és feltétlenül adj probiotikumot (BonoLact, Normaflore) neki!

Szerintem a Ventolin nem jó száraz köhögésre, mi mindig hurutosra kapjuk.

2012. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jobb, ha az orvost kérdezi meg, mi végig adtuk a ventolint, amikor köhögött, volt benne pár nap száraz és hurutos is. És egyszer amikor éjszaka rájött egy jó kis száraz köhögési roham, felhívtam az ügyeletes kórházat, ott mondták, hogy ilyenkor nyugodtan lehet akár óránként egy puffot fújni neki. Úgyhogy inkább doki mondja meg.....
2012. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valami olyan kellene, ami gyorsan hat, mert már 2 éjszaka, hogy semmit nem aludtunk, ráadásul hajlamos a befulladásra (2x volt már). Van ventolinunk, Atroventünk és Pulmicortunk, de hiába fújtam be, semmi se használt. Az izlandi zuzmó gyorsan hat? Sokan dicsérik még a lándzsás utifű jó éjszakát szirupját.

2012. febr. 24. 10:25
 7/14 A kérdező kommentje:
Már kétszer voltam vele a gyerekorvosnál, hétfőn és tegnap (csütörtökön) is. Mondta hogy fújjam a ventolint és az atroventet is , meg azt mondta, hogy a sinecodnál nincs jobb.Nem érti, hogy semmit nem használ, pedig már oda van egy fél üveg, de semmi hatása nincs
2012. febr. 24. 10:29
 8/14 anonim ***** válasza:
A lándzsás útifű száraz köhögésre nem jó, arra az izlandi zuzmót javasolják. Kisfiam is ezt kapta a héten, napi 1x 10ml-t, 2 nap már jobb volt, nem szenvedett annyit.
2012. febr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Próbáld meg akkor ezt az izlandi zuzmót, hátha. Az igaz, hogy minden gyerek más és más is használ neki. :(

Én még azért javaslom, a gyógyszerek mellé amit már írtam kiegészítő kezelésként, hogy inhaláljatok forró kamillás víz mellett. Nekünk 1-2 nap alatt teljesen felszakítja a száraz köhögést. Dokitól is kérdeztük (nagyon alapos egyébként a gyerekorvosunk) mondta, hogy jó, ezt is lehet természetesen csinálni, nem ártasz vele. Próbálgatni kell többfélét. A disznózsír is nagyon jó állítólag, csak nem tudom, azt milyen köhögésre javasolják szárazra vagy hurutosra.

2012. febr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim is -mindkettő-sajnos most van bent ebbe a köhögéses állapotba.A kislányom kezdte,ronda hurutos ,ugató köhögéssel,neki Calcimuscot és Fenistilt irt a doki,meg Sinecodot.A mi éjszakáink is szörnyőek voltak az elmúlt napokban,de múlt éjjel hála az égnek már jól aludt!

A fiamnak száraz köhögése van,szegényem az este elég sokat köhögött,alig tudott elaludni,neki is Calcimuscot meg a Sinecodot mondta a doki.Nekünk bevált a Sinecod,már nem előszőr kapják a gyerekeim.Furcsállom,senki nem irta a mézet,pedig az nagyon jó köhögésre (is),természetes dolog,nem gyógyszer!A fiamnak is este adtam és utána tudott aludni!Van itthon köhögéscsillapitó teánk,azt is próbáltam már nekik,de nem igazán itták meg sajna.

Az Izlandi zuzmót a fiam szedte már régebben,-jó drága,-használni használt,de többet nem vennék.

2012. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!