Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 napos láz vagy influenza?

3 napos láz vagy influenza?

Figyelt kérdés

Bizonytalan vagyok, főleg azért, mert nem beszél még és emlékeim szerint nekem sem mostanában volt influenzám, így a tüneteit se nagyon ismerem.

Tegnap egész nap bágyadt volt, kétszer aludt, csak egyzer szokott. Estére 38,7 volt a láza. Egész éjjel forgolódott, 5 órával a lázcsillapítás után megint 38,5-t mértem. Ismét kapott lázcsillapítót, de elég meleg volt egész éjjel, mérni már nem akartam neki, mert nem szereti, meg örültem, hogy alszik, ha forgolódik akkor is. Gondolom rázhatta a hideg is, mert folyton betakarózott, aztán meg ki. Tegnap is étvágytalan volt, most is az. Felkelés után 1 órával 37,6-t mértem neki. Más tünete nincs. Vigyem dokihoz, ha le tudom vinni a lázát?



2012. febr. 27. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:

3 napos láz vagy influenza ugyan az. a virus által okozott láz max 3 napig tarthat, erre nincs gyógyszer ennek magától kell elmúlnia, de figyelve ne hogy szövödménye legyen. elvileg doki sem ad rá semmit, habár sok orvos ad azért antibiotikumot, hogy ne hogy bakteriális felülfertözés legyen. (az én dokim vár, ha csak enyhe láz a tünet)


én ha tudom csillapítani vártam. és mikor 3 nap múlva is enyhe láza volt, és pöttyös akkor vittem el. ez már bakteriális volt.


de te gyereked te érzed tudod mi a baj.


lényeg akármit is csinálsz dupla mennyiségü folyadék.

2012. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod! Folyadékkal nincs baj, azt kapja és issza is.
2012. febr. 27. 08:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármelyik lehet, sőt akár még másmien vírus is. Van annyi féle fajta, ami lázzal jár, hogy öröm válogatni :S

A 3 napos lázat csak utólag lehet diagnosztizálni, amikor jönnek a pöttyök.

3 nap láz után vidd orvoshoz, addig csillapítsd a hőjét, itasd itasd és itasd.

Nem írtad hány éves:)

Jobbulást!

2012. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!