Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor cseréltétek le a dönthet...

Mikor cseréltétek le a dönthető, kagylós jellegű autós ülést fixen rögzített, nagyoknak való stabil ülésre? (képek és a dilemmám alább)

Figyelt kérdés

Ilyenünk van most:


[link]


Ilyenre gondoltam cseréni:


[link]


Az a helyzet,hogy ezekben a kagylós (első link) ülésekben olyan kényelmetlenül ül már a lányom. Belefér, de olyasmi a helyzet, mintha egy nagy gyereket babakocsiba tennék. Szóval olyan fora benne a testtartása (túlságosan magasra emeli a lábát akkor is ha nincsen ledöntve), és alig fér el az ülés mögött a lába,mivel nem teljesen lefelé lóg.


Az egyetlen előnye, hoyg könnyen ledönthető, ha esetleg hosszú úton elaludna a lányom. De ha ledöntöm, akkor még kevésbé fér el a lába.


Na, emiatt szeretném lecserélni olyan másik fajtára,de nem tudom érdemes-e....


2012. márc. 2. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én nagy lányom már 3 éves is elmúlt, igaz még csak 2 hónappal, de ő még a 9-25 kilós ülésben ül. A helyzet nálunk is hasonló, ha megdöntöm az ülést nem fér el rendesen a lába. Én le szoktam venni a cipőjét, ha hosszú útra megyünk, és várható, h elalszik. Egyébként meg rendesen függőleges helyzetben van az ülés. Én a nyárra tervezem a következő autósülés beszerzését. A szomszédunkban van egy kisfiú, egy korúak a lányommal, neki már 1 éve a nem dönthetős autós ülése van, remekül elvan benne. Még egy gondolat, ha megengeded: Az ülés választásánál arra kell figyelni, hogy oldalt minél hosszabban előre jöjjenek a párnák, az oldal irányú ütközések miatt. És ha a buksijuknál oldalt jó magtámasztás van, akkor már biztosan kényelmesen alszanak is benne, gondolom én!
2012. márc. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ezt bármikor lecserélheted, mert elvileg a 9-36 kg-ig ba 9 kilótól lehet bele tenni.

de 9-25 kilósat nem szoktak ilyenre cserélni hanem 3 év körül cserélig 18-36 kilóig.


a 9-36 kilós ülések általában nem olyan biztonságosan kicsi ülésként. habár teszteknek megfelel, de nem a legbiztonságosabb.

2012. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja igen.

Az kimaradt, hogy a lányom 2 hónap múlva 3 éves lesz.

Igaz,hogy csak 12 kiló, de nagyon magas.

2012. márc. 2. 09:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Fiamnak is 3 évesen cseréltük le jött a teso..az akkor jó ha magas, fiam csak 98cm volt..kicsit nagy volt nekia 15-36kg de most már jó most 3,5 éves


Ilyen van most neki (nagyon kényelmes még télen is sok ruhában)mi akciósan vettük nem ennyiért)


[link]

2012. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!