Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van aki mostanában akarja...

Van aki mostanában akarja vagy már elkezdte a pelusról való leszoktatást?

Figyelt kérdés
Kislányom 19 hónapos és szeretném most hogy jön a jó idő leszoktatni a pelusról. A Wc-re rákéretőzik, de rögtön le is száll róla, a bilire is rácsücsül és nevetgél rajta, és mondja hogy psss,psss, de nem csinál rajta semmit. Bölcsibe jár és mondták, hogy ott is mutogatja a Wc-t, de nem pisil bele. Pár napja elkezdtem hogy leveszem a pelust róla délután, és mondom neki, ha kell pisilni itt a bili, de mindig bepisil. Szóval hogyan kell neki kezdeni, erőltetni nem akarom, de úgy látom, hogy már érett rá, mert tudja mit kellene csinálni:)
2012. márc. 6. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én várnék még vele egy kicsit a helyedben.Amikor már valóban jó lesz az idő és akár kint is szaladozhat csupin.Akkor legugoltathatod ez is a rávezetés egyik módja,vagy ha mondjuk belepisil a homokozóba akkor elmondhatod neki,hogy nem jó helyre pisilt ezért nem játszhat ott.
2012. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem korán kezded.

Persze nem kiszámítható teljesen, lehet hogy van olyan gyerek, akit ha állandóan hagynak "bepisilni", akkor egy idő után szólni fog, de az is lehet, hogy nem...

Én meg szoktam várni, amíg a gyerekeim maguktól mondják, hogy rá akarnak ülni, és bele is tesznek valamit. És teljes peluslevételt meg csak akkor szoktam, amikor pelusban is szól, hogy pisilnie kell, levesszük, belepisil/kakil, és vissza a pelus. Vagy eddig várok a teljese levétellel, vagy addig, amikor azt mondja, hogy bugyiban szeretne lenni.


Nálam ez a sorrend eddig két gyereknél bejött.

2012. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 23 hónapos és én is most szeretném aktívabban elkezdeni a bilire szoktatást. Nálunk néha már produkált valamit a bilibe, de ez nagyon ritka. Viszont pelust nem akar már felvenni! :) Mindig mondja, hogy megy bilizni és ő ugyan fel nem vesz pelust! :D Persze, a bili üres marad és vagy visszatartja addig, amíg nem kap pelust, vagy bepisil... De az utóbbi is csak 3szor fordult még elő összesen. Szóval én is szívesen venném, ha valaki tapasztaltabb leírná, hogy hogy is kezdjünk neki. :)
2012. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ti mikor kezdenétek? Júliusban lesz 2 éves, amúgy okos, értelmes kislányról van szó. De most nyáron mindenképpen el akarom kezdeni, csak azért gondoltam, hogy már most nekiállok, mert volt aki azt mondta fél év is kellett neki, mire teljesen szobatiszta lett a gyereke,így azt gondoltam, elkezdem és szépen fokozatosan szoktatom le, hogy őszre már pelus nélkül lehessen.
2012. márc. 6. 13:50
 5/13 anonim ***** válasza:
A kisfiammal én is most kezdem.Ő már 21 hónapos.Mostanában egyre többször pisil.viszont mindig szól.,hogy pisi.Odanyúl a pelushoz.Csak mire odaérünk a bilihez,nem mindig tudja visszatartani.Múltkor egy picit bele is kakilt.Nyárra én is le szeretném szokatni a pelusról.
2012. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekünk egy év is kellett. :o)

Amúgy ha betör a nyár, akkor elkezdhetitek nyugodtan. De még nem tört be. :o)


Illetve mondom, ez rajtad is múlik. Én nem vagyok annak a híve, hogy legyen 15 bugyi, meg napi 5x-i váltás ruha, nekem ez sok. Meg utálok annyit mosni. Meg ha az ágyamon, vagy a kanapén ereszti el magát, ami nem könnyen tisztítható stb.

De mindenkinek mások a szempontjai.


Szerintem ez nem verseny. Számomra a cél a "biztonságos célba érkezés", hogy mennyi idő alatt, az nem nagyon érdekelt sosem.

És nem utolsó sorban a lányaimnak így semmi rossz élménye nincs az egésszel. Az önbizalmuk is inkább nőtt, mint csorbult, mire megtanulták.

Illetve a pici még alváshoz pelust hord. (2,5 éves)

2012. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2.-nak üzenem, hogy nem mindegyik gyerek szól, hogy dolga van. A lányom 3 évesen sem szólt soha. Nekem kellett lépni. Kényelmes nagyon nekik a pelenka, nem akarnak tőle megválni. Én a lányomat úgy szoktattam le, hogy levettem róla a pelenkát, és hagytam pucérkodni. Egy párszor bepisilt, és mondta, hogy anya, kérem a pelust. De aztán mondtam neki, hogy bili, bili, végülis sikerült. De ezt 3-szor eljátszottuk 1-1 hónap különbséggel. Lehet, hogy már az első is sikerült volna, de engem is az idegbaj kerülgetett, amikor körbesz...-ta a kanapét.

Nálunk elég hideg van még ehhez, de ha eléggé fűtetek, akkor szerintem mehet. Arra én sem vártam, hogy nagy kánikula legyen, mert akkor sem vagyunk kint egész nap, és úgyis tartogatta a pisit, ha érezte, hogy nincs rajta pelenka. Szóval akkor már inkább egész napra levettem róla. A 3. próbálkozásra 3 nap alatt teljesen szobatiszta lett.

2012. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem is 19 hónapos a kislányom, és el is kezdtük a bilizést, már több alkalommal is szólt, hogy kaki vagy pisi és mentünk a bilire, de, legtöbbször én teszem rá és van , hogy pisil vagy kakil bele.
2012. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kezdted korán, én is így kalkuláltam, hogy jön a nyár, akkor le kéne szoknunk, így elkezdtem kb 1 hónapja, akkor volt 16 hónapos.

Nem engedtem neki, hogy játsszon vele,elmondtam neki mire való a bili, és elsőként az ébredések után ültettem rá.

Rajta ült jó ideig, persze közben könyveket nézegettünk, és mutattam neki hogy kell "nyomni".Most már tudja mire való a bili, mert örül mikor pisil/kakil bele, csak még nem szól előre.Ja és persze nagy öröm van mikor sikerül produkálni.

Kb 1 hete minden reggel kakil a bilibe ébredés után, a délutáni után meg pisil bele(ezt már régebb óta)

Mikor itt lesz a jó idő, akkor fogom róla levenni a pelust szerintem kint, hogy ne legyen nagy probléma, ha bepisil.

2012. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kislányom 28 hónapos.Nálunk nincs bili, csak vécészűkítő, ő ezen már másfél éves korától szeretett néha üldögélni. 2 éves kora óta van, hogy ha van kedve ráülni, akkor mindig bele is pisil, szóval látszik, hogy akarattal tudja már szabályozni. De a gond az, hogy nem mindig van kedve hozzá. Ezért 3 napja bugyit adtam rá pelus helyett, ami nagyon tetszett neki, de egyáltalán nem szólt, csak amikor már késő volt. 2 napig így ment, napi 5-6 váltás ruhával. Mától elkezdtem, hogy nem várok arra, hogy szóljon, hanem kb. 20 percenként ráültetetm, és így csak egy egészen kicsi baleset volt. Délben magától ment már, és bele is kakilt, ami eddig még nem fordult elő sosem. :) Én most nagyon lelkes vagyok, remélem, már jó úton haladunk. Nem bánom, hogy eddig vártam a dologgal, bár szerintem néhány hónapja már érett rá.
2012. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!