Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fejlesztésre szoruló gyermek...

Fejlesztésre szoruló gyermek esetén, hogy áll a párotok a problémához, a házasságotokra milyen hatással van mindez?

Figyelt kérdés

Az én férjem megkérdőjelezi a fejlesztés szükségességét,hatásosságát,az én lelkesedésemet is letöri.

Hiperaktív kisfiúnk viselkedése miatt egymást hibáztatjuk(sajnos idáig jutottunk kétségbeesésünkben,kilátástalanságunkban,mert a drága fejlesztésekkel sem értünk el észrevehető eredményt,javulást)...keressük az okokat ,hogy miért viselkedik úgy ahogy,szakemberek már többször elmondták,hogy nem nevelési probléma miatt ennyire nehéz együttműködésre bírnunk,hanem az állapota indokolja a nehézségeket.


2012. márc. 6. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó. Az én férjem nem gondolja hogy a mi hibánk lenne vagy hogy a nevelésünkből fakadna, inkább én vagyok ilyen önmarcangoló típus. hasonló a gondunk figyelemzavar stb.

ő is megkérdőjelezi a fejlesztés szükségességét. Elvisz ha úgy alakul, meg segít persze, de mindig azt érzékelteti hogy ez csak egy újabb "hákli" a részemről. A gyereknek semmi baja csak én dimenzionálom túl, meg hogy ő is ilyen volt trallalatrallala. Szokásos.

2012. márc. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

10 hetes kora óta hordom a kislányunkat fejlesztésekre.

Eleinte heti kétszer Dévényre, majd emellett 9 hónapos kora óta heti egyszer korai fejlesztőbe és HRG-re.


Szerencsére támogat. Ő is ott volt, mikor legelőször szembesültünk a problémával, látta is, hogy gond van. Dévényre egyszer el is jött velünk, kiváncsi volt, hogy mi zajlik ott.

Most a kislány 3 éves, májusban befejeződik a korai fejlesztő, Dévényre meg már szeptember óta nem is járunk.

A javulás abszolút maximális, mondhatni teljesen rendbe is jött. Nem is tudtam volna végigcsinálni a segítsége nélkül. Szerencsésnek mondhatom magam ebből a szempontból.

2012. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, egyébként az jutott még eszembe hogy amikor így kézzel fogható a probléma hogy LÁTJA a férfi is hogy mondjuk nem jár a gyerkőc, nem ül fel stb. azt valahogy jobban elfogadják. Ez a hiperaktivitás meg figyelemzavar olyan kevésbé megfogható dolog nem is olyan régóta került felismerésre, régebben egyszerűen csak annyi volt a magyarázat hogy ilyen a gyerek és kész, ilyen nyughatatlan örökmozgó stb típus...
2012. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!