Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell szünet a 18 hónapos...

Kell szünet a 18 hónapos kötelező oltás és a kullancs elleni védőoltás között? Két gyermekorvos különbözőt mondott, az egyik szerint lehet akár együtt is, a másik 1 hónap szünettel adja csak be.

Figyelt kérdés
Most akkor kell várni közte? Ti mit tapasztaltatok?
2012. márc. 12. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha biztosra akarsz menni várj a kettő között. abból nem lehet baj.
2012. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is várnék.
2012. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Elolvastam a betegtájékoztató, abban azt írják, hogy adható más vakcinával egy időben, de nem keverhető össze, de szerintem inkább várok legalább két hetet. Csak már nagyon késő van, éledeznek a kullancsok és 1 hónap, mire hatásos az oltás.
2012. márc. 12. 14:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Adasd be előbb a kullancs ellenit, és told két hónapot a 18 hónapost. Én mindenképp külön adatnám. Két hét kivárás nem elég a kettő közt, minimum 4 hét kell. A kullancs elleni, pedig két oltásból áll az első immunizációnál, egy hónap különbséggel, majd egy év múlva kell egy 3. oltás, aztán 5 évenként emlékeztető. Ezért kell a 18 hónapost 2 hónappal tolni.


Az első oltás után fokozottan kell figyelni, hogy ne fertőződjön kullancstól a gyerek, mert amíg az immunválasz ki nem alakult, még súlyosabb lehet a fertőzés lefolyása. Az immunválasz a második oltás után 2 héttel alakul ki. A kullancs elleni, gyorsított sémával is adható, de nem tudom az pontosan hogy van.

2012. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nálunk kerek perec azt mondta a doki együtt kell hogy kapja a 18 as oltással nem lehet ugy hogy külön külön...
2012. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki,hogy a 18hós oltás után 6héttel adja be a kullancs ellenit. Úgyhogyy most azt várjuk,hogy leteljen.
2012. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az a doki elmehetne a pics@ba. Én nem mennék hozzá többet. Az én gyerekem, és én döntök. Ez nem életmentő beavatkozás.
2012. márc. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A gyorsított beadás is benne van a betegtájékoztatóban, akkor hetente kapja az adagokat.

A 18 hós oltást múlt héten kapta, akkor kértünk receptet a kullancsoltásra és holnap kellene vinnem. Az én orvosom mondta azt, hogy egyszerre is adható, de mivel még csak akkor kaptam receptet, így nem tudta beadni.

2012. márc. 12. 15:23
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 14.44-es! És meg is kapta a gyermeked mindkét oltást? Mármint a kötelezőt és a kullancsot? (Nem az agyhártyagyulladás elleni oltásra gondolsz? Mert nálunk azt szokták a 18 hónapossal adni, de azt a kisfiam már korábban megkapta)
2012. márc. 12. 15:27
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom február vége felé kapta az agyhártya gyulladás ellnit és a kullancs ellenit.Előbb kapta volna, de beteg volt, így a dokinéni nem adta be neki.

A következőt most 21-én kapja a kullancs elleniből, ha akkor már nem lesz beteg, mert most megint az.

Emiatt tolódik a 15 hós kötelező.A dokinéni azt mondta, hogy nem adja be egyszerre, 2-3 hét tolódás még belefér.

Nálunk 15 hósan van kötelező, 18 hósról nem tudok.

2012. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!