Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez minden óvodában így van?...

Ez minden óvodában így van? Mindenhol teljesen természetes az, hogy ha az anyuka otthon van a kistesóval gyesen, a nagyobbik csak délig lehet az oviban, és nyáron egyáltalán nem mehet, vagy ez csak helyi sajátosság?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 20:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem az első vagyok, de megértem a hozzáállását.

Ugyan nem az óvodában, hanem a bölcsődében több barátnőmnek ki kellett vernie a balhét, mert a félnapos gyerkőcök elfoglalták a helyet és nem tudott az egygyerekes anyuka visszamenni dolgozni, egyszerűen nem volt hely a bölcsiben délelőtt. Gondolom ez a jelenség létezik az óvodában is. Ebéd után kb. a fele csoport hazament, mert anya otthon volt a picivel. De erre egyik bölcsi sem "kényszerítette" a szülőket, ez az ő választásuk volt. Ilyen egyszerűen nincs, hogy kötelezően haza kell vinni a gyereket ebéd után. Én vállalnám a közelharcot, hiszen az intézményvezetővel megy a harc, nem az óvónővel és a dadussal.


Biztos, hogy úgy van, ahogyan az óvónéni leírta (nem kívánom megkérdőjelezni a szakmai hozzáértését), csak azt nem értem, hogy akkor miért 1 év kötelező az óvodából, miért nem mind a három?

2009. jún. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, hogy annyira kevés a férőhely, hogy aki picivel otthon van a nagyot csak 5 éves korában veszik fel. Pesten több helyről tudok konkrét esetet. Sőt a körzetbe se vették fel a barátnőm kislányát, hanem egy teljesen más oviba. Nagyon rossz a helyzet .
2009. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Első vagyok,

óvónéninek üzenem, hogy az első oviból ki is vettük a gyereket és átvittük máshova ahol aranyosak voltak az óvónénik, tehát tudom, hogy van kivétel!

Bölcsibe is járt tehát szocializálódott a fiam.


Most itthon vagyok kicsivel és, ha a nagyobbik ovis lenne én hazahoznám és lefektetném aludni itthon a saját ágyacskájában.

2009. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi falun élünk,és én már jó előre megkérdeztem,hogy mi lenne ilyen esetben,Azt mondta a vezető óvónéni,hogy természetesen nem kell hazavinni a nagyobb gyereket,mert anya otthon van a picivel,ennyivel is segítenek,hogy lefoglalják a gyereket,míg a babával foglalkozok.Az más dolog,hogy a nagyobb,hogyan dolgozza fel,hogy neki oviban kell lennie,míg anya a tesóval otthon van.

Szerintem ezt is el lehet magyarázni neki,bár mi még nem tartunk ott,csak tervezzük a tesót!!!

2009. jún. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A mi óvodánkban nincs ilyen, pedig falusi kicsi óvoda. Ők inkább azt nem szeretik ha elviszik a gyereket délben haza, mert akkor a többi is szeretne haza menni. A nyári óvoda nálunk úgy zajlik hogy megkérdezik ki meddig szeretné vinni a gyerekét óvodába. Azt hiszem ez a normális, de sajnos sok mindent az óvoda maga válogat. Személy szerint én nem viszem oviba mert otthon vagyok és örülök hogy minél többet velem lehet. A nagyot sem vittem mikor a pici kicsi volt. Ettől függetlenül nem ítélek el senkit aki nyáron is viszi, pedig otthon van. Mindenki maga tudja mi a jobb a gyermekeinek és saját magának.
2009. jún. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
81%

Én megértem mind a két oldalt. Nekem is van egy 3,5 éves fiam és 1,5 éves lányom.Nálunk is megkérdezik, hogy aki gyesen gyeden van otthon, hogy nem- e eltudná vinni haza ebéd után. Oka pedig egyszerű. Nincs elég hely.30 férőhelyes csoportba idén felvettek 49-et. Nem fér el ennyi ágy a csoportban .Az óvónők már 4 - 6 órában vannak alkalmazva. Úgyhogy valószínűleg ezért kell hazavinni a gyereket ebéd után. Gondolom senki nem örülne neki ha a folyosón kellene aludnia a gyerekének.A törvény csak 5 éves kor után teszi kötelezővé az óvodát.

Ja és arra hogy miért akarja valaki hogy egész napos legyen a gyerek míg ő otthon van a másikkal? Arra csak azt tudom mondani hogy örüljön hogy otthon lehet vele. Olyan gyorsan felnőnek.

2009. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Még egyszer mondom, nem engem érint a probléma, mégis maximálisan megértem. Az említettek többsége azt mondja, egyszerűen lelkiismeretfurdalása van a pici miatt. Mert az ovi nem a szomszédban van. Apa meg reggel elmegy dolgozni. Gyorsan összekészíteni mindkét gyereket, futsz, hogy max fél 9-re odaérjetek az oviba. Hazafele bevásárlás, ügyintézés, otthon főzés, gyors megeteted a picit, majd újból futsz, hogy odaérj a nagyobbikért, mire megebédelnek, de még nem fekszenek le. A pici meg csak ide-oda van dobálva. Délután pedig a nagyobbik is ugyanúgy igényelné a törődést. Szóval ilyen indok is van. Amúgy meg a "ha"-val kezdődő mondatoknak nincsen értelme. Mindenki csak akkor tudja meg, hogy ő mit és hogyan csinálná, HA ő is ugyanebbe a szituációba kerül. Mindenesetre jó lenne, ha választható lenne. Hiszen a bablevest is mindenki máshogy főzi, nem hogy az életünket is másképp éljük.
2009. jún. 11. 12:25
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Óvónéni vagyok megint! Annak üzenem aki írta hogy a 30férőhelyes csoportba 49 gyereket vettek fel, hogy ez lehetetlen! Maximum 120% lehet a telítettség, egyéb esetben egy önkormányzati, vagy másmilyen ellenőrzés súlyosan megdorgálná az óvodát, szerintem ezt nem nagyon kockáztatja senki. Persze elhiszem hogy ez így van, csak épp szakmailag elég gyanús. Nálunk az óvoda befogadóképessége 200 fő a maximum 220, efölött el kell utasítani a gyermeket, és másik óvodába irányítani, esetleg csoportbővítést alkalmazni ha tényleg ennyire nagy a túljelentkezés.(persze ha ez kivitelezhető)
2009. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom most volt kiscsoportos és itthon voltam az öccsével. Nálunk még csak megsem említették, hogy vigyem haza ebéd után, azért mert itthon vagyok. Szerintem nagyon jót tett neki, hogy oviba járt.
2009. jún. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

10:36 os vagyok.

Az óvónőnek üzenem hogy utána lehet járni hogy hány gyereket vettek fel egy csoportba. Sajnos nem gondolom hogy ez csak nálunk probléma. Egyébként a 49 gyerekből 11 et ebéd előtt vagy után haza visznek (ez kötelező jelleggel mert ha nem teszi nem veszik fel még a délelőtti foglalkozásra sem. Az viszont egyértelmű hogy nem azokat kell hazavinni akinek a szülei dolgoznak hanem azokat akiknek otthon vannak.

Egyébként átirányításra sincs lehetőség mert minden ovi telt ház felett működik. Sőt a legújabb hogy az év veszteseket is elutasíthatják helyhiány miatt. Nekik marad a bölcsi csakhogy abból még kevesebb van .Sakk- matt.

2009. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!