Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjszakai ivásról? Kisfiam 2 éves, éjjel többször ébred és inni kér. De nem szomjas mert 1-2 kortyot iszik. Csak megszokásból kel.

Figyelt kérdés
Nyáron szertném bilire szoktatni,de addig nem tudom amíg éjjel is iszik mert sokat pisil. Hogy tudnám leszoktatni? Ha nem adok neki mikor kér akkor addig sír míg nem kap inni.
2012. márc. 14. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én fiam is 2 éves és ő is iszik éjjel,de bennem még ez nem merült fel.Főleg,ha írod,h 1-2 kortyot iszik,akkor azért attól nem fog rengeteget pisilni és elsőre úgyse az ágytisztaságot tűzöd ki célul.Én ezt az ivást mindig betudtam annyinak,h szimplán szomjaska,van,h én is feléberedek éjjel,h szomjas vok és iszok.Nem túl szárz a szoba levegője?Attól kiszáradhat a kis szája és szomjas lehet.
2012. márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fontos az is, h ha inni kér, mit adsz neki. Soha ne adj teát, gyümölcslevet, kakaót, semmilyen finomságot, csak vizet! Ha a vizet megissza, akkor tényleg szomjas. Ha rájön, h nem kap mást, nem fog cirkuszolni éjjelente, csak ha valóban szomjas.
2012. márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is minden éjjel iszom pár korty vizet, pedig elmúltam már kétéves. Egyszerűen kiszárad a szám. Ha nem szeretnéd, hogy felébresszen, próbálj valami olyan megoldást találni, amivel ki tudja szolgálni magát, kulacs vagy nem tudom. És persze ne teát meg ilyesmit adj neki, hanem sima vizet. De ne szomjaztasd, az kegyetlenség.
2012. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a probléma. Szintén 2 éves a lányom, viszont ő tényleg szomjas, nagyon sokat, sokszor iszik éjjel.

A szoba levegője tuti száraz, nagyon alacsony a páratartalom. Párásítani pedig nem szeretnék, mert örülök, hogy végre nem penészedünk be! Ilyenkor mi a megoldás?

Én is szeretném, ha nyáron már szobatiszta lenne, de az éjszakai ivásokkal ez nem fog menni. :(

Adjatok tanácsot!!!

2012. márc. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a bilire szoktatásnak mondjuk nem sok köze van az éjjeli iváshoz, eléször csak nappalra szoktatod majd le a pelusról. ha ügyes, hamar szobatiszta lesz éjjel is és ha pisilnie kell, majd felkel és kimegy pisilni ;)

ezen ne aggódj!

leszoktatni meg ha vizet adsz neki, akkor sehogy szerintem. ha szomjas akkor inni kell adni. próbáld a nappali folyadékot növelni

2012. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kiegészítve az előző hozzászólókat, akikkel javarészt egyet értek, beszerezhetnétek egy párologtatót vagy teregess a szobába pár napig egymás után este, akkor ha így nem kel fel, valóban száraz a szoba levegője.


nálunk fűtési szezonban, ha elfeljtek párologtatót bekapcsolni, van, hogy akár 5-6 alkalommal is kel a lányom éjjel (és én is!)

van, akik nem bírják, ha száraz a torkuk alvás közben

2012. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!