Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban érzékeltetek a tévézés...

Valóban érzékeltetek a tévézéssel kapcsolatban negatívumokat?

Figyelt kérdés

Sajnos a gyerekeim elég sokat néznek tévét. Így alakult, amikor a másodikat szültem, nem volt segítségem. Aztán a lányom annyira megszokta, hogy már a fiam is vele nézi. Igaz, csak mese DVD-t nézhetnek, tévéműsort soha. Tudom, hogy olyan meséket néznek, amiben nincs agresszió.

Most 2 éves a fiam, és nem nagyon beszél, mesekönyv nem érdekli, és rettentő hisztis.

Most voltam egy előadáson, és ott agyon ijesztgettek, hogy milyen komoly károkat okozhat a tévé. (Eddig is tudtam, hogy nem használ.) Szóval most már 1 hete lekapcsoltuk, de nagyon-nagyon nehéz, mert a házimunkát nem nagyon tudom elvégezni. Igazából semmi változást nem látok a gyerekeken. Sőt, a fiam sokkal jobban pörög, egész nap szaladgál.

Kéne már látnom a változást? Vagy számít ez egyáltalán?


2012. márc. 17. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim is néznek mese DVD-ket, én nem találok ebben semmi kivetnivalót. Korábban sem találtam. Mondjuk nálunk főképp a téli időszakban vannak odanőve a tv-hez, mert amint kijön a jóidő szinte az udvaron és a kertben töltjük az időnket.

Fiaim vannak, mindkettő későn kezdett beszélni, de nem gondolom, hogy köze lenne a mese DVD-hez.

Ha megtalálod az egyensúlyt a tv a játék a napi rutin között, akkor nem lehet baj, ha lekötik magukat, amíg te a dolgodat végzed.

2012. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is szokott nézni meséket, és én nem láttam hátrányát, sőt. Olyan kifejezéseket, szavakat, és olyan dolgokat megtanult belőle, amikre nem is gondoltam volna, hogy emlékezni fog (pl. 2,5 évesen tudja már, hogy a hernyóból úgy lesz a lepke, hogy a hernyó bebábozódik - ezt pl. az egyik Nouky meséből tanulta, és ehhez hasonló dolgokra gondolok). Inkább az a nem mindegy, hogy mit néz a gyerek, szerintem.
2012. márc. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nincs a tv-el semmi baj,ha határok közt mozog.mit néz és mennyit,olvastam itt már,hogy 3 évesnek van tv a szobájába olyat is fél 11 kor még mesét néz azon alszik csak el,szóval ez már beteges.nekem annó azt mondta a védőnő hogy nem gond a tv de vigyázni kell vele mert függőség alakulhat ki,a sok pörgős jelenet a sok villogó váltakozó fény ingert kelt,és ha ez nincs meg unatkozni fog,nem fog tudni egyedül vagy mással játszani,minden unalmas lesz neki.mivel én határok közt nézetem a meséket fiammal igy nála nem látok különösebb dolgot de ismerek kisfiút aki bizony minden játékot unalmas talál,és unatkozik állandóan szenved nagyon ha nem számítógép és a tv köti le.ezt látva való igaz amit nekem mondtak és intő példa számomra.
2012. márc. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt én is hallottam, hogy reggel van olyan gyerek, aki azért késik el az oviból, mert még valami tévéműsort meg akar nézni. Ez elég gáz.

Este fél 8-kor mennek aludni, előtte diafilmet nézünk.

A fiam egyébként elég molyolós, ma pl. kimentünk a kertbe, és leült egy főcsomó mellé és szó szerint egy órát ott ült, és tépkedte a gazt. Szóval elvan. Nem unja a játékokat. Csak állítólag a mesekönyv azért nem érdekli, mert ott nem pörögnek úgy a képkockák. Azt viszont szeretném, ha megkedvelné a könyveket, nem akarok olyan gyereket, aki egyetlen kötelező olvasmányt sem képes elolvasni.

Csak látszólag ártalmatlan mesék is árthatnak. Pl. a Micimackó és a Zelefánt után a lányom mindenfélét a fiam nyakába akasztott, és azzal fojtogatta. Azt a mesét azonnal elraktam, de még vagy egy évig emlékezett rá.

2012. márc. 18. 13:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én érzek rossz hatást néha. Egyszerű mesén is tud félni. Elég az, hogy rossz van benne. Ezért csak olyan meséket nézz amiben nincs rossz. Ilyen a Diego. A bölcsiben is felhívták rá a figyelmünket, hogy ne. Mert más kép fogják fel a történeteket mint ahogy mi gondoljuk.Szerintem jó úton haladsz ne add fel.
2012. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

amiért nem jó a TV: nem tudják még megkülönböztetni a TV-ben látottakat a valóságtól, nem tudják hogy az nem a valóság

- félelmek számunkra teljesen jelentéktelen dolgoktól is

- nem fejlődik a fantáziája, kreativitása, mert pl lát egy királyt a TV-ben, és azt hiszi a király ilyen, csak ilyen lehet, míg ha mesélsz neki egy királyról, akkor olyannak képzeli amilyennek akarja

- agresszív lesz a gyerek a sok TV-nézéstől, (ezt Vekerdy mondta, nem tudom úgy visszaadni ahogy ő,) mert közben nem mozog, teljesen passzív és utána agresszióban vezeti le a mozgásigényét

Ennek ellenére az enyém is néz DVD-t, nem sokat, de pl a főzést én sem tudom máshogy megoldani

2012. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt én is hallottam, hogy agresszív lesz tőle, de nem értettem miért. A fiam most többet pörög, mert nem ül le a tévé elé, akkor inkább szaladgál. Ha mind a kettő itthon van, akkor egymást kergetik, és annak szinte mindig sírás a vége.
2012. márc. 18. 20:02
 8/10 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel a képeskönyv sem jó, mert ott is ott a kép a királyról, nem?

Most egyébként könnyebb megállni, ilyen jó időben, mi is egész nap kint voltunk (takarítás nuku). De a panelosokat nem irigylem.

2012. márc. 18. 21:03
 9/10 A kérdező kommentje:

Azt nagyjából én is tudom, hogy miket mondanak, hogy miért rossz. Az lenne a kérdésem, hogy ti érzékeltetek valamit, ami tuti a tévé miatt volt? Vagy jobb lett-e a gyerek, ha kikapcsoltátok?

Mert nekem ezekkel a kutatásokkal az a bajom, hogy jó, hogy a gyerek nem lett iskolaérett (állítólag a tévé miatt), de honnan lehet tudni, hogy a tévé nélkül milyen lett volna? Lehet, hogy eleve a család problémás, vagy olyan géneket örökölt.

2012. márc. 19. 16:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok,én személy szerint nem érzek rosszat de én kordába is tartom a tévét,baromira nem érdekel ha nyávog vagy hisztizik érte ha nem nem.láttam jó oldalát is,hisz imádta az elmó sorozatot és annak nagyon jó kis tanító részei vannak és sokat tanult onnan,az biztosan tudom.viszont az ismerős kisfiúnak is tuti ártalmas lett a tévé,ezt látom,tapasztalom,neki teljes tévé megvonás kéne.a kutatások annyira nem érdekelnek viszont ha józan ésszel gondolkodik az ember akkor nem hagyja felügyeletlenül,korlátlanul nézni a gyereknek,mi felnőttek vagyunk de a rossz szokásokat mi is könnyen eltanuljuk és alkalmazzuk és milyen nehéz késöbb leszokni róluk,ők pedig még gyerekek.kicsi éretlen,fejlődő gyerekek,nekünk kell határt szabni,ha te úgy látod,nem lesz tőle lusta,agresszív,nem kéri ha épp most kapcsoltad ki,nem visít érte egész este ha már kikapcsoltad akkor miért ne nézhetne.
2012. márc. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!