Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járt más is így, hogy bölcsis,...

Járt más is így, hogy bölcsis, ovis beszoktatás közben beteg lett a gyermeke?

Figyelt kérdés

Két hetes beszoktatáson vagyunk túl, ebéd után hoztam el a lányom, hétfőtől már ott is aludt volna, de sajnos ma belázasodott. Ezen a héten szerintem biztos nem tudunk menni. Egy hét kihagyás után mekkora visszaesésre készüljek?

A ti gyerkőceitek hogy fogadták, hogy megint menni kell?


2012. márc. 18. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ó, kisfiam már a 4. napon beteg lett:-) Az első fél évben alig járt. 1-2 hét bölcsi, 1-2 hét itthon. Nagyon nehezen szokott vissza, amúgy is nehezen szokott be. Fél éven keresztül minden reggel sírt a drágám. Még nem volt érett a közösségre, de nem tudtam mit csinálni. 2,5 évesen ahogy nyári szünet után visszamentünk (8 hetet volt itthon), már semmi gond nem volt.
2012. márc. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az én kislányom is 2,5 éves. A beszoktatással fél napig jutottunk, már csak két hét van hátra és mennem kell dolgozni. Fogalmam sincs így hogy megy bölcsibe, még sosem aludt ott, erre lett volna ez a két hét amiből most egy hét kiesik. Jajj, annyira féltem ettől, hogy beteg lesz...
2012. márc. 18. 17:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 4 nap után, ugye kiesett 1 hét. Utána már ott is aludt. 1 hónapig nem aludt, csak sírdogált az ágyon ülve:-(
2012. márc. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel vigyázz, mert ha sokat van otthon, egyszer csak beintenek. Én úgy jártam, hogy ment 4 napot az oviba a lányom, aztán 2 hetet volt otthon, megint ment 4 napot, 1 hetet otthon. Aztán mondták, hogy májusban már ne is vigyem, jön az év vége, kevesebb óvónő van, nincs kapacitásuk egy beszoktatós gyerekre. Pedig a lányommal egyébként semmi gond nem volt, egyszer sem sírt utánam.
2012. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves fiammal le sem telt a 2. beszokós hét. Csütörtökön belázasodott, pénteken már nem is vittem. Aztán ez a csonka hét kimaradt. Kíváncsian várom a holnapot... Bár nála addig nincs gond, amíg kint játszanak az udvaron. De ha be kell menni csoportba, már kezdődik a sírás. A fektetés meg aztán fél órás, üvöltős procedúra mire kidől és esetleg bólogat fél-1 órát.Aztán hozhatom is haza...Szerencsére azért az ebédet nagyjából megeszi.
2012. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi magán bölcsibe járunk, kedden kezdte és pénteken már ott aludt és hétfőn egyedül aludt el, amit itthon azelőtt soha. 1 hónapja jár, most lett először beteg, 1 hetet volt itthon, kíváncsi vagyok holnap mit szól hozzá, hogy újra megy.

Nekem borzasztó rossz tapasztalatom volt az állami bölcsivel (1 órát voltunk ott beszoktatáson és sírva jöttem ki) és úgy döntöttünk, hogy inkább kinyögjük ezt a pénzt, de a kisfiunk szeressen a bölcsibe járni. Reggel már várja, hogy menjen és örömmel szalad be. Hogy holnap mi lesz, én is kíváncsi vagyok, majd megírom.

2012. márc. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az én lányom is magán bölcsibe jár, az államiba nem vették fel, nekem meg muszáj áprilistól dolgozni. Ebben a bölcsiben viszont nagyon kitolják a beszoktatást, az első héten végig bent játszottam velük a csoportban, a második hét közepe felé már el tudtam tűnni 1 órára, a hét vége felé pedig már 3 órára, ott is ebédelt a lányom. Na itt tartottunk mikor beteg lett. 2 hét múlva dolgozom és nagyon félek, nem fog menni az alvás, egész napos beszokás ilyen kevés idő alatt...

Várom majd kedves anyukák, hogy fogadta a kicsitek a kihagyás után a bölcsit és köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 19. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is így jártunk.

Márc. 1-én kezdtük a beszoktatást, de sajnos elkaptak valami jó kis köhögős-orrfolyós-lázas vírust (sajnos sokan viszik betegen is a gyerekeket a bölcsibe, mert nem tudják hová tenni). A kisfiam 7 napot ment már a bölcsibe, a múlt héten kihagyta a 3 napot, a kislányom viszont csak az első 4 napon ment, mert rajta jött ki hamarabb a betegség, és neki súlyosabb is lett, bronchitis lett belőle. Ma voltak újra a bölcsiben.

Pont az ebéd utáni ottalvás jött volna, de arra ma sem került sor, majd holnap. Reggel viszem őket (otthon reggelznek), tízórai és ebéd van a bölcsiben, a 2 között vannak az udvaron, ebéd után jönnek haza.

Nálunk ráadásul az elmúlt héten (amikor még jártunk) az egyik gondozónő volt beteg 2 napot, most pedig egész héten szabin van a másik.

Nálunk az evéssel nincs gond, nagyon jól esznek a bölcsiben mindent, a gyerekekkel is jól elvannak, "vegyülnek", játszanak, a gondozónőktől nem félnek, mosolyognak rájuk. Csak a pelenkázáskor volt sírás, de erre felkészítettem a gondozónőket, mert utálják itthon is, ha hanyatt kell feküdniük.


Beszélni még nem tudnak, így véleményt mondani nem tudtak a bölcsiről.

2012. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!