Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák mit szólnátok ha ez...

Anyukák mit szólnátok ha ez történne veletek az oviban?

Figyelt kérdés

Ma voltunk a kislányommal nyílt napon az oviban, akinek az apukája afrikai származású és megörökölte a kreol bőrét.Az egyik gyerekkel szeretett volna játszani a lányom, de láttam, hogy annak az anyukája elhúzta onnan a gyerekét és mondta neki, hogy ne menjen oda a lányomhoz, mert cigány gyerekekkel nem szabad játszani.Nekem ez nagyon fájt, mert a lányomat tisztán, rendesen járatom, ápolt család vagyunk és szerintem abszolút látszik, hogy nem azért kreol mert cigány származású.Előre félek, hogy ki fogják így közösíteni az oviban, bár az óvónénik nagyon kedvesek voltak.

[link]


2012. márc. 20. 14:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
viccelsz? gyönyörű lányod van,egy pillanatra sem néz ki cigánynak! :O
2012. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörű kislány :)
2012. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Csodaszép a kislányod :-)

Szomorú, amit leírtál. A történet folytatása nagyrészt az óvónőktől fog függeni, hiszen az Ő nevelésük is nagyon sokat jelent a gyerekek számára. Akár azt is kérheted, hogy szülői értekezleten hozzák fel a témát.

De lehet, hogy erre az egészre nem is lesz szükség. A gyerekek a legritkább esetben foglalkoznak a bőrszínnel, a szülők meg nem járnak szerencsére oviba.

Gratulálok a leányzóhoz, tényleg gyönyörű.

2012. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Én biztos hogy azon melegében az anyuka "torkának estem" volna. Csodálom az önuralmad. :)
2012. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

Az az anyuka primitív volt. Ennyi. És ha a lányod történetesen cigány lenne, akkor is szörnyű butaság azt mondani egy kicsinek, hogy ne játsszon vele, csak azért mert nem szőke és kékszemű. Felháborító. Én a helyedben elmondanám az óvónéninek az aggályaimat, és kérném, hogy majd figyeljen a kicsi beilleszkedésére. Amúgy én direkt kérni szoktam a fiamat, hogy játsszon azzal is, aki valamilyen szempontból más. Tegnap egy downos kislánnyal mászókászott. Ez egy plurális társadalom, sokfélék vagyunk, miért nem lehet ezt elfogadni?... Olyan szomorú, hogy ilyen buták némelyek.

A kislányod pedig gyönyörű!:)

2012. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Felháborítónak tartom, és nem biztos hogy szó nélkül hagytam volna. De még ha cigány lenne, akkor sem szabadna ilyet mondani, főleg hogy úgy mondta hogy hallottad.

Amúgy tényleg nagyon szép kislányod van, gratulálok.

2012. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%

Gyönyörű kislányod van:):):)!!!!!


És valóban látszik,hogy kreol bőr, és nem cigány!!! Úgy látszik adott anyuka gondban van szinekkel.

Remélem az ovónénik kelleő figyelmet fognak fordítani arra,hogy a gyerekek ne közösítsék ki a lányodat. Valóban nem a bőrszín számít. Van magyat,fehér börű ismerősöm,akitől már akkor kiráz a hideg ha meglátom..

2012. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon aranyos, barátságos kislány egyébként, remélem a gyerekek szeretni fogják az oviban.

Egy kisvárosban élünk, még eddig senki nem nézte cigánynak a kislányomat, igaz sokan ismerik itt a férjemet, szóval tudják, hogy ki az apukája:)

Az ovit csak szeptembertől kezdjük, de ha ilyet fogok még tapasztalni, biztos szólok majd a szülői értekezleten:(

2012. márc. 20. 14:59
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon elek. Unakaocsemek osztalyaba jar egy kisfiu (nagyon fekete), nem csufoljak.

Jatszohazban dolgoztam, jott 2 fekete kislany, a gyerekek eleinte furan neztek rajuk, majd 2 percen belul bevettek oket a csapatba.

2012. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
Jaj, nagyon édes, én elfogadnám. Hül.e anyukákkal pedig ne foglalkozz. Szeretni fogják ne izgulj, jár oda több gyerek is, akiknek normális szülei vannak. És ha cigány lenne, de normális, akkor se lenne probléma.
2012. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!