Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok mennyi a bölcsis...

Nálatok mennyi a bölcsis gondozási díj?

Figyelt kérdés

Hétfőn lesz szülői, ott derül ki, nálunk mennyit kérnek majd :(

(Komolyan ez annyira rosszul érint, így is éppencsak megélünk, persze eddig is mindig volt valahogy, de most annyi minden összejött egyszerre és nagyon elkeseredtem. Erre fel ma szóltak, hogy mégiscsak lesz gondozási díj, holott nemrég még azt hirdette ki a polgármester, hogy itt nem szednek majd. Dehát a szegény embert az ág is...)


2012. márc. 22. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:

2 lehetőség van. Vagy otthon maradsz, és ingyen van otthon a gyerek, vagy fizetsz :( Én nem kaptam Gyed-et se, mert képes voltam határozott idejű szerződésről menni szülni a második gyerekkel. Ez van. Persze a Gyes se emelkedik soha egy fillérrel se :( Tudom, úgyse találnék munkát 2 gyerek mellett úgy, hogy a nagyszülők messze vannak, szóval a bölcsi egyelőre nem érint, éldegélek a Gyesből...

Kiváncsi vagyok, milyen összegeket irnak!

2012. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem maradhatok itthon, mert akkor éhen halunk. Két munkahelyem van, a gyerekeim 3.5 és 2 évesek.

Elsősorban nem panaszkodni akarok, csak tényleg érdekel, kiket hogy húznak le még ezzel is!

2012. márc. 22. 12:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék!
2012. márc. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi pont tegnap tudtuk meg, hogy nálunk nem vezetik be. (Pest melletti kisváros.)Nagyon örültünk Neki.
2012. márc. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Állitólak X kerben sem vezetik be.Étkezési hozzájárulás van 9 e ft körül egy hónapban...Sőt itt a X kerben még a magánbölcsit is az önkormányzat fizeti a helyi lakosoknak..:-))Gondolom helyfüggő...sajna..:-((
2012. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Jövedelemfüggő lesz, szept 1-étől kell majd fizetni.

57 ezer ft/fő-s jövedelem alatt ingyenes, mi a következő sávba esünk és 2100 ft-ot kell majd fizetnem havonta. A legmagasabb összeg valami 6800 ft.

Azzal indokolták, hogy a környéken mindenhol van, és ha itt nem szednek, akkor majd mindenki ide akarja hordani a gyerekét... ám mikor rákérdeztük, hogy vajon ha így is kevés a férőhely és sok dolgozó helyi lakosnak nem jut be a gyereke - márpedig ugye ők elsőbbséget élveznek mindenkivel szemben -, akkor vajon a máshol lakók gyerekét hogyan vennék fel??? De erre az intézményvezető csak vonogatta a vállát.

Szerintem meg az önkormányzat nem mer direktben szembeszállni az állammal, hát megszavazták és kész, a bölcsik ebből egy forintot se fognak látni úgysem.

Nekem viszont teher ez plusz kétezer Ft is sajnos :(

2012. márc. 27. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi kérdés, de nálunk 2013. szeptemberétől ennyit kell fizetnem (20 napra):


Étkezés: 8.100 Forint

Gondozási díj:

a) legkevesebb: 2500 Forint

b) legtöbb: 11900 Forint


Mi a kettő között vagyunk valahol, bár még az is meglehet, hogy közel 20ezret kell majd fizetnem a lányunk után.


Egyébként, ha valaki nem tölti ki a jövedelem igazoló papírt, akkor az 680/nap gondozási díjban "részesül"!


XV. kerületi bölcsőde!

2012. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!