Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi kezdésre mit szerezzünk...

Bölcsi kezdésre mit szerezzünk be kisfiunk számára? Általában mit kérnek?

Figyelt kérdés
Augusztusban kezdjük a beszoktatást, de azt mondták csak szeptemberben kapunk egy listát, hogy mi kell. Megmondom őszintén, hogy szeretném apránként beszerezni, hogy ne egyszerre kelljen sok pénzt kiadni.

2012. márc. 27. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs!

Engem is érdekelne,mert mi is ősszel kezdünk,és én is apránként venném meg a dolgokat!

2012. márc. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fésű, kéztörlő ha pelenkás akkor pelus és popsitörlő (utóbbit akkor is vihetsz ha bilizik) kényelmes, nem túl zárt benti cipő,+ 1-2 váltás ruha.Hirtelen ezek jutottak az eszembe.
2012. márc. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem vettem semmit kifejezetten a Bölcsibe.

Ami kell:

Ágyneműhuzat, vagy pléd kispárna( volt itthon)

Benti cipő ( nyári egyik szandálját fogtuk be)


Havonta kell vinni tisztasági csomagot, ami a közösbe megy:

1 cs. zsebkendő,

1 folyékony ,szappan,

1 cs szalvéta


Gyermeked részére pelenka, popsitörlő


Heti 1 alkalommal viszek kekszet, de van aki gyümölcsöt hoz, hogy tízóraira legyen nekik, mert arra csak tea, szörp, vagy gyümölcslét kapnak.

2012. márc. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nálunk törölközöt adnak, fésű fogkefe nem kell. Ovis zsák sem kellett, mert nincs hely hová felakasztani, de szuper kis szekrénye/polca van mindenkinek.
2012. márc. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi is szeptemberre jelenkeztünk bölcsibe.

Nekünk azt mondták, hogy májusban van a felvétel véglegesítése.

Ti hogyhogy már tudjátok, hogy felvették?

2012. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk nem kell ágynemű,törölköző,fésű ,pohár ők adnak.szerintem kérdezd meg a bölcsit.váltócipő,ruha kell,pelenka,popsitörlő.popsikrém,csoportpénz,szalvéta,zsebkendő,szappan havonta.
2012. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Monini29 válasza:

Móni (néni) :) vagyok, bölcsiben dolgozok gondozónőként... Úgy látom nagyon változó, ki hova viszi a gyereket... Nálunk (Miskolc,9.) van a gyerekeknek saját szekrényke, ahová a ruháit rakják (váltás ruha-leönti, leeszi, bekakil, bepisil, stb.), ezekből legyen, nem kell 20 db, de 2-2db nadrág-póló,hosszú ujjú, nyáron rövidnadrág, stb...évszaknak megfelelően...kabát, sapka, stb, mikor mi... legyen váltócipő, bentre szandál a jó, ami azért tartja a lábát, és nem utolsó szempont az önállósodás miatt, hogy egyszerű legyen le-felhúzni, és persze ne legyen 6 számmal nagyobb, de kisebb se :) (gyakori probléma!), aztán legyen persze pelenka(eldobható), textilpelenka nem kell általában az van mindenhol! De lehet hogy kérik máshol. Nálunk nem kell ágynemű, mert van bölcsis, azt mi cseréljük, de van ahova kell...na ezzel aztán nem sokat segítek! Amúgy érdemes venni gyerekágyneműt, mert szerintem oviba mindenhova kérik majd...nem romlik meg... Mi törölközőt se kérünk, de itt is van olyan bölcsi, ahová igen. Mi szoktunk kérni tisztasági csomagot. Tartalma: p.zs, papírtörlő,wc-papír(főleg szobatisztáknak), popsitörlő, szappan (ha lehet kisebb méretű,és lehet folyékony is, az jó a kaka lemosáshoz, meg a gyerekeknek is), szalvéta. Mi nem kérünk mindig mindent, csakis azt, ami elfogy(főleg a p.zs.,az orrfolyás állandó). Nálunk ez kell. Minden bölcsiben más a szokás, úgyhogy remélem segítettem, de azért jobb megkérdezni az illetékeseket, vagy olyan szülőket, akiknek a gyereke már jár az adott intézménybe! További kérdésekre is szivesen válaszolok, toth.monika79@freemail.hu címre írhattok! Jó bölcsizést!

Móni

2012. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Monini29 válasza:
Jaaa, és mindenhol az ovos beíratkozással egyidejűleg van a bölcsibe is a fix beíratkozás, május első hetén szokott lenni!!! Ezt ki szokták írni a bölcsiken kintről látható helyre is!!!
2012. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!