Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen és miért vették...

Hány évesen és miért vették ki gyermeked orrmanduláját/manduláját? Jobb azóta?

Figyelt kérdés
4 éves fiam nagyon beteges, ovi óta szinte minden 3. naptól kezdve nagyon csúnyán köhög. A köhögése hányásba szokott torkolni kivétel nélkül mindig. Szeretnék ekresni egy jó fül-orr-gégészt, aki nem csak antibiotikumot töm bele, hanem esetleg felvilágosít, hogyha jobb lenen neki mandula nélkül :(
2012. ápr. 1. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Én most 20 éves vagyok, de világéletemben, főleg gyermekkoromban rendkívül sokat szenvedtem a mandulám miatt. Folyton begyulladt, amire persze kaptam az antibiotikumokat. Az orvos azt mondta, hogy ki kell venni a mandulámat. Édesanyám még vagy 3-4 orvoshoz elvitt, akik eltérően nyilatkoztak. Vagy azt mondták,hogy ki KELL venni, vagy azt, hogy SEMMI ESETRE SEM. Ezért felkerestünk egy nevesebb orvost, aki nemes egyszerűséggel ennyit mondott: Ki volt az a hülye, aki azt mondta, hogy ennek a gyereknek ki kell venni a manduláját?


A konklúzió -nem csak a fentiekből- az, hogy hülyeség minden mandulagyulladásra hajlamos kölyköt műtétre cibálni, pusztán csak abba kell hagyni az egészségtelen antibiotikum nyeldeklést, megtalálni a SZEMÉLYRE SZABOTT gyógymódot és vígan élni. Az a mandula nem véletlenül van ott és csak INDOKOLT esetben kéne hozzápiszkálni.

2012. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 17 éves vagyok, 3 éves koromban (vagy 4?) vették ki a mandulámat. Anyukám elmondása szerint előtte nagyon beteges voltam, sokszor alig kaptam levegőt stb.. Mi is felkerestünk sok orvost, ők is eltérően nyilatkoztak. Aztán végül kiszedték mindkét mandulámat, azóta semmi ilyen jellegű (és másmilyen) problémám sincs.
2012. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor szabad kivenni, ha tényleg komoly indok van rá. A gyulladás nem az. A mandula szűrőszerepet játszik. Oké, hogy nem lesz utána begyulladva, mert nincs minek, de mi szűr majd...? :) Na ugye.
2012. ápr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kb. 4-5 éves voltam, amikor kiszedték az orrmandulámat. Annyira begyulladt, hogy beledagadt a füljáratomba (begyullasztva ezzel a fülcsontjaimat), és gyakorlatilag nem hallottam. Miután kiszedték a hallásom többé-kevésbé visszatért, még mindig kicsit rosszabb, de már nem jelent problémát. A kisöcsémnél merült fel a kivétel (ő állandóan köhög, folyik az orra), de nem akarják neki kiszedni. Szerintem, ha állandó jellegű problémát okoz, jobb ha kinn van.
2012. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én 24 voltam mikor kivették,már gyerekkorom ota problémák voltak vele,akkor ki is akarták szedni,anyukám nem engedte.Késobb begyulladtak tole a nyaki nyirokmirigyek,miota kivették nincs semmi problémám,a fiamnak 8 évesen szedték ki,neki ráment a gyulladás a veséire,azota is orvosokhoz járunk,de egyébként jobb ,hogy kiszedték neki,azota nem beteges
2012. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az nem írtam, hogy minden eggyes megbetegedésénél a doki mondja, hogy úgy be van durrnava mindene, hogy 40%-os halláscsökkenése van. Folyik a füle... és amikor beteg, akkor "pavor-os", éjszaka felül az ágyába és vígasztalhatatlanúl sír. Ez elvileg azért van, mert fulladásérzete van a gyerkőcnek...hát ezek vannak.


Nekem 19 évesen vették ki, inkább még bevállalnék 2 császárt, minthogy átéljem újra helyi érzéstelenítésben a mandulaműtétet....lehet tényleg jobb lenne most kivetetni neki altatásban ..:(

2012. ápr. 1. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a te döntésed, de nagyon fontold meg.
2012. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is csak saját példát tudok mondani, nem a gyerekemét. Állítólag kiscsoportba úgy jártam, hogy 1 hét ovi, 2 hét otthon, 4 évesen kivették a manduláimat, azóta két kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam beteg. Utoljára úgy 15 éve voltam lázas beteg. Nekem mindenképp jó volt, hogy kivették.
2012. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4-5 évesen vették ki a lányomnak.Az óvodába a logopédus tanácsolta.Semmivel nem lett jobb!


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!