Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Herpesz a szájüregben? Hasonló...

Herpesz a szájüregben? Hasonló helyzetben lévő gyerekek anyukái, nektek mi vált be, mi mulasztotta el. Meddig tartott?

Figyelt kérdés

2,5 fiam péntektől tegnapig 38-38,5 fokos láza volt. Ma csak hőemelkedést mértem eddig.

A hétvégén a szája szélén lett egy hólyagos sebszerűség, ami már leszáradni látszik.

Viszont ami aggasztóbb, hogy a szájában a két "pofazacskó" oldalán egy-egy kisebb fehéres folt van. Azt fájlalja és nem igazán eszik szilárdat. (Bár csodálkozom, hogy tegnap és ma ebédre megette a rakott kelt tejföllel. De pl. reggelire, vacsorára, jó ha a tejet megissza.)


Ma délelőtt voltunk orvosnál (egy idióta, de hiába akarnék váltani, mert mind egy kalap alá való...). Megnézte és nem is tudta pontosan megmondani, hogy mi lehet. Szerinte afta....de csak találgatott.Nem is írt rá semmit.

Mondta, hogy vegyek Corsodyl-t (ami nem mentolos, de a patikus szerint az alkoholmentes is mentolos és gyereknek nem ajánlja) és higítva azzal kenegessem. Végül nem mertem Corsodylt venni így Gengigel Baby-t vettem potom 3000Ft-ért. De azzal sem igazán hagyta bekenni, mert ráharapdált az ujjamra, fültisztító pálcikával meg nem sikerült szétkenni odabent.


Mitévő legyek, milyen "szerrel" próbálkozzunk???:((


2012. ápr. 10. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Az én fiam is hajlamos erre. Strepsilst szokott szopogatni,az nagyon jó. Meg a Gengigél folyadékkal öblöget és gargarizál, bár ő 5 éves. Nem tudom a tied esetleg próbált-e már öblögetni vagy gargarizálni. (3 éves kisebbem már tudja)A bekenés nálunk is nehezen megy.
2012. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos az enyém még nem tud öblögetni.

Most nézegetem a neten, hogy valamilyen oldat hátha van.


Gingisol-t találtam (ami a tájékoztatóban szerepel, hogy aftára is való), nem drága. CSak körbe kell telefonálnom a patikákat, hogy kinél kapható, Hátha a fültisztító pálcás kenegetés segít...

2012. ápr. 10. 14:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve van itthon Tantum Verde spray, azzal próbálkozom.
2012. ápr. 10. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak nemrég herpanginája volt, a szája, a mandulái tele voltak herpeszhólyagokkal.

A mandula miatt antibiotikumot kapott (Cetirizin-t (szart se ért)), ezen kívül Cataflam cseppet a fájdalomra, lázcsillapítót, és a glicerines ecsetelőt, amilyet a szájpenészre is adnak.

Ja, és Nurofenes fecskendővel itattam, hogy ki ne száradjon.

(Mi végül kórházba kerültünk, mert igaz, hogy a herpanginával megbirkózott volna a szervezete, de mivel súlyosan atópiás, teljesen elterjedt nála a herpesz testszerte.)

Ha herpesz, Telviran kenőccsel a külső hólyagokat kezelheted, ha súlyosbodik, akikor tudjad, hogy létezik Zovirax szirup (antibiotikum). A házi orvosunk annyira nem találkozott még ilyen esettel, hogy nem ismerte a Zovirax szirupot. :-(


A barátnőm kislányának aftája volt, ők tantum verdével fújták. Ha afta van a szájában, akkor valószínűleg a tápcsatorna "másik végén" is találkozni fogsz vele, és ott is kezelést igényel.

2012. ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Este kaptunk apóséktól Aloe First sprayt is. Most inkább azzal fújom, állítólag nekik sok mindenre használ.

Hát kíváncsian várom.

2012. ápr. 10. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!