Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermek szemüvegére hogy...

Kisgyermek szemüvegére hogy tud vigyázni az oviban?

Figyelt kérdés

Kislányom most kap szemüveget (rövidlátás), ezért az óvodát már szemüvegben kezdi. Aggódom, hogy fog tudni rá vigyázni?

Hova teszi amikor öltözködik? Nem ül rá a többi gyerek? Nem veszik le róla?

Milyen tipikus problémák szoktak lenni vele? Mire készüljek fel?



2012. ápr. 11. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem szemüveges a gyerek csak a férjem, de múltkor mikor csináltatta a napszemüvegét, akkor nézegettem, hogy a gyerekszemüvegek olyan anyagból készülnek amikre ráülhetsz, ráléphetsz akkor sem lesz baja.

habár gondolom ezeknek az ára is igen húzos, de szerintem megéri mint minden hónapba újat csináltatni.

olvass utánna melyik márkák a jók és olyan keretet csináltass neki.

2012. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát, jó kérdés, az én lányomnak is van egy éve (2,5 éves most) és szeptemberben kezdi az ovit. Ő enyhe kancsalság miatt kell, hogy hordja takargatva (már nem kell minden nap takarni).

Én is izgulok ezen, hogy ha akkor még kelleni fog a szemüveg, nem törik-e mások össze, nem hagyja-e el... Persze gondolom az ovónő figyel majd -remélem-, mert bár nem a legdrágább a keret, de így is jó drága volt (nekünk) ahhoz hogy csak úgy más eltörje...

2012. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Válassz minél masszív, és minél olcsóbb szemüveget, és legyen egy pót is! Kivédhetetlen hogy sérülés lesz. Játék közben dobálóznak, akár egy labdával is leüthetik róla.

Legyen neki kis tartója, és megtanítani, hogy amíg öltözik abba tegye. Lehet kis kanócot is tenni (szemüveglánc) hogy ha le is esik, ne essen le.

Szerintem az ovónénik vigyáznak arra ne vegyék le róla, legfőképp ne üljenek rá!.

Nekem 10 évesen törték össze. Igaz én vettem le megmutatni az új szemüvegem, erre akinek odaadtam kettétörte.....

2012. ápr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is van,ő is szeptemberben kezdi az ovit.Én arra gondoltam,hogy veszek neki egy nyakba akasztható szemüvegtartót,és ha leis akarna esni akkor is a nyakában marad.Némelyik ruhánál az is megoldható hogy rajta maradjon csak áthúzom a szemüvegen (félig nyitott).Esetleg az még praktikusabb ha gombos,vagy cipzáros felsőt adunk rá és akkor tényleg nem kell levenni a szemüveget sem!A játékra hááááááááááááát bele sem merek gondolni,mert elég eleven a fiam,volt már itthon is baleset a szemüveggel nemhogy az oviban! Csak abban reménykedem hogy figyelnek az óvónők is rá,bár én nem sok jót hallottam a mi ovinkról,viszont nem válogathatok mert falun lakunk és ez az egy ovi van.
2012. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. nekem a szemüveglánc nem tűnik biztonságosnak, hátha a nyakára tekeredik, h.lyéskednek vele.

2. Kössél rá BIZTOSTÁSt, akkor olcsóbb a következő, vagy a javíttatás

3. mindig tegye le magas helyre, ha leveszi, akkor nem ül rá senki

4. most már sokkal jobbak a keretek, mint 20 éve, ha ráül, akkor is hamarabb visszaalakul a formája, nem megy tönkre véglegesen.

2012. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mostanában láttam valahol hirdetni MiraFlex gyermek szemüveget, ami rugalmas. Keress rá.
2012. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni,de az én kislányomnak nemrég eltörött a szemüvege,így újat kell vennünk.Az eset:Ebéd után amikor az alváshoz készülődtek,a lányom lerakta az ágya mellé a földre a szemüvegét.Keléskor az egyik kisfiú rálépett,és ripityára tört.Sajnos nem nagyon lehet kivédeni ezeket a baleseteket.
2012. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tud vigyázni a legjobban, ha szólsz az óvónéniknek, dadusoknak, hogy öltözéskor, vetkőzéskor, alváskor vegyék le róla Ők.

Az én gyermekemnek van szemüvege, van egy tokja is a polcán, abba teszik, ha alszik. Ő kiscsoportos, de eleinte sokszor elmondtam neki, hogy vigyázzon rá, ne nyúljon hozzá és más se nyúlkáljon hozzá, csak az óvónénik, dadusok. Megértette. Mi úgynevezett sportpántot vettünk hozzá, ami eredetileg felnőtt méretű, de levágtuk az ő méretére. Ez megakadályozza azt, hogy ha elesik a gyerek, akkor a szemüveg lerepüljön róla.

Először szép lassan otthon szoktasd a szemüveghez. Eleinte csak rajzoláshoz, könyv nézegetéshez használja, majd egyéb tevékenységekhez is a lakásban, napról napra több ideig legyen rajta. A lépcsőzésnél segíts neki mindenképpen! Ha már bent megszokta, akkor a kinti sétához, játszóterezéshez is add rá. Ha már majdhogynemcsak egész nap elviseli a szemüveget, nyert ügyetek van!

Azt próbáljátok megoldani, hogy a szemüveg megszokása és az ovikezdés ne egy időre essen, az oviba már akkor vegye fel a szemüveget, ha rendesen megszokta!

Nekünk szerencsénk volt, mert 5 nap alatt jutottunk el odáig, hogy egész nap viselte a szemüveget, de általában ez 2-3 hét. Türelmesnek kell lennetek és fogja fel úgy a dolgot a kislány, hogy ez nem rossz dolog, legyen rá büszke, hogy milyen szép, csinos, aranyos a szemüvegben, divatos, stb... és nincs mindenkinek olyan!

Sok sikert!

2012. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még annyi jutott eszembe, hogy ne engedjétek, hogy ő vegye le, fel, mert egy rossz mozdulat... Ezt az optikus is mondta. Bármi gondja van a szemüveggel, szóljon valakinek, aki segít.

Ja, és az oviba is vigyetek majd szemüveg törlő kendőt. A legjobb az eldobható alkoholos! Lidl, Aldi, Rossmann, Dm boltokban kapható 30 vagy 50 dbos kiszerelésben pár száz forintért!

2012. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a hasznos tanácsokat!

Igen, akkor óvónénikkel kell majd előre beszélnem, kislányomnak meg megtanítani, hogy csak óvónéninek adja, ha le kell vennie, az lesz a legegyszerűbb talán. Tokra gondoltam, hogy viszek, törlőkendő nem jutott eszembe, tényleg, az is fog kelleni. Tavasszal szerintem hozzászokik már, szeptemberre remélem azzal nem lesz gond.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat!

2012. ápr. 12. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!