Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » TSMT torna mikor ment flottul...

TSMT torna mikor ment flottul nálatok?

Figyelt kérdés

egy hete csináljuk de nagyon nyőgvenyelősen megy :(

eddig egyszer sem csináltuk rendesen végig a feladatokat, mert 5 pörgetés után megunja, 2 lökés után leszáll a deszkáról, stb.

Ti gyereketek mikor jött bele annyira, hogy simán végigcsináljátok a feladatokat?

annyira el vagyok keseredve :(



2012. ápr. 12. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


MI már tapasztaltak vagyunk :-) .


Nálunk is úgy indult mint nálatok,kínkeserves volt,az én fiam rugdosott,csípett,mindent elkövetett,hogy ne kelljen tornáznia.

Aztán beletörődött pár alkalom után ,hogy muszály csinálnia,ehhez persze az kellett,hogy ha törik,ha szakad végigcsináltattam vele.Néha annyira kimerültem a torna után idegileg a torna levezényelésében,hogy nagyon elkeseredtem,mert nem akarta csinálni,sírt én pedig ennek ellenére is végigcsináltatom vele.


Most akkor tekintem sikeresnek a tornát,ha minden feladatot végigcsinált,az nem baj,ha közben noszogatni kell,vagy elszalad két feladat között és szólnom kell,hogy jöjjön folytatni.


Akkor van kudarcérzésem,ha valamelyik feladatnál megakadunk,mert nem akarja csinálni és sír,hogy ő nem akar tornázni,utálja,ilyenkor általában fáradt ,nyűgös,de még így is végigcsináltatom vele a feladatsort,az is igaz,hogy ilyenkor kb 1 óra alatt a máskor 20 perces tornát.


Mennyi idős a gyermeked,miért tornáztok ?


Az enyém 6 éves ,hiperaktív .


Meglátod,ha most következetes vagy és érezteted vele,hogy nincsen a torna alól menekülés,akkor kénytelen lesz beletörődni ,talán még élvezni is fogja idővel,ha dícséred.

2012. ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2,5 éves és nehezen beszél, azért tornázunk, tornáznánk.

köszi a biztatást, kitartok! csak annyira nehéz :(

nálam is úgy van ahogy írod, teljesen kimerülök a tornától és akkor még küzdeni is kell, hogy maradjon a labdán vagy deszkán :(

2012. ápr. 12. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mi nemrég kezdtük, az első - nyolchetes - tréningen vagyunk túl. Teljesen átérzem a helyzetet, ugyanígy ment nálunk is az eleje, megunta, felállt és elment, sőt, el sem akarta kezdeni ("fáradt vagyok, most nem", "éhes vagyok, majd vacsi után" stb. - jöttek a kifogások rendesen), nagyon nehezen bírtuk aktivizálni. Nálunk sokat segített, hogy az egész család csinálta, én és a férjem pörgettük, tologattuk felváltva, hozzá minden feladathoz mentek a mondókák (és ő imád mondókázni), valamint ha az egyik eszközzel pl. gördeszkával véget értek a feladatok, akkor a kisöccsét (aki kétéves) a másikunk ugyanúgy megtornáztatta rajta. Így végül olyan érzése volt, hogy ez egy családi program. Nagyokat nevettünk közben, meg átköltöttük a mondókákat idővel, sőt, a gördeszkás feladatok némelyikénél (pl. az ütközősnél, amikor apa és anya között löködni kell a gördeszkát) viccesebbnél viccesebb szavakat gyűjtöttünk, úgy mint sütifélék, állatnevek, Thomas a gőzmozdony szereplői - így végül mi elértük, hogy egész jókedvvel és önként csinálja. Nálunk inkább a heti gyakoriság megtartása volt gond, egy-egy hét ki is maradt, mert beteg lett, azt utána pótolni kellett, úgyhogy mi végül is inkább ezért kínlódtunk vele.


De amúgy megéri ám nagyon! Az én kisfiam majdnem 4 éves, és az elmúlt két hónapban annyit fejlődött, hogy csak na. Beszédét nem lehetett tisztán érteni, nagymozgása ügyetlen volt, ezeken a területeken óriásit fejlődött. Pl. eddig hallani sem akart a futóbringáról, most hirtelen elkezdte használni nagyon ügyesen, és a beszéde is szinte kristálytiszta lett. Mi folytatjuk, nemsokára kezdjük a következő nyolchetes tréninget!

2012. ápr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ó , csak 2,5 éves...


A kissebb gyermekemet is megnézettem szakemberrel és úgy ítélte meg,hogy lehetséges ,hogy nála is lesz figyelemzavar,hiperaktivitás,túl gyorsan fejlődött a mozgása ,emellett nem igazán beszélt ,ez most volt nemrégen másfél éves korában,el is vittem a TSMT betanításra,de ott sem ment szinte semmit nem akart csinálni és itthon ugyszintén nem.Mivel azért annyira nem is egyértelmű nála,hogy valóban probléma van vele,ezért abban egyeztünk meg a szakemberrel,hogy ne erőltessük,mert túl kicsi hozzá és inkább a komolyabb és egyértelműbb problémával küzdő testvért fejlesszem.


Egy 2,5 éves gyermekkel valóban kínszenvedés lehet az,hogy megszokja a tornát ,mert még olyan pici ,hogy nem érti úgy meg mint egy nagyobb a dolgokat.

Erőltetni kell a tornát,ki kell tartani,mást nem tehetsz .



Bíztatásul :a nagyfiam sem beszélt egészen 2,5 éves koráig,aztán egyik napról a másikra teljes mondatokban,nyelvtanilag helyesen.

2012. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisebbik lányom még csak 15 hónapos, de mi is csináljuk 2 hónapja. Nekünk sem megy túl könnyen. Ő még persze nem beszél, csak leszáll a labdáról, tekereg össze-vissza, bohóckodik vagy sír, ha nem akarja csinálni. És nyilván észérvekkel, viccesen stb. sem lehet visszaterelni. Ha nagyon nehezen megy, akkor variálom a feladatok sorrendjét, többször megcsinálom vele azt, amit szeret, aztán vagy sikerül, vagy nem.

A mi gondunk amúgy, hogy kb. 8 hónapos kora óta csak lábujjhegyen áll, nem talpon. 1 hónapja megtanult járni, szépen talpon, de ha megáll, továbbra is lábujjhegyezett. Mostanra pedig megtanult lábujjhegyen járni és mezítláb csak így hajlandó menni. Idegrendszeri problémára gyanakodnak, bár csak jövő héten megyünk neurológushoz.

2012. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!