Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » UTÁL HAJAT MOSNI 2 ÉV KÖRÜLI...

UTÁL HAJAT MOSNI 2 ÉV KÖRÜLI GYERKŐCÖD? Ordít mint akit nyúznak, szinte levegőt sem vesz? MIT TESZEL?

Figyelt kérdés
Segítsetek Anyukák!!!! :( 2 éves kislányom utál hajat mosni.1 héten 1x mossuk,de akkora tortúra!Minden nap fürdés előtt már elkezd "üzletelni",hogy "hajadat nem,hajadat nem".És mikor eljön a "nagy nap",én már előre rettegek:(Annyira sír,hogy szinte nem vesz levegőt,totál kiborul.Próbáltunk vele már minden játékot közben,az apja buborékot fújt neki,mert azt imádja,de még az sem érdekli ilyenkor.Adjatok tippeket,ki hogyan csinálja?Annyira el vagyok keseredve:((((

2012. ápr. 17. 07:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
3 gyerekből kettőnek volt ilyen korszaka, én megmondtam,hogy hajat KELLmosni.Üvölteni lehet, sírni lehet,mozogni és rugkapálni nem. kiskéztörlőt szorít az arcához, így ő vigyáz arra, hogy a szemébe ne menjen. És megmostam, Nem nagyon tudsz mást tenni. Tudja mi jön, nem rugkapál,csak üvölt.
2012. ápr. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nem csípi a szemét a sampon?

Nálunk nincs ilyen probléma, 2 éves a kis fiam.Próbáld meg, hogy megmondod neki, hogy na akkor ma megtanulod, hogy kell egyedül hajat mosni. Nálunk sokszor elkezdi, aztán segítek neki.

2012. ápr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
2 és fél éves a fiam, ő se nagyon szereti a hajmosást, de kétszer egy héten ki lehet bírni (azért kétszer, mert neki hosszú szőke haja van, több gondozást igényel). Én azzal szoktam neki érvelni, hogy jó akkor levágjuk géppel, és elég lesz egyszer mosni, erre ő "nem vágjuk", aztán csak engedi a hajmosást. Így ugyanazt tudom írni, mint az első válaszoló, hogy meg kell mosni és kész. Majd megbékél vele előbb vagy utóbb.
2012. ápr. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi,hogy írtatok...

A kéztörlő nem rossz ötlet ...kipróbálom.

Próbáltam már ,hogy mondtam neki,hogy Ő csinálja,de nem akarja,csak előre ordít...mondjuk akkor is ordít,amikor az arcát akarom megmosni,és fürödni sem nagyon szeret:(Csak gyorsan mosakodjunk meg és szálljunk ki,nem úgy mint a többi normális gyerek,hogy ki sem lehet vadászni a kádból....

Csípni biztosan nem csíp,mert én totálba belekentem a szemembe a sampont,mielőtt elkezdtük használni,hogy nem csíp e(Nívea sensitiv)...

2012. ápr. 17. 07:55
 5/26 anonim ***** válasza:

Ha ő is a vizet utálja a szemében: Nagy türcsit adtunk neki, ő szorította az arcához míg öblítettünk.

Ill. próbáld ki hogy bemész Te is a kádba, ölbe véve csinálod vagy veled zuhanyozik. Ott a fiamnak is odaadtam a zuhanyozót, locsolhatta az arcomat, hajamat, míg hátradöntöttem a fejem.

Biztatásul annyit hogy 2 -és 3/4 évesen tanulta meg a fiam hátradönteni a fejét, és annyira büszke magára hogy most meg minden nap hajat akar mosni.

2012. ápr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igen,utálja a vizet:(

Sajnos nagy kádban még nem fürdött,mert csak zuhanyzónk van,így Ő ilyen dézsában fürdik:


[link]


De ezt a törölközős módszert mindenképp kipróbálom....

Az apja tegnap azt mondta,hogy vegyünk neki búvárszemüveget:DDD

Ilyet akar venni:

[link]


szerintetek megér egy próbát vagy hagyjam a fenébe?

2012. ápr. 17. 08:02
 7/26 anonim ***** válasza:

első vagyok

szerintem aszemüveg is jó ötlet,el lehet adni neki a szöveggel,hogy kifog a vizen. ezen persze aztán jót lehet nevetni. Szegény víz, nem tud a szemébe menni,mert ő okosabb

2012. ápr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Hát nálunk is ugyanez van!!!! És mi is épp ezért csak heti egyszer mosunk hajat... Fürödni szeret a lányom, de ha egy csepp víz is az arca bármely pontjához ér... Akkor üvölt!!!! Mi ketten szoktuk a párommal a haját mosni, egyikünk tereli a figyelmét a lányomnak valami magas dologra, hogy felfele nézzen és le tudjuk öblíteni a haját, de ahogy érzi a vízet a fején, már előrehajtja, persze ekkor az összes víz az arcában köt ki! :S Akkor törölgetem neki törölközővel az arcát... De nagyon hosszadalmas és fárasztó!!!! Lehet mi is kipróbáljuk a kéztörlőset...
2012. ápr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Ami nálunk bejött: figyelem elterelés:

Nálunk a fregoli a kád fölött van. Mindig van száradó ruha. Mivel a "fejhátrahajtást" nem tudta megcsinálni, vagy csak 5 mp-ig, azt mondtam neki, hogy nézze meg milyen ruhák száradnak fönt. "Elbeszélgetünk": kinek a pólója, milyen színű stb. Ezalatt sebes hajmosás.

Nem mindig jött be, de amíg újdonság, addig talán. :o)

2012. ápr. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Az idő segíteni fog, 3 éves korára nem fog üvölteni. ...
2012. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!