Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesen óvoda, ha nincs...

2,5 évesen óvoda, ha nincs minicsoport? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Gyermekem idén év végén tölti a 3-at. Nem is biztos, hogy felvennék az oviba, mert ott nincs minicsoport. Elvileg maradhatna a bölcsiben még egy évet. Kicsit szeleburdi egyébként, evésben önálló, szobatiszta, sokat beszél, viszont sok mindent a szájába vesz, az öltözködéshez még segítséget igényel.

Először nem is gondolkoztunk az ovin, de most már fizetős a bölcsi, és attól is tartok, hogy ha kisebb csoporttársai lesznek, akkor visszaesik a fejlődésben. Mi a véleményetek?



2012. ápr. 19. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem decemberben töltötte a kisfiam a 3-at. Eszembe nem jutott, hogy oviba adjam. Gondolj bele, a következő csoportban már ő lesz a nagy. Ez nem húzza vissza a gyerekeket. Menj el egy oviba nyílt napra. Ha eddig a bölcsivel elégedett voltál, látni fogod a különbséget és nem akarod majd óvodába adni a gyereket.

Ráadásul, ha olyan ovitok van, ahol vegyes csoportok vannak, akkor a még nem 3 évesed akár egy majdnem 7 évessel lesz egy csoportban. Lehet persze ebben is jó, de szerintem ne siettesd a dolgokat. Jobb neki még a bölcsiben.

2012. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez a problémám, fiam decemberben volt 2.

Beszéltem már a bölcsi vezetőjével és az óvodavezetővel is, nem tudom, hogyan döntsek.

Felvennék idén novembertől, jövő januártól, vagy ha úgy kérem jövő szeptembertől is.

Mivel ő még nem szobatiszta (egyáltalán), alig öltözik egyedül stb. és nagyon ragaszkodó, nehezen oldódó típus én nagyon hajlok a 2013. szept.-i kezdésre.

Viszont a többi anyuka szerint még több, mint 1 évig halálra fogja unni magát a bölcsiben, mivel nálunk nincsenek tematikus foglalkozások, leszámitva az éneket, körjátékot.

Én leginkább attól tartok, hogy év közben csöppen egy, már összeszokott csoportba, és nem együtt kezd a kicsik zömével.

Ráadásul, mivel évvesztes, úgyis 6,5 évesen megy suliba, tehát ha nov. már ovis lesz, ismételni kell valamelyik évet.

Nem tudom, neház kérdés........

2012. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Az óvódákban nem foglalkoznak azzal, hogy egy gyerek nem szobatiszta. Nem pelenkázzák, mert - azt mondják - nincsenek meg sem a személyi, sem a tárgyi feltételek. Vigyen az anyuka 5 váltóruhát, ha bepisil, átöltöztetik. Ennyi.

Higgyétek el lányok, hogy sokkal jobb, ha a bölcsiben hagyjátok a gyerkőcöket. Nem unatkoznak, mert egész nap játszhatnak. Ha tematikus foglalkozások nincsenek is, vannak játékok, amikkel már a nagyobbak tudnak játszani.

Az én kisfiam csak szeptemberben fog oviba menni, pedig decemberben már 4 éves lesz.

Nekünk olyan jó a bölcsink, hogy sírva fakadok, hogy ott kell hagynunk. Az óvoda a nyomába se jár :-(

2012. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Év közben (mármint tanév közben) én semmiképpen sem vinném át, mert ha januárban belecsöppen egy csoportba, nehezebben megy szerintem a beilleszkedés. Én is hajlok arra, hogy inkább maradjon még egy évet bölcsiben, és végül is nálunk van rajzolás, pötyizés, ének, mondóka, szerintem nem unatkozna, csak hallja, hogy a társai 90 %-a oviba megy, ő meg nem.
2012. ápr. 19. 13:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet. Az én kisfiam sem az a vagány típus, de azért megállja a helyét, egyedül eszik, nagyjából öltözik is egyedül, még a szobatisztaság nem 100%-os, de van idő. Elég bújós, de ha tetszik neki vhol, akkor elküld.

Az óvoda vegyes csoportos, ami felénk van, csak 3-4-5 évesek vannak együtt, a nagyon nagyokat együtt teszik. (5-6 évesek együtt). Nyílt napon az egyik nagyobb fiú odaszaladt az én fiamhoz és ismerkedni, barátkozni kezdette vele, ez nekem pozítív, mert én is inkább korcsoportos párti vagyok. Az óvó néni, akihez kerülne, ő nagyon szimpi, mennek most oda többen is a bölcsis csoportból. Ez az érve mellette szól, mert így talán könnyebben beilleszkedik. Ha jövőre marad bölcsiben, nem tudom, milyen lesz a társaság, mennyien jönnek majd ide Óvodába. Most nagyon jók a lehetőségek, de kicsit zavar a vegyes csoport. Bár itt nem tűnik majd ki annyira, ha ismétel egy évet, mert itt max feltöltik picikkel a csoportot a következő 4 évben, az óvónéni is ugyanaz marad. Persze a bölcsiben 13 fő a létszám és nem 22, mint ahogy itt tervezik. Valójában mi sem döntöttük el. Félek, hogy majd a bölcsiben unatkozna, legalábbis van itt olyan 3.5 éves, akit annak idején, mert év-vesztes, nem vettek fel óvodába és látom, unja magát. Ráaddsul most sokan jönnek ide, akiket ismer, jövőre nem tudom , mi lenne a helyzet.

2012. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éves a kisfiam, szeptemberben kezdte az ovit. Bár nem őróla szeretnék írni, hanem két kis csoporttársáról (az egyik a kis barátnőnk) mindketten év közben kezdték, az egyik november végén, a másik januárban. Mindketten nagyon-nagyon könnyen szoktak be az oviba, az ősszel kezdő "nagyok" szinte babáznak velük, vigyáznak rájuk, segítenek mindenben. Tehát ők ketten a kis kedvencek. A további ovis életük pedig úgy alakul ezután, hogy a következő évtől újra kiscsoportosok lesznek majd.

Tehát attól ne félj, hogy törést okoz az évközbeni kezdés. Nagyon sokat fejlődtek amióta ovisok. Az, hogy a Te kicsid szeleburdi? Hát kérem a kiscsoport is erről szól ám :D

Ha ebben a helyzetben lennék akkor biztosan az ovira szavaznék.

2012. ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok, nálunk is van kirakó, pötyi, rajz, babakonyha stb. de délutánonként már csak lézengenek, szemlátomást unatkoznak.

Ahogy írtam, nekem is az a parám, hogy év közben nehezebb a beilleszkedés egy, már összeszokott csoportba, és igen, nálunk is a csoport 2/3-a idén május-június-júliusi, mennek szept. oviba.

2012. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az ovira szavazok. Én kislányom is decemberben tölti a 3-at, januártól kezdi az ovit. Nővére most itt kiscsoportos, sokan nem öltöznek még önállóan, és segítenek az ovónők, nem probléma. Nagyon sokat fejlődött a nagylányom szeptember óta, ezért szavazok az ovira.
2012. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!