Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerek intelligencia és...

Gyerek intelligencia és képességvizsgálat létezik valahol?

Figyelt kérdés

mind 2 gyerekemre azt mondják intelligensebbek mint a korosztája-ovónénik-de abban nem tudnak segiteni,hová vigyem ahol segitenek abban h tényleg igy van-e és merre induljunk. nem zseniket akarok nevelni belőlük csak szeretném a képességeik és az érdeklődési körük szerint fejleszteni azt amiben jók. én is látom persze az irányokat-fiam rovar mániás,folyton rovarmegfigyelésen vagyunk pl,számol és a betűket is tudja stb. a lányom 2 évesen szintén számol,felismeri a szinárnyalatokat,rengeteg mondókát és éneket tud stb.


köszi a segitséget


2012. ápr. 19. 14:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mármint: korosztálya.. és bocsi nincs hosszú i-m
2012. ápr. 19. 14:51
 2/12 anonim ***** válasza:
Az óvodának nincs pszichológusa, aki tudja, merre induljatok el, vagyis hogy hol végeznek ilyen vizsgálatokat? Esetleg gyerekorvos, védőnő segíthet ebben...
2012. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
senki sem tudott ajánlani semmit. estleg fejlesztőpedagógus ha felméri? bár ő meg abban jó h miben szorulnak segitségre nem? tanácstalan vagyok.. tényleg szeretném ha nem kallódnának el,igaz még messze a suli de jó lenne addigra meglátni,hova is irassam őket..
2012. ápr. 19. 15:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi a fiamat a Tanulási Képességvizsgáló Intézetbe vittük el 6 évesen, amikor az óvónénik erőszakkal akarták az óvodában tartani még 1 évig, de mi láttuk, hogy iskolaérett, további 1 év az oviban nem tenne jót neki...


Na, akkor kénytelenek voltunk elmenni a Tanulási Képességvizsgáló Intézetbe (Bp. Csalogány utca), ott csináltak ilyen gyerek IQ-vizsgálatot...


Hogy mennyire igazunk volt, mi sem bizonyítja jobban, hogy a vizsgálatot végző gyermekpszichológusok is teljesen elképedtek vizsgálat közben, elmondásuk szerint ilyen gyerekkel nem minden nap találkoznak : a 6 éves fiam logikai képessége a 11-12 évesek szintjének felelt meg, 156 IQ-t mértek nála... :-))


Teljesen igazat adtak nekünk, hogy a gyereknek iskolában a helye, sőt megkérdezték, melyik iskolába szeretnénk beíratni, mert oda soron kívül elhelyezik a fiamat!...


Gyanítom, hogy 2-3 éveseknél ilyen vizsgálatot nem tudnak elvégezni, de 5-6-7 éveseknél már igen!...

2012. ápr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

hát igen. az oviban unja magát,mert évvesztes,nem vették fel akkor kiscsoportba amikor 3 lett,csak később igy most 4ésfél évesen kiscsoportos.. és ő túl van már azon h tapsikolj a térdeden meg hasonlók. ez is nagy fájdalmam h az iskola ennyire elhúzódik neki,de mit tehetnék? max azt h foglakozunk vele amennyit csak lehet. ezt a központot megnézem,hátha legalább segiteni tudnak,fejlesztő könyvekkel amiket még nem ismerek stb. műszaki dolgokban is nagyon jó. nagyon jó megfigyelő,jó a logikája stb. ma is jót nevettünk,kérdeztem tőle h hallom volt az oviban rendőr ló. erre ő: anya, a ló az udvaron volt nem az oviban. vagyis rögtön kapcsol. és a kislányom is hasonló,persze vele is sokat foglalkozunk és a tesójától is tanul.


köszi a tippet és akinek van még szivesen fogadom!

2012. ápr. 19. 15:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha adhatok néhány tanácsot, akkor nem javasolnám az otthoni fejlesztéseket, hiszen már így is fejlettebb a gyerek szellemileg, mint a kortársai!!!


Mi már túl vagyunk az iskolás koron, elmesélhetem neked, hogy a fiamnak mennyi gondja volt az iskolában azzal, hogy okosabb volt a többieknél, mert ez sem a kortársainak nem tetszik, sem a tanároknak!... :-[[


Ha tudnád hány intőt kapott emiatt : "A gyerek órán játszik a ceruzájával és nem figyel..." (Na, persze, mert mire tanítónéni felolvassa a matek feladatot, addigra a fiam már rég megoldotta és már meg is unta a feladott példát, de nem is jelentkezhet mert akkor a többieket nem hagyja gondolkodni, szép csendben elfoglalta hát magát a ceruzával.)


Aztán szépen megtanulta butának mutatni magát, így nem közösítik ki a többiek és megfelel a tanároknak is (ők a szófogadó egyen-szürke-kussoló gyerekeket szeretik.)


Nem kell fejleszteni : magától fog mindent megtanulni, figyel és levonja a következtetést!...


Vigyétek sokat kirándulni, utazni, lásson sok mindent, és JÁTSSZON SOKAT!!!...


Vegyetek meg neki minden játékot, amit szeretne (ez most hülyén hangzik, de a gyerek pontosan tudja, mit szeretne kipróbálni és miből tudna még többet tanulni)!...


SAKKOZNI tanítsátok meg (ez a legjobb elmefejlesztő!)...


Mikroszkóp, LEGO, golyócsúszdás építő, optikai építőjáték, szerelőjáték, Rubik-kocka, stb, a fiamnak 2-3 napig volt érdekes, kiismerte, megismerte amit abból megismerhet és ennyi... Lépett tovább!... :-))

2012. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm,de nem értek egyet :) én pont h irányba akarom állitani és olyan iskolát találni neki ahol a képességei alapján kezelik. lego,mikroszkóp,logikai épitő nálunk is megvan már.. gyerek laptopot kapott 4. szülinapjára-7 éves kortól ajánlották,de a többi annyira babás volt.. az ágy alatt van,mindent megcsinált rajta már kivéve azt amit olvasni kell..
2012. ápr. 19. 15:45
 8/12 A kérdező kommentje:
viszont azt nagyon jó ötletnek atlálom h vegyünk neki olyan játékot amit ő választ,ebből már volt harc,mert nem vettünk meg olyat amihez kicsinek találtuk,lehet,kár volt..
2012. ápr. 19. 15:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy történt, hogy havonta 2-3 alkalommal bementünk a játékboltba, és ott a fiam akkurátusan végignézett mindent, amit lehetett kipróbált, és úgy választott!... :-))


5 éves korától használhatta a rendes számítógépet : 2x nézte mellettem állva, hogyan telepítek fel programot, azóta magától csinálja!... :-))

Vettünk számtalan számítógépes fejlesztő programot, azokon játszott nagyon sokat (Játszóház, ManóKaland, ManóÉlővilág, ManóTöri, ilyesmik)...


8 éves korától saját (külön) számítógépe van...


Lehet kapni könyvesboltokban fejlesztő füzeteket, amikben különféle labirintusok, találd-meg-a-párját, mi-a-különbség-a-képek-között feladatok vannak)...


Vegyetek földgömböt és már láttam bolygókat is (teljes csillagrendszer!) sajnos ez akkoriban még nem volt, de én felragasztottam a szobafalára a bolygókat, ez nagyon érdekelte!...


Nem mi irányítottuk, hanem mindig ő a saját ütemében határozta meg, hogy mikor mi érdekli!...

(Ezért nem értek azzal egyet, hogy te akarod őt "irányba állítani")...


Kapcsoljatok be neki gyakran idegennyelvű TV csatornákat mert abból is rengeteget tanul (kikövetkezteti a szavak jelentését, a mondat szerkezetét, a nyelvtanát)...


Az én fiam már 20 éves, 11-ben előrehozott nyelvvizsgát tett angolból, angolul csetel a játékban résztvevő angol társaival...

2012. ápr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt ismered? [link]

Az állam nagyon nyomja most a tehetségsegítést, vannak ún. tehetségpontok szerte az országban, ezek között óvodák, iskolák is vannak.

Egyébként az én fiam is rovarmániás, illetve mindent imád, ami a természettel kapcsolatos, de főleg a rovarokat. Ez egy szuper érdeklődés, mert elég neki egy kisebb füves rész, és boldogan elbogarászgat. Sajnos azonban ez olyan érdeklődési kör, amire nincs „tagozatos” iskola, bár szerintem, ha valakit valami igazán érdekel, akkor ki fog tűnni iskolában is.

Nem tudom, nektek közel esik-e, de van pl. egy ilyen kezdeményezés: [link] ez kifejezetten kis „természettudósoknak” érdekes lehet.


Nálunk egyébként az óvodában is szoktak csinálni tehetségvizsgálatot… bár nem vagyok benne biztos, hogy nem jobb-e, ha egy független és „szakértő” valaki csinálja.

2012. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!